5 zdrowych diet na nowy rok. Jak schudnąć w nowym roku?

2014-01-02 15:19

Przejście na dietę to obok rzucenia palenia jedno z najczęstszych postanowień noworocznych. Jednak większość osób nie może wytrwać w diecie i szybko rezygnuje z realizacji noworocznego planu. Wszystko przez nieodpowiedni program odchudzania. Oto propozycje zdrowych diet na nowy rok, dzięki którym bez problemu zrzucisz zbędne kilogramy.

5 zdrowych diet na nowy rok. Jak schudnąć w nowym roku?
Autor: Photos.com

Zdrowe diety na nowy rok to takie, w ramach których zrzucanie wagi zostało rozłożone na długi okres czasu. Zapomnij o głodówkach, tzw. półgłodówkach, dietach opartych tylko na płynach lub jednym produkcie (monodiety). Zdrowa dieta na nowy rok powinna być łatwa w stosowaniu, zróżnicowana i dostarczać wszystkich składników odżywczych.

Zdrowe diety na nowy rok: dieta 3D chili

Dieta 3D chili jest zróżnicowana i nie wymaga liczenia kalorii. Dodatkowo w trakcie jej stosowania można sięgać po słodkości, np. kawałek czekolady. Sekretem diety są odchudzające przyprawy, takie jak chili, cynamon, kardamon czy mięta. Dobrane w odpowiednich proporcjach i do odpowiednich potraw, skutecznie wspomagają proces odchudzania.

Zdrowe diety na nowy rok: dieta DASH

Dieta DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension) to dieta odchudzająca, która dodatkowo przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu. Podstawową zasadą diety jest spożywanie regularnych posiłków 5 razy dziennie. Każdy z nich powinien być skomponowany z określonej grupy produktów i posiadać określoną wagę. Dzięki tej diecie można nie tylko schudnąć i poprawić ogólny stan zdrowia, lecz także nauczyć się zdro­wych zwyczajów ży­wie­nio­wych.

Zdrowe diety na nowy rok: dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska, podobnie jak dieta DASH, wspomaga pracę serca, a także opóźnia proces starzenia. Jadłospis w diecie śródziemnomorskiej obfituje w surowe i gotowane warzywa, ryby i owoce morza. Ważnymi elementami menu są także oliwa z oliwek, orzechy, ziarna zbóż, czosnek i cebula.

Zdrowa dieta na nowy rok: dieta wolumetryczna

Dieta wolumetryczna zakłada spożywanie produktów zawierających dużo wody, która zwiększa objętość produktu, nie podnosząc jego kaloryczności.  Dzięki temu możesz jeść więcej i zaspokajać głód.

Zdrowa dieta na nowy rok: paryska dieta dr Cohena

Dieta Cohena zakłada szybszą niż w przypadku ww. diet utratę masy ciała, jednak mimo to nie skutkuje efektem jo-jo. Paryska dieta została bowiem skonstruowana w taki sposób, że osoba odchudzająca się, po jej zakończeniu, stopniowo powraca do normalnego sposobu odżywiania. Zaletą diety dr Cohena jest także różnorodny jadłospis, który uwzględnia nawet fast-foody.