Zaczęła ćwiczyć w wieku 61 lat! Wygląda na 20-latkę i inspiruje setki tysięcy kobiet

2024-03-27 9:49

Harrah Brown to założycielka społeczności internetowej Secrets of the Empowered Woman/Members' Club. To globalna grupa kobiet, która zdecydowała się zmienić dotychczasowe nawyki, by żyć zdrowo i cieszyć się świetną formą. Jak sama przyznaje, przygodę z aktywnością fizyczną rozpoczęła w wieku 61 lat, a to oznacza, że nigdy nie jest za późno na zmiany.

Zaczęła ćwiczyć w wieku 61 lat! Wygląda na 20-latkę i inspiruje setki tysięcy kobiet
Autor: Fot. Screen, youtube.com/Harrah Brown, instagram.com/harrah.brown

Harrah ma 64 lata, ale jej sylwetka i energia zupełnie nie zgadzają się z metryką. Kobieta prowadzi aktywne życie także w mediach społecznościowych. To tam dzieli się przepisami, pokazuje, jak ćwiczy i inspiruje do dbania o siebie kolejne kobiety. Wysportowana seniorka zdradziła zasadę, która pomaga jej w osiągnięciu pięknego wyglądu i kondycji.

Zdrowo Odpytani: Czarna lista dietetyka. Tych trzech produktów absolutnie nie jedz na śniadanie

Zasada 90/10, czyli sekret wyglądu Harrah Brown

Ciekawość związana z tym jak Harrah osiągnęła taki wygląd i wigor wciąż przewijała się w komentarzach pod jej postami. Ostatecznie mentorka wyjawiła sekret, który określa jako 90/10. Chodzi o nawyki żywieniowe. Oznacza to, że w 90 procentach sięga po żywność bogatą w składniki odżywcze, przyrządzając samodzielnie domowe posiłki. Natomiast kolejne 10 procent to jedzenie poza domem. 

Harrah podkreśla, że odpowiednia dieta w połączeniu z ćwiczeniami to idealny sposób na spalanie tłuszczu i pozbycie się zbędnych kilogramów. Kobieta przyznaje, że dzięki tym zasadom udało się jej pozbyć niechcianego brzucha, który pojawił się w okresie menopauzy. Dodatkowo nowe nawyki sprawiły, że jest nie tylko szczuplejsza, ale i silniejsza. 

Harrah Brown, 64-letnia mentorka kobiet
Autor: Fot. Screen, youtube.com, Harrah Brown, instagram.com/harrah.brown

Co dokładnie je Harrah Brown? Poznaj listę zakupów

64-latka prowadzi nie tylko kanał na YouTubie, ale także aktywnie działa w mediach społecznościowych. Na jednym z nagrań pokazuje jakie produkty wybiera podczas zakupów, dzięki czemu łatwiej poznać jej jadłospis.

Otóż przede wszystkim nie ma co liczyć na słodkości. Harrah nie jada także przetworzonej żywności. Jej wybór pada na owoce takie jak jagody czy maliny, w które stanowią źródło cennych przeciwutleniaczy. Dzięki temu łatwiej zatrzymać procesy starzenia i zadbać o produkcję kolagenu. 

Kolejnym składnikiem diety jest oliwa. Nie od dziś wiadomo, że to jeden z podstawowych produktów diety śródziemnomorskiej uznawanej od lat za najzdrowszą na świecie. To właśnie ten rodzaj tłuszczu jest pełen polifenoli wykazujących zdolność do modulowania ludzkiego układu odpornościowego. A zdaniem naukowców jest to możliwe poprzez wpływ na proliferację białych krwinek, a także produkcję cytokin lub innych czynników uczestniczących w obronie immunologicznej. 

Harrah Brown w codziennej diecie sięga również po mleko migdałowe, pistacje czy masło orzechowe. To roślinne źródło białka jest świetną alternatywą dla niezdrowych przekąsek, po które sięgamy w pośpiechu. W jadłospisie aktywnej seniorki znalazł się także łosoś, czy halibut. Tego typu ryby dostarczają cennych kwasów omega-3, które poprawiają pracę mózgu, wspierają wzrok, pracę serca i wzmacniają serce. 

Na liście zakupów Harrah ma także warzywa. Przykładem są ogórki, czy kapusta. Kolendra również jest składnikiem cenionym przez mentorkę. Warto wspomnieć, że dieta bogata w roślinne składniki nie tylko dostarcza wielu witamin i składników mineralnych, ale przede wszystkim błonnika, który wspiera właściwe funkcjonowanie jelit. Jego brak przyczynia się do zaparć, stanów zapalnych jelita grubego i wielu innych chorób.