Kinga Preis schudła 15 kg. Aktorka zrezygnowała tylko z jednej rzeczy

2022-12-06 10:56

Metamorfoza aktorki przykuła uwagę mediów. Kindze Preis udało się zrzucić kilkanaście kilogramów. Jedna z najbardziej utalentowanych polskich aktorek zdradziła, że przeszła rewolucję, choć tak naprawdę zrezygnowała tylko z jednego nawyku.

Kinga Preis schudła 15 kg. Aktorka zrezygnowała tylko z jednej rzeczy
Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS Kinga Preis schudła 15 kg. Aktorka zrezygnowała tylko z jednej rzeczy

Przemiana Kingi Preis odbiła się szerokim echem w mediach. Aktorka dwa lata temu przyznała, że sensacja wokół tego tematu ją zaskoczyła i nieco zirytowała. Zdaniem Preis zjawisko związane z zainteresowaniem, jakie wywołują aktorki, które schudną lub przytyją, nie dotyczy w takim samym stopniu aktorów.

Kinga Preis rzuciła palenie i schudła

Kinga Preis wyznała, że udało się jej zrzucić kilkanaście kilogramów dzięki rezygnacji ze szkodliwego nawyku. Aktorka przyznała, że jej przemiana jest skutkiem zerwania z nałogiem. Kobieta przez lata była palaczką.

Wraz z rezygnacją z palenia papierosów, aktorka wprowadziła zmiany w swoim odżywianiu. Preis postawiła na popularne wówczas diety sokowe, które słyną z tego, że pomagają zrzucić zbędne kilogramy.

Dzięki wprowadzonym zmianom aktorka oczyściła swój organizm z toksyn i zyskała mnóstwo energii.

W formie 24: 5 błędów spowalniających odchudzanie

Dlaczego ludzie tyją po rzuceniu palenia?

Choć Kindze Preis udało się zrzucić zbędne kilogramy po rzuceniu palenia, nie do końca jest jasne, dlaczego ludzie tyją po zerwaniu z nałogiem. Naukowcy podkreślają, że może za to odpowiadać kilka czynników. Pierwszym z nich jest zmiana nawyków żywieniowych związana z zaprzestaniem palenia papierosów.

Niektóre osoby odczuwają zwiększony głód, jako objaw odstawienia. Jednak badania naukowe sugerują, że ostatecznie nawyki żywieniowe byłych palaczy wracają do normy. Nikotyna zawarta w papierosach jest substancją uzależniającą, która nieco przyspiesza tempo przemiany materii.

Kiedy osoba rzuca palenie, jej metabolizm zwalnia, a to zdaniem ekspertów może świadczyć o tym, że byli palacze, nawet jeśli jedzą tyle samo co zwykle, mogą przybierać na wadze.