Nogi Beaty Kozidrak powalają. Ograniczyła w diecie jeden składnik. "Ale jem wszystko"

2024-04-30 11:13

Beata Kozidrak już za kilka dni, 4 maja będzie obchodzić 64 urodziny. Jednak patrząc na jej sylwetkę aż trudno w to uwierzyć. Uwagę w szczególności przykuwają jej nogi. Artystka zarówno na scenie, jak i poza nią wybiera kreacje, które odsłaniają niekwestionowany atut. Znamy sekrety jej świetnego wyglądu.

Nogi Beaty Kozidrak powalają. Ograniczyła w diecie jeden składnik. Ale jem wszystko
Autor: Fot. MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS

Lata płyną, a Beata Kozidrak wciąż zaskakuje świetną formą. Na koncertach bije od niej niesamowita energia, a jej kreacje jak zawsze mają niebanalny charakter. Artystka często wybiera stroje, które odsłaniają jej nogi. To wyjątkowo zgrabna wokalistka, znamy sekret jej sylwetki.

Beata Kozidrak kiedyś i dziś. Tak dawniej wyglądała liderka zespołu Bajm

Nieziemskie nogi Kozidrak. Czy Beata stosuje jakąś dietę?

Kto choć raz był na koncercie Beaty, ten wie, że chętnie zakłada kozaki i pokazuje nogi. W jej garderobie nie brakuje również sukienek w wysokim wycięciem. To z kolei sprawia, że niejedna osoba zastanawia się, jak dba o swój wygląd i co sprawia, że nadchodzące 64 urodziny będzie świętować w tak genialnej formie. 

W rozmowie z portalem “Plotek” przyznała, że nie należy do łasuchów, dlatego na szczęście nie objada się słodyczami. Jej posiłki opierają się na produktach ekologicznych i ograniczyła spożycie cukru. 

- [...] jem wszystko, mój organizm sam mi mówi, na co ma ochotę - mówi Kozidrak.

A zatem można zakładać, że zgrabne nogi wokalistki to nie tylko kwestia genów, ale także troska o codzienne wybory żywieniowe. W dodatku Beata wciąż nie zwalnia tempa, wielokrotnie podkreśla, że kocha być w ruchu, lubi dynamiczne życie, a sam fakt wysiłku włożonego w koncerty, próby, trasy i przygotowania sprawia, że jej organizm wciąż spala kalorie i pomaga w utrzymaniu obecnej sylwetki. 

Beata Kozidrak choruje przewlekle. Ty też zrób to badanie

Choć artystka wygląda świetnie, to nie jest pozbawiona problemów zdrowotnych. Przypominamy, że Beata Kozidrak boryka się z nadciśnieniem, co w kontekście codziennych wyborów żywieniowych nie jest bez znaczenia. 

Podczas wywiadu zaznaczyła, że jest pod stałą opieką lekarską i przyjmuje leki. Jednak w ostatnim czasie dwukrotnie wylądowała w szpitalu, ale jak sama przyznaje, dużą rolę odgrywają emocje, które towarzyszą jej przed koncertami.

Nadciśnienie tętnicze nie boli, dlatego tak wiele osób często nie ma pojęcia, że z jego organizmem dzieje się coś niedobrego. O nadciśnieniu mówimy kiedy badanie wskaże wartości powyżej 140/90 mm Hg, a taki wynik powtarza się kilkakrotnie. Wówczas jest to sygnał, by zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu i rozszerzyć diagnostykę.

Zwiększone ryzyko wystąpienia nadciśnienia dotyczy osób które:

 • nadużywają alkoholu,
 • palą papierosy,
 • chorują na otyłość,
 • zaniedbują aktywność fizyczną,
 • są narażone na stres,
 • mają skłonności genetyczne.

Choć wielu pacjentów nie odczuwa żadnych dolegliwości związanych ze wzrostem ciśnienia, to kiedy wartości stają się wysokie, mogą pojawić się następujące objawy:

 • bóle głowy,
 • zawroty głowy,
 • zaburzenia snu,
 • nadmierna potliwość,
 • duszności,
 • kołatanie serca,
 • męczliwość.

Niekontrolowane i nieleczone nadciśnienie jest bardzo groźne i może prowadzić do udaru mózgu, zawału serca, niewydolności nerek i zgonu.