Ćwiczenia z hula-hoop po ciąży. Jakie hula-hoop wybrać: z wypustkami czy bez?

2017-12-28 9:32

Ćwiczenia z hula-hoop to świetny sposób na schudnięcie po ciąży oraz wysmuklenie talii i bioder. Dzięki regularnym treningom z kołem brzuch stanie się płaski, a talia bardziej podkreślona. Do tego ćwiczenia z hula-hoop są proste, przyjemne i idealnie nadają się na okres po porodzie, gdy nie masz czasu na skomplikowane treningi.

Ćwiczenia z hula-hoop po ciąży. Jakie hula-hoop wybrać: z wypustkami czy bez?Ćwiczenia z hula-hoop po ciąży. Jakie hula-hoop wybrać: z wypustkami czy bez?
Autor: thinkstockphotos.com Ćwiczeni z hula-hoop to dobry sposób na powrót do formy po porodzie - trening jest łatwy i nie zabiera dużo czasu.

Spis treści

  1. Jakie hula-hoop wybrać: z wypustkami czy bez?
  2. Ćwiczenia z hula-hoop po ciąży
  3. 1. Ćwiczenie z hula-hoop na szczupłą talię
  4. 2. Ćwiczenie z hula-hoop na płaski brzuch
  5. 3. Ćwiczenie z hula-hoop na jędrne pośladki
  6. 4. Ćwiczenie z hula-hoop na szczupłe uda
  7. 5. Ćwiczenie z hula-hoop na zgrabne ramiona

Hula-hoop z wypustkami czy bez? Niezależnie od rodzaju, hula-hoop to bardzo skuteczny przyrząd, który pomoże wrócić do formy po porodzie. Utrzymanie obręczy wokół bioder wymaga intensywnej pracy mięśni brzucha, co powoduje przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej w tej partii ciała. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, które szybko chcą odchudzić brzuch oraz przywrócić elastyczność skóry po ciąży.

Dodatkowo hula-hoop pomoże we wszechstronnym treningu całego ciała. Z powodzeniem można stosować je np. jako element ćwiczeń na pośladki i ramiona, które po okresie ciąży również potrzebują ujędrnienia.

Godzinny trening z hula-hoop pozwala spalić 420 kalorii i widocznie wysmuklić ciało.

Jakie hula-hoop wybrać: z wypustkami czy bez?

Do wyboru są dwa rodzaje hula-hoop: z wypustkami i bez. Zwykłe bez wypustek to wydatek w granicach 10 złotych. Od takiego najlepiej zacznij swoje treningi. Ważne, by hula-hoop miało dużą średnicę – większym kołem łatwiej się kręci. Z czasem, gdy nabierzesz wprawy możesz zaopatrzyć się w kółko o mniejszej średnicy, co zwiększy trudność treningu.

Inny wariant to hula-hoop ze specjalnymi wypustkami. Taka obręcz od wewnątrz pokryta jest drobnymi wypukłościami, które przypominają powierzchnię urządzenia do masażu. Zadaniem wypustek jest zwiększenie odchudzających i ujędrniających efektów treningu.

Ważne

Uważaj na hula-hoop z wypustkami – mimo większej skuteczności, ma kilka poważnych wad. Nieprawidłowo używane może być niebezpieczne. Wypustki i większy ciężar hula-hoop powodują, że podczas kręcenia pod powierzchnią skóry tworzą się mikrourazy. Na ich powstawanie są narażone przede wszystkim osoby o słabych mięśniach. W wyniku ćwiczeń mogą powstać siniaki na brzuchu i plecach. Co więcej, regularne „obijanie” brzucha może negatywnie wpłynąć na stan organów wewnętrznych, m.in. nerek, i skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi w przyszłości.

Dlatego na początek, aby zminimalizować ryzyko urazów, wybierz zwykłe hula-hoop, a dopiero później, gdy twoje mięśnie będą silniejsze, rozważ kupno koła z wypustkami.

Ćwiczenia z hula-hoop po ciąży

Oto zestaw 5 ćwiczeń z hula-hoop, które pomogą nie tylko w spaleniu tkanki tłuszczowej z brzucha, ale także ujędrnią i odchudzą pośladki, uda oraz ramiona.

1. Ćwiczenie z hula-hoop na szczupłą talię

Wejdź do kółka i stań w rozkroku. Stopy ustaw nieco szerzej niż szerokość bioder. Hula-hoop trzymaj obiema rękami na wysokości talii. Wyprostuj się, wciągnij brzuch i ugnij lekko kolana. Zacznij rytmicznie kręcić biodrami w wybraną stronę starając się, by koło cały czas pozostawało w górze. Możesz trzymać ręce w górze dla zachowania lepszej równowagi. Zrób 20 obrotów kołem i zmień kierunek kręcenia.

Czytaj też: 3 ćwiczenia na smukłą talię

2. Ćwiczenie z hula-hoop na płaski brzuch

Połóż się na plecach. Hula-hoop umieść prostopadle do ziemi, tak, by obręcz znajdowała się pod łopatkami. Mocno złap koło obiema rękami i ugnij nogi w kolanach pod kątem prostym. Napnij brzuch i, przechylając koło do przodu, unieś barki (wydychaj przy tym powietrze), a następnie powoli wróć do pozycji leżącej (zrób przy tym wdech). Powtórz 15 razy.

Czytaj też: Ćwiczenia na płaski brzuch i boczki [WIDEO]

3. Ćwiczenie z hula-hoop na jędrne pośladki

Stań w rozkroku na szerokość bioder. Postaw hula-hoop przed sobą, prostopadle do podłoża. Połóż na obręczy prawą rękę, drugą oprzyj o biodro. Przenieś ciężar ciała na prawą nogę lekko ją uginając. Wciągnij brzuch i zacznij powoli unosić lewą nogę do góry na bok (ma być wyprostowana). Pozostań w tej pozycji chwilę, po czym opuść nogę. Powtórz ćwiczenie po 10 razy na każdą nogę.

Czytaj też: 13 ćwiczeń na jędrne pośladki i uda

4. Ćwiczenie z hula-hoop na szczupłe uda

Kręcąc hula-hoopem tak jak w ćwiczeniu 1, postaraj się przesuwać obręcz w dół w kierunku kolan i z powrotem do góry. To ćwiczenie pozwoli ci wzmocnić jednocześnie brzuch, uda i pośladki.

5. Ćwiczenie z hula-hoop na zgrabne ramiona

Stojąc w lekkim rozkroku, zaczep obręcz o nadgarstek. Następnie wyprostuj jedną rękę w bok tak, aby znajdowała się równolegle do ziemi. Zacznij kręcić rytmicznie hula-hoopem wokół nadgarstka, a następnie postaraj się przesuwać obręcz w stronę łokcia i z powrotem. Powtórz ćwiczenie 20 razy na każdą rękę.