Prosty sposób na odtrucie organizmu. Wymiecie toksyny w mig

2023-06-12 13:47

Liczba toksyn obecnych w środowisku i pożywieniu rośnie z dnia na dzień. Organizm potrzebuje zatem wsparcia przy usuwaniu tych szkodliwych substancji, by móc sprawnie funkcjonować. Od czego zacząć odtruwanie? Okazuje się, że istnieje szalenie prosty i bardzo efektywny sposób na detoks.

Zbliżenie na brzuch
Autor: Getty Images Prosty sposób na odtrucie organizmu. Wymiecie toksyny w mig

Każdego dnia nasz organizm jest narażony na działanie różnorodnych toksyn i metali ciężkich. Bywają wśród nich takie, które mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie, a nawet stanowić śmiertelne zagrożenie. Nadmiar tych substancji powoduje, że czujemy się ociężali, zmęczeni i brakuje nam energii. Wynika to między innymi z nieprawidłowo zbilansowanej diety czy stosowania używek.

W przypadku, gdy ilość toksyn jest zbyt duża, wątroba będzie potrzebowała wsparcia w procesie detoksykacji. Ta pomoc w naszym wydaniu powinna przebiegać we właściwy sposób. Jedni stosują głodówkę, a inny robią detoks sokowy. Czy to działa? Niestety te metody nie pomagają pozbyć się toksyn z organizmu, a jedynie mogą wpłynąć na pogorszenie stanu zdrowia. Jak więc oczyścić organizm w zdrowy i zrównoważony sposób? To banalnie proste.

W formie 24 oczyszczanie jelita grubego

Jak oczyścić organizm? Oto sprawdzony sposób

Okazuje się, że spożywanie dużej ilości wody wspiera organizm w procesie detoksykacji. Powszechnie wiadomo, że ludzkie ciało składa się w 70 proc. z wody. Szybko się ono odwadnia, więc bez wody potrafi przeżyć jedynie kilka dni. Jak wskazują eksperci, najlepszą metodą na oczyszczanie organizmu z toksyn i złogów jest woda. Jej picie wspomaga działanie nerek i wątroby w usuwaniu tych szkodliwych substancji z organizmu.

Co więcej, woda pełni także funkcję ochronną, ponieważ uczestniczy w produkcji śluzu, który ochrania narządy wewnętrzne. Jest niezbędna do prawidłowego procesu trawienia i podkręcenia metabolizm. Nawadnia, nawilża oraz oczyszcza organizm z toksyn i złogów.

Zgodnie z zaleceniami lekarzy i dietetyków należy dziennie pić od półtora do dwóch litrów wody. Eksperci nie mają też wątpliwości, że woda to jedyny napój, który nie ma ustalonego górnego limitu spożycia. Można ją zatem pić niemalże bez ograniczeń.

Produkty, które przyspieszają detoks

Aby dodatkowo wesprzeć oczyszczanie organizmu z toksyn, warto stosować dietę bogatą w witaminy i błonnik, który ułatwia wypróżnianie oraz przyspiesza wydalanie toksyn. Do jadłospisu można włączyć m.in.:

  • produkty zbożowe (np. pieczywo pełnoziarniste i razowe czy płatki owsiane),
  • owoce,
  • warzywa,
  • orzechy,
  • rośliny strączkowe,
  • kiszonki.

Podczas oczyszczania organizmu należy też zrezygnować z używek takich jak: kawa, alkohol, papierosy. Warto za to spożywać zieloną herbatę – dzięki polifenolom przyspiesza przemianę materii, wspiera pracę wątroby, a także wydalanie z organizmu nagromadzonych toksyn.