Co pić rano, by pozbyć się brzuszka? 3 najlepsze napoje na spalanie tłuszczu

2024-10-07 14:50

Napoje na odchudzanie pomagają przyspieszyć metabolizm, czy obniżyć poziom cukru we krwi. Dlatego warto już o poranku sięgnąć po coś konkretnego do picia. Zaznaczamy jednak, by po każdą z propozycji sięgać naprzemiennie.

Co pić rano, by pozbyć się brzuszka? 3 najlepsze napoje na spalanie tłuszczu
Autor: Fot. Getty Images

Chcąc zrzucić kilka kilogramów, nie tylko dobieramy odpowiednio poszczególne składniki diety, czy rezygnujemy z niezdrowych przekąsek i słodyczy. Kolejnym sposobem na pozbycie się boczków jest choćby sięganie po określone herbaty, czy wodę z różnymi dodatkami. Przypominamy, co warto pić o poranku kiedy naszym celem jest redukcja masy ciała.

Poradnik Zdrowie - Komu imbir może szkodzić

Co pić, żeby schudnąć z brzucha? Postaw na smak

Przede wszystkim, warto pamiętać, że niezadowalający obwód w talii nie musi być wynikiem wyłącznie nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale także skutkiem zatrzymania wody w organizmie. Dlatego, by pozbyć się jej nadmiaru, należy zadbać o aktywność fizyczną, ale także sięgać po napoje o działaniu detoksykującym i moczopędnym.

Przykładem jest zielona herbata. Już po jednej filiżance pojawi się uczucie pełności pęcherza i będziemy musieli skorzystać z toalety. Sięgając po zieloną herbatę każdego dnia, przyspieszymy także metabolizm, a zatem warto ją pić nie tylko o poranku. Tego rodzaju produkt ma bardzo szeroką gamę smakową ze względu na różne dodatki, choćby w formie suszonych kwiatów, czy kawałków owoców. To sprawia, że nie jesteśmy zdani na ten sam zapach i smak każdego dnia.

Badania naukowe wskazują, że w liściach Camellia sinensis L występuje kofeina oraz katechiny. A sięganie po ekstrakt z zielonej herbaty wspomaga metabolizm tłuszczów oraz wpływa pozytywnie na naszą wydajność w trakcie aktywności fizycznej. 

Niemniej jak w każdym przypadku należy jednak zachować umiar, ponieważ mocna zielona herbata lub jej nadmiar działa pobudzająco. Stąd nie zaleca się jej osobom z chorobami serca, nadciśnieniem tętniczym, czy nadczynnością tarczycy.

Na co jest dobra herbata z imbirem? Nie tylko przeziębienie

Kolejnym napojem, który polecamy o poranku, by przyspieszyć nieco proces odchudzania, jest herbata z imbirem. Zaznaczamy jednak, by unikać produktów, które w składzie mają chemiczne dodatki, aromaty, czy bliżej nieokreślone ekstrakty. Dużo lepszym i zdecydowanie zdrowszym rozwiązaniem jest wrzucenie do herbaty świeżego plasterka imbiru.

Nie musimy łączyć go koniecznie z czarną herbatą. Jego aromat i lekko cytrusowa nuta sprawia, że świetnie komponuje się także z białą, zieloną czy owocową wersją. Imbir działa przeciwzapalnie i rozgrzewająco. Przyspiesza metabolizm i obniża poziom cukru we krwi. Dlatego dobrze mieć w domu świeży korzeń i dorzucać do różnych napojów. 

Jeżeli chcemy nieco schudnąć z brzucha, dobrym rozwiązaniem będzie picie rano lekko ciepłej wody z plastrem imbiru. Na początek może być to niewielki kawałek, aby przyzwyczaić organizm do smaku. Z czasem śmiało, można wrzucić spory plasterek.  

Woda z imbirem w połączeniu z oknem żywieniowym przynosi rezultaty. Nie ma jednak mowy o głodzeniu się, czy rezygnowaniu ze śniadania. Chcąc zrzucić kilka kilogramów zawsze i bezwzględnie należy w pierwszej kolejności kierować się zdrowiem i bezpieczeństwem.

Kawa rano to dobry pomysł? Wypróbuj ocet jabłkowy

Picie kawy ma wiele zalet. Jak wiemy, kofeina przyspiesza metabolizm, a rano chcąc się wybudzić i zyskać zastrzyk energii sięgamy właśnie po małą czarną. Dietetycy jednak często wskazują, aby nie pić jej tuż o poranku, ponieważ w tym momencie mamy wysoki wyrzut kortyzolu, czyli hormonu stresu. A picie kawy wcześnie rano przyczynia się do utrzymania tego stanu na dłużej. 

W trakcie odchudzania pomocny będzie ocet jabłkowy. W tym celu na jedną szklankę przegotowanej, letniej wody wlewamy łyżkę ekologicznego octu jabłkowego i wypijamy na czczo. Dzięki temu obniżamy poziom cukru, redukujemy apetyt i sprawiamy, że kolejny posiłek zatrzyma uczucie sytości na dłużej. Dodatkowo przyspiesza metabolizm, co jest jego dodatkowym atutem.

Należy robić przerwy w stosowaniu octu jabłkowego. W przeciwnym razie może dojść do problemów z nerkami, czy zaburzeń układu pokarmowego.

UWAGA!

Osoby borykające się z chorobami nerek nie powinny pić octu jabłkowego bez konsultacji z lekarzem. Podobnie w przypadku osób z chorobami układu trawiennego (refluks, wrzody żołądka itp.)