Super koktajl pomoże "stopić" tłuszcz z brzucha. Potrzebne będą tylko dwa składniki

2023-05-10 13:32

Ten pieprz jest bogaty w witaminy, a warzywo, z którego powstaje, stanowi świetne źródło przeciwutleniaczy. Przyprawa ta może ograniczyć apetyt, przyspieszyć metabolizm i pomóc zrzucić zbędne kilogramy. W połączeniu z wodą stanie się świetnym koktajlem, który ułatwi pozbycie się oponki z brzucha.

Super koktajl pomoże stopić tłuszcz z brzucha. Potrzebne będą tylko dwa składniki
Autor: Getty Images Super koktajl pomoże "stopić" tłuszcz z brzucha. Potrzebne będą tylko dwa składniki

Swój pozytywy wpływ na utratę wagi pieprz cayenne zawdzięcza obecności jednego ze składników aktywnych. Kapsaicyna, która występuję także w innych rodzajach papryki, to termogenik, czyli naturalna substancja, które może przyspieszać metabolizm. Ten efekt potwierdziło kilka badań naukowych.

Przyspiesza metabolizm i ogranicza apetyt

Jedno z nich, co prawda niewielkie, ponieważ brało w nim udział zaledwie 15 osób, wykazało, że ludzie, którzy sięgali po czerwoną paprykę przy każdym posiłku, odczuwali zwiększone uczucie sytości. Z kolei inna z analiz wykazała, że u pań, które regularnie jadały świeżą papryczkę chili, podniosło się tempo spalania kalorii.

Kiedy metabolizm przyspiesza, ciało jest bardziej skłonne do przekształcania składników odżywczych w energię, a nie tłuszcz. Pieprz cayenne, dzięki swojemu specyficznemu, ostremu smakowi, może powodować wzrost temperatury ciała, a wraz z nim, spalanie kalorii.

Choć jak zaznaczają eksperci, samo dodanie pieprzu cayenne do jadłospisu, nie spowoduje drastycznej utraty wagi, w połączeniu z odpowiednią dietą, nawodnieniem oraz aktywnością fizyczną, może okazać się pomocne. Początkowo wyniki mogą być subtelne, ale wraz z upływem czasu i odpowiednim podejściem do żywienia oraz aktywności fizycznej, może przynieść oczekiwane rezultaty.

Papryka, czyli pieprzowiec roczny – właściwości, wartości odżywcze lBeszamell

To połączenie pomoże schudnąć i pozbyć się oponki

Istnieje kilka sposobów, by przemycić pieprz cayenne do swojej codziennej diety. Najprostszym wydaje się dodawanie go do przygotowywanych dań. Ta przyprawa świetnie uzupełni aromatyczne posiłki takie jak gulasz albo curry.

Innym sposobem, który można wykorzystać, jest super koktajl. Do jego przygotowania wystarczą zaledwie dwa składniki – pieprz cayenne i woda. Do szklanki wody należy dodać jedną łyżeczkę tej kolorowej przyprawy.

Taki napar, choć świetnie sprawdzi się podczas odchudzania, może spowodować podrażnienie oczu, nosa lub gardła, a także żołądka lub zgagę. Dlatego warto zawsze zacząć do małej dawki, by zobaczyć, jak na napój zareaguje organizm.

Co więcej, z dodawaniem pieprzu cayenne do posiłków i dań, powinny uważać:

  • pacjenci przyjmujący leki spowalniające krzepnięcie krwi,
  • osoby, które mają planowane operacje,
  • kobiety w ciąży lub karmiące piersią,
  • osoby przyjmujące leki obniżające ciśnienie.

Z przyjmowaniem pieprzu cayenne w dużych dawkach oraz podawaniem go dzieciom także należy uważać. Ta przyprawa może również wchodzić w niebezpieczną reakcję z popularnym lekiem przeciwbólowym, czyli aspiryną. Przez to jego skuteczność może się zmniejszyć, a ponadto zwiększa się ryzyko krwawienia.