Typ figury: klepsydra. Jaka jest najlepsza dieta dla klepsydry?

2013-10-25 15:42

Klepsydra to według niektórych idealny typ figury. Typową klepsydrą była Marilyn Monroe, której ciało miało idealne proporcje – 90, 60, 90. Dowiedz się, co ci służy, a czego lepiej unikać i jaka dieta będzie dla ciebie najlepsza, gdy masz figurę typu klepsydra.

Typ figury: klepsydra. Jaka jest najlepsza dieta dla klepsydry?
Autor: Photos.com Typową klepsydrą była Marilyn Monroe, której ciało miało idealne proporcje – 90, 60, 90. Dowiedz się, co ci służy, a czego lepiej unikać i jaka  dieta będzie dla ciebie najlepsza, gdy masz  figurę typu klepsydra .

Klepsydra musi uważać na to, co je - odpowiednia dieta to dla niej jedyna szansa na uniknięcie nadwagi. Często mówi się, że figura typu klepsydra to idealna kobieca sylwetka. Wśród innych typów figury klepsydrę wyróżnia dobra proporcja między linią bioder a ramion oraz wyraźnie zaznaczona talia. Klepsydra ma dość szerokie ramiona i biodra, wydatny biust i kształtną pupę. Wąska talia to największy atut tego typu sylwetki. Uwagę przyciągają również dość długie nogi z mocnymi, ale zgrabnymi udami.

Jak tyje figura typu klepsydra?

Tłuszczyk rozkłada się równomiernie. Większość pań z tą sylwetką ma skłonność do nadwagi, ale jeśli klepsydra dba o siebie, odrobina tłuszczyku zwykle dodaje jej uroku. Gdy nie panuje nad apetytem, tkanka tłuszczowa gromadzi się głównie w okolicach bioder i na udach. Bywa też, że u klepsydry znacznie powiększa się biust i ramiona.

Dieta, gdy masz figurę typu klepsydra

Podstawą diety dla klepsydry są produkty o niskim lub średnim indeksie glikemicznym, dzięki czemu uniknie pokusy podjadania słodyczy. To uchroni przed odkładaniem się tłuszczyku na biodrach i udach. Białko, poza tym znajdującym się w warzywach, powinno pochodzić z ryb i białego mięsa kurzego. Ale klepsydra powinna też jadać tłuste ryby, np. tuńczyka. Ograniczać za to nabiał, unikać cukru, żywności przetworzonej, białego chleba, ziemniaków, makaronu pszennego i białego ryżu.

Figura typu klepsydra: w co się ubrać?

Ubrania dla klepsydry muszą podkreślać jej wąską talię. Dobrze dopasowany żakiet (podobnie jak kardigan wycięty w szpic) z wąską ołówkową spódnicą można nosić na każdą okazję. Klepsydrze pasują spodnie z podwyższonym stanem. Smukłość talii uwydatnią paski (nawet szerokie) i szarfy. Z szafy trzeba wyrzucić ubrania luźne, workowate, szerokie swetry, wielkie bluzy sportowe.

Ćwiczenia, gdy masz figurę typu klepsydra

Ponieważ klepsydra ma skłonność do garbienia się, co psuje sylwetkę, musi dbać o mocne mięśnie pleców. Wtedy biust jest na właściwym miejscu, a sylwetka postrzegana jest jako idealnie proporcjonalna. Pani klepsydra z nadwagą powinna się skupić na ćwiczeniach, które pozwalają zachować właściwe proporcje ciała. Najlepszy wybór to nieśpieszny jogging, rowerek stacjonarny z małym obciążeniem, pajacyki i przysiady. Sylwetce sprzyja również pływanie, ale spokojne, np. żabką. Nie są wskazane ćwiczenia budujące masę mięśniową, np. ze sztangą czy hantlami. Przyda się natomiast jazda na rowerze, długie marsze i ćwiczenia zachowujące szczupłą talię. Otyłość typu pośladkowo-udowego, na którą narażona może być klepsydra, bywa przyczyną niedomagania krążenia w obrębie nóg, a więc także choroby zakrzepowej.