Typ figury: papryka. Jaka jest najlepsza dieta dla papryki?

2013-10-25 14:57

Figura typu papryka to szerokie ramiona, płaski brzuch i pupę. Talia jest mało widoczna. Niektóre papryki przy długich nogach mają masywne uda i łydki. Dowiedz się, co ci służy, a czego lepiej unikać i jaka dieta będzie dla ciebie najlepsza, gdy masz figurę typu papryka.

Typ figury: papryka. Jaka jest najlepsza dieta dla papryki?
Autor: Photos.com Dowiedz się, co ci służy, a czego lepiej unikać i jaka  dieta będzie dla ciebie najlepsza, gdy masz figurę typu papryka.

Figura typu papryka powinna stosować odpowiednią dietę, bo każdy dodatkowy kilogram w jej przypadku niebezpiecznie poszerza talię. Patrząc z tyłu na młodą dziewczynę o figurze papryki ubraną na sportowo, łatwo pomylić ją z chłopakiem, co z wiekiem i dodatkowymi kilogramami przestaje być zaletą.

Jak tyje figura typu papryka?

Papryka tyje równomiernie, ale najwięcej tkanki tłuszczowej odkłada się na brzuchu, biodrach i udach. To jeszcze bardziej deformuje sylwetkę. Gdy dodatkowo się garbi, brzuch jest bardziej widoczny i papryka wygląda na tęższą niż jest w rzeczywistości, bo niknie i tak niewielka różnica między obwodem bioder i talii.

Dieta, gdy masz figurę typu papryka

Im więcej warzyw, owoców, chudego mięsa i ryb, tym lepiej. Papryka nie powinna sięgać po fast foody i gotową żywność pełną konserwantów. To właśnie one sprzyjają tyciu, bo hamują oczyszczanie organizmu z toksyn. Polecane są potrawy lekko strawne, które nie obciążają przewodu pokarmowego. Papryka musi jadać duże ilości błonnika chroniącego przed zaparciami. Poza tym powinna wiedzieć, że trudniej jej zrzucić nagromadzony tłuszczyk niż paniom o innych typach sylwetek.

Figura typu papryka: w co się ubrać?

Idealny jest styl safari. Sukienki i bluzki powinny mieć dekolt w kształcie litery V lub dużej łezki i rękawy 3/4. Dobre są także kamizelki i bezrękawniki. Papryce pasują też bluzki i niezbyt obszerne suknie odcinane pod piersiami, a nawet ozdobione w tym miejscu szarfą (w modnym stylu empire). Sprawdzają się suknie portfelowe i spódnice rozszerzane od połowy (np. z klinów). Mogą je zdobić naszywane kieszenie z tyłu i z przodu, bo zaokrąglają sylwetkę. Spodnie – dowolnej długości, najlepiej luźne (byle nie z podniesionym stanem). Buty – z okrągłym noskiem, na niezbyt cienkim obcasie. Papryka nie nosi minispódniczek, obszernych dwurzędowych marynarek, prostych T-shirtów, butów na platformie.

Ćwiczenia, gdy masz figurę typu papryka

Papryka musi solidnie pracować nad wyrobieniem talii. Służy temu kręcenie biodrami (także z hula-hoop), skłony na boki. Ważne jest też utrzymanie płaskiego brzucha. Ćwiczenia siłowe, które prowadzą do umięśnienia ramion i ud, papryka powinna wykonywać tylko w celu utrzymania właściwych proporcji ciała. Na co dzień najlepiej dużo chodzić, pływać żabką i uprawiać w wodzie aerobik. Ładną sylwetkę rozwija też jazda konna.