Głodówka 7-dniowa: oczyszczanie organizmu głodówką 7-dniową
Głodówka 7-dniowa to prosty i skuteczny sposób na szybkie oczyszczenie organizmu z toksyn. Może ją przeprowadzić każdy, kto nie cierpi na poważne schorzenia. Odradzana jest również kobietom w ciąży i karmiącym, oraz nastolatkom. Głodówka 7-dniowa ma swoje zasady bezpieczeństwa - poznaj je.
Spis treści
Głodówka 7-dniowa ma działanie oczyszczające i lecznicze. Organizm, pozbawiony jedzenia, zaczyna w pierwszej kolejności zużywać obumarłe i chore komórki, a także zalegające w jelitach resztki pokarmowe. Głodówkę 7-dniową dobrze jest zaplanować tak, by 4,5 lub 6 dzień przypadł w weekend.
Głodówka 7-dniowa: zasady
Podczas głodówki 7-dniowej pijesz tylko czystą wodę (minimum 2 litry dziennie) Woda może być ciepła lub zimna.
- dzień przed głodówką jedz tylko surowe owoce i warzywa
- pierwszy dzień zacznij od szklanki wody z łyżeczką soli glauberskiej
- od drugiego dnia głodówki, co drugi dzień rób po przebudzeniu lewatywę z 1,5 litra ciepłej wody
- staraj się unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, sporo odpoczywaj
Uwaga: głodówka 7-dniowa może powodować ból wątroby, która działa na podwyższonych obrotach, ze względu na oczyszczanie się organizmu - pomoże ci ciepły okład - termofor lub poduszka elektryczna.
Głodówka 7-dniowa: wychodzenie z głodówki
Od tego, jak wyjdziesz z głodówki, zależy skuteczność całej kuracji. Dieta powinna trwać tyle, ile trwała sama głodówka. Pokarm dokładnie przeżuwaj, a przez dwa pierwsze dni wieżo wyciśnięte soki rozcieńczaj pół na pół z wodą, przez kolejne dwa dni dolewaj 1/3 wody, później możesz je pić już nierozcieńczone.
1. dzień - oprócz wody wypij 3-5 szklanek rozcieńczonego soku z marchwi (świeżo wyciśniętego) 2. dzień - oprócz soku jedz sezonowe owoce 3. dzień - do diety włącz surówki ze świeżych warzyw (np. marchwi, kapusty) bez soli, przyprawiane ziołami 4.-5. dzień - wprowadź gotowane lub duszone warzywa 6.-7. dzień - do jadłospisu włącz kaszę Nabiał i mięso możesz jeść dopiero po 7 dniach.