Dieta Shred - na czym polegają kolejne fazy diety Shred?

2014-03-18 9:12

Dieta Shred to 6-tygodniowa dieta odchudzająca, dzięki której pozbędziesz się nie tylko nadwagi, lecz także porzucisz złe nawyki żywieniowe, które do niej doprowadziły. Jednak aby osiągnąć ten cel, należy przejść przez wszystkie 6 faz diety Shred. Sprawdź, na czym one polegają.

Dieta Shred
Autor: thinkstockphotos.com  Na czym polegają kolejne fazy diety Shred?

Dieta Shred to 6-tygodniowa dieta odchudzająca, na którą składa się 6 faz. Każda z nich trwa 7 dni i została zaplanowana tak, żeby stanowić odrębną całość. Po zakończeniu kuracji odchudzającej, dietę można rozpocząć od nowa.

Dieta Shred. Tydzień 1. - PRIME (wprowadzenie)

W tej fazie diety dowiesz się, jak duże znaczenie ma rozkładanie posiłków w czasie, jakie są odpowiednie techniki przygotowywania przekąsek oraz jak stłumić głód bez spożywania zbyt dużej ilości kalorii. W tym tygodniu możesz stracić 3,5 funtów, czyli ok. 1,75 kg.

Co można jeść podczas fazy PRIME?

Raz w ciągu dnia można sięgnąć po płynny posiłek, którego wartość energetyczna nie powinna przekroczyć 300 kalorii. Może to być smoothie, koktajl proteinowy lub zupa. Dopełnieniem płynnego posiłku jest jeden owoc lub jedna porcja warzyw.
W ciągu dnia można podjadać przekąski, jednak wartość energetyczna każdej z nich nie powinna przekraczać 100-150 kcal. Dodatkowo dozwolone są max. 2 kromki razowego lub pełnoziarnistego chleba dziennie. Należy także przestrzegać tygodniowego limitu na alkohol (2 drinki, 3 lekkie piwa lub 3 kieliszki wina - czerwonego lub białego).

Dieta Shred. Tydzień 2. - CHALLENGE (wyzwanie)

W tym tygodniu wymagasz od siebie więcej, ponieważ zrywasz z niektórymi złymi nawykami żywieniowymi i uczysz się nowych zasad zdrowego odżywiania, których powinnaś trzymać się przez całe życie. Na koniec tego etapu będziesz zmotywowana do tego, żeby naprawdę prowadzić zdrowszy styl życia i osiągnąć zamierzony cel, czyli zgubienie zbędnych kilogramów.

Co można jeść podczas fazy CHALLENGE?

W ciągu dnia można dwa razy sięgnąć po płynny posiłek, którego wartość energetyczna nie powinna przekroczyć 250 kalorii. Może to być smoothie, koktajl proteinowy lub zupa. Dopełnieniem płynnego posiłku jest jeden owoc lub jedna porcja warzyw. W ciągu dnia dozwolone są przekąski, jednak ich wartość energetyczna nie powinna przekraczać 100-150 kcal. Podobnie jak w poprzedniej fazie, także teraz należy także przestrzegać tygodniowego limitu na alkohol (2 drinki, 3 lekkie piwa lub 3 zwykłe kieliszki wina - czerwonego lub białego).

Dieta Shred. Tydzień 3. - TRANSFORMATION (transformacja)

Jest to najtrudniejszy tydzień w trakcie trwania całej kuracji odchudzającej, jednak wart wysiłku. Pod koniec tej fazy diety zauważysz różnicę w wyglądzie swojego ciała, ponieważ po raz pierwszy od rozpoczęcia diety zmieścisz się w ubrania mniejsze o rozmiar. To daje motywację do dalszej walki o szczupłą sylwetkę.

Co można jeść podczas fazy TRANSFORMATION?

Trzy raz w ciągu dnia możesz sięgnąć po płynny posiłek, którego wartość energetyczna nie powinna przekroczyć 200 kalorii. Jak zwykle może to być smoothie, koktajl proteinowy lub zupa + jeden owoc lub jedna porcja warzyw. W tym tygodniu wartość energetyczna każdej przekąski również nie powinna przekroczyć 100-150 kcal. W dalszym ciągu obowiązuje tygodniowy limit na alkohol (2 drinki, 3 lekkie piwa lub 3 zwykłe kieliszki wina - czerwonego lub białego). W tej fazie diety każde śniadanie zacznij od jednej szklanki wody (zimnej lub ciepłej) z cytryną. Możesz do niej dodać ½ łyżeczki cukru.

Dieta Shred. Tydzień 4. - ASCEND (wspinanie się)

Ten tydzień pozwoli ci odetchnąć po najcięższej fazie diety. Znów nabierzesz wigoru i pełna energii przystąpisz do ostatnich faz diety.

Co można jeść podczas fazy ASCEND?

Dwa raz w ciągu dnia możesz sięgnąć po płynny posiłek (smoothie, koktajl proteinowy lub zupa), którego wartość energetyczna nie powinna przekroczyć 200 kalorii. W tym tygodniu wyjątkowo możesz pozwolić sobie na bardziej kaloryczny posiłek, np. małą miskę makaronu z sosem marinara (ale nie kremowego), małego hamburgera lub cheeseburgera, małą porcję frytek, paluszków z kurczaka, spaghetti czy klopsików. Ponadto jak zwykle dozwolone są przekąski. Należy także przestrzegać tygodniowego limitu na alkohol (2 drinki, 3 lekkie piwa lub 3 zwykłe kieliszki wina - czerwonego lub białego). W tej fazie diety śniadania również należy rozpocząć od jednej szklanki wody (zimnej lub ciepłej) z cytryną.

Dieta Shred. Tydzień 5. - CLEANSE (oczyszczanie)

W tym tygodniu należy zwrócić szczególną uwagę na wzmacnianie zdolności wątroby do detoksykacji organizmu, poprzez spożywanie pokarmów, które aktywują specjalne enzymy, wspomagające proces oczyszczania ciała.

Co można jeść podczas fazy CLEANSE?

Raz w ciągu dnia możesz sięgnąć po płynny posiłek (smoothie, koktajl proteinowy lub zupa), którego wartość energetyczna nie może przekroczyć 200 kalorii. Jak zwykle uzupełnieniem jest owoc lub porcja warzyw. Tradycyjnie śniadanie należy rozpocząć od jednej filiżanki wody (zimnej lub ciepłej) z cytryną. W ciągu reszty dnia nie zapomnij o jednej filiżance herbaty z hibiskusa i 100% soku żurawinowego. W tym tygodniu należy zrezygnować z alkoholu.

Dieta Shred. Tydzień 6. - EXPLODE (wybuch, eksplozja)

Faza Wybuch to ostatnia faza dieta Shred, w trakcie której następuje wyprowadzenie z diety.

Co można jeść podczas fazy EXPLODE?

Raz w ciągu dnia można sięgnąć po płynny posiłek (smoothie, koktajl proteinowy lub zupa), którego wartość energetyczna nie powinna może przekroczyć 200 kalorii. Tradycyjnie śniadanie należy rozpocząć od jednej szklanki wody (zimnej lub ciepłej) z cytryną. W tej fazie diety każdego dnia możesz sięgnąć po max. 3 kromki razowego lub pełnoziarnistego chleba. Ponadto należy przestrzegać tygodniowego limitu na alkohol (2 drinki, 3 lekkie piwa lub 3 zwykłe kieliszki wina - czerwonego lub białego).