ĆWICZENIA na biceps dla kobiet [WIDEO]

2019-01-14 9:23

Ćwiczenia na biceps dla kobiet to ćwiczenia na mięśnie ramion, które wcale nie muszą upodobnić trenujących do kulturystek. Ich celem jest wzmocnienie i powrót do formy tej często zapominanej przez kobiety części ciała. Sprawdź, jakie są najlepsze ćwiczenia na biceps dla kobiet.

ĆWICZENIA na biceps dla kobiet
Autor: thinkstockphotos.com Ćwiczenia na biceps przeznaczone dla kobiet wzmocnią nie tylko ramiona, ale i mięśnie pleców oraz klatki piersiowej.

Spis treści

 1. Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie 1
 2. Piękne ramiona - trening ze sztangielkami z Olą Żelazo
 3. Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie 2
 4. Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie nr 3
 5. Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie nr 4
 6. Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie nr 5
 7. Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie nr 6
 8. Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie nr 7
 9. Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie 8
 10. Zobacz też trening uliczny z hantlami z Moniką Le Felic:
 11. Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie 9
 12. Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie 10

Ćwiczenia na biceps dla kobiet to wszelkiego rodzaju ćwiczenia na mięśnie ramion, które polegają na zginaniu i prostowaniu ramion w różnych pozycjach ciała i pod różnymi kątami. Ćwiczenia na biceps dla kobiet pozwolą wzmocnić nie tylko mięsień dwugłowy ramienia, lecz także górną część klatki piersiowej i mięśnie pleców. Do ich wykonywania będą potrzebne hantle (dla początkujących 0,5 lub 1 kg), sztangi i sztangielki. Dzięki nim ćwiczenia na biceps są bardziej efektywne niż ćwiczenia bez sprzętu.

Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie 1

Pozycja wyjściowa: weź hantle w dłoń, przyjmij pozycję wyprostowaną i stań w lekkim rozkroku. Ręce z hantlami trzymaj opuszczone po bokach tułowia. Następnie, trzymając nieruchomo łokcie blisko tułowia, zegnij przedramiona, przysuwając dłonie na wysokość obojczyków. Następnie opuszczaj je powoli. Prostowanie ramienia kończy się w momencie rozciągnięcia mięśni dwugłowych (nie do pełnej możliwości stawu łokciowego). Ćwiczenie powtórz 5 razy.

Piękne ramiona - trening ze sztangielkami z Olą Żelazo

Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie 2

Pozycja wyjściowa: weź hantle w dłoń, przyjmij pozycję wyprostowaną i stań w lekkim rozkroku. Ręce z hantlami trzymaj opuszczone po bokach tułowia. Następnie naprzemiennie zginaj ręce, tzn. kiedy zginasz prawą rękę, lewa pozostaje wyprostowana. Dopiero gdy wyprostujesz prawą rękę i wrócisz do pozycji wyjściowej, możesz zgiąć lewą rękę. Ćwiczenie powtórz 5 razy.

Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie nr 3

Pozycja wyjściowa: weź hantle w dłoń, przyjmij pozycję wyprostowaną i stań w rozkroku na szerokość bioder. Ręce z hantlami trzymaj opuszczone po bokach tułowia. Dłonie powinny być obrócone palcami do przodu. Następnie ugnij łokcie do kąta prostego, unosząc hantle do przodu (łokcie powinny znajdować się na wysokości barków). Potem zbliż hantle do czoła (ramiona powinny pozostać nieruchome) i wyprostuj łokcie. Wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 5 razy.

Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie nr 4

Pozycja wyjściowa: Chwyć ciężarki w dłonie, przyjmij pozycję wyprostowaną i stań w rozkroku na szerokości bioder.

Unieś ramiona w bok i zegnij je pod kątem prostym - tak, aby łokcie były na wysokości barków. W tym momencie dłonie powinny być zwrócone grzbietami na zewnątrz. Wyprostuj ręce nad głową, a następnie opuszczaj powoli ciężarki za głowę, zginając przy tym łokcie. Następnie wyprostuj ręce i ugnij łokcie, wracając do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 5 razy.

Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie nr 5

Pozycja wyjściowa: usiądź na krześle i połóż całe stopy na podłodze. Weź hantle w dłoń. Unieś ramiona w bok do wysokości barków i ugnij ręce pod kątem prostym. Następnie wyciągaj ręce ku górze i wracaj do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 5 razy.

Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie nr 6

Pozycja wyjściowa: usiądź na ławce, której wysokość jest równa wysokości kolan. Następnie wykonaj rozkrok na szerokość trochę większą niż szerokość ramion, a stopy ustaw płasko na ziemi. Trzymając hantle w prawej ręce w uchwycie otwartym, oprzyj łokieć na wewnętrznej części prawego uda w okolicy kolana. Następnie wykonaj wydech i unieś hantle, uginając łokieć do pełnego spięcia bicepsa. Następnie wykonaj wdech i opuść hantle, prostując łokieć do pozycji startowej. Ćwiczenie powtórz 5 razy.

Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie nr 7

Pozycja wyjściowa: chwyć sztangielkę w lewą dłoń. Przyklęknij na lewym kolanie, nie opierając go o podłoże, a prawą nogę oprzyj na stopie (pięta powinna dotykać pośladka). Następnie oprzyj lewy łokieć na zgiętym kolanie, a prawą dłoń oprzyj na prawym udzie. Następnie wykonaj wydech i zegnij przedramię, unosząc sztangielkę do barku, jednocześnie napinając mięsień. Powróć do pozycji wyjściowej i zmień nogę. Ćwiczenie powtórz 5 razy.

Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie 8

Pozycja wyjściowa: przyjmij pozycję wyprostowaną i stań w lekkim rozkroku. Trzymaj sztangielki z rękoma wyprostowanymi wzdłuż tułowia. Następnie wykonuj naprzemienne wypady nogą w przód z jednoczesnym uginaniem łokci. Stopa powinna znajdować się pod kolanem, a łokcie powinny być wysunięte do tyłu i trzymane blisko tułowia. Ćwiczenie powtórz 5 razy.

Zobacz też trening uliczny z hantlami z Moniką Le Felic:

Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie 9

Pozycja wyjściowa: połóż się na plecach na macie i chwyć hantle. Wyprostuj ręce nad klatką piersiową i ustaw dłonie tak, aby końce ciężarków stykały się ze sobą. Następnie ugnij łokcie i opuszczaj ciężarki tak, aby znalazły się nad klatką piersiową. Wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 5 razy.

Ćwiczenia na biceps dla kobiet – ćwiczenie 10

Pozycja wyjściowa: stań w rozkroku na szerokość bioder. Wykonaj lekki przysiad, by chwycić sztangę podchwytem. Chwyć sztangę, zaciskając na niej całą dłoń, włącznie z kciukiem. Dłonie powinny znajdować się nieco szerzej niż szerokość barków. Następnie, mając nieznacznie ugięte kolana, wyprostuj nogi i unieś ciężar do góry. Przedramiona uginaj do momentu maksymalnego spięcia mięśni dwugłowych. Opuść sztangę ruchem kontrolowanym. W końcowej fazie unoszenia sztangi możesz podnieść łokcie. W ten sposób zwiększysz napięcie mięśni dwugłowych. Ćwiczenie powtórz 5 razy.