Dzień Kobiet. Zdrowa kolacja z okazji Dnia Kobiet

2014-03-01 9:15

Kuchnia miłości z okazji Dnia Kobiet. Pomysły na słodkości i dania główne w lekkim wydaniu. Jaką kolację z okazji Dnia Kobiet przygotować? Propozycje są aromatyczne, egzotyczne i bardzo domowe. Do tego lampka wina lub filiżanka zielonej herbaty z amarantusem dopełnią wieczoru, kiedy wszyscy powinni pamiętać o najbliższych im kobietach.

Dzień Kobiet. Zdrowa kolacja z okazji Dnia Kobiet
Autor: thinkstockphotos.com

Własne starania kulinarne muszą zostać docenione. Co przygotować na kolację z okazji Dnia Kobiet? Polecamy potrawy zdrowe, lekkie i smaczne! Dla tych, którzy świetnie odnajdują się w kuchni i tych, którzy wolą zaufać profesjonalnym  kucharzom.

Przystawki z afrodyzjakiem

Na początek można zacząć od potraw o działaniu pobudzającym. Wśród afrodyzjaków znajdują się takie produkty, jak: owoce morza, figi, imbir, brokuły, seler, szparagi, czekolada, chili i świeże zioła. Warto poszukać przepisów na sałatki i koktajle, które przyrządza się na bazie któregoś z tych produktów. Podwójną radość mogą sprawić desery wykonane własnoręcznie, np. gorzka czekolada doprawiona czili, albo mus czekoladowy z owocami pięknie podany w wysokim kieliszku.

Kuchnia miłości - danie główne

Spis afrodyzjaków jest bardzo długi. Wśród wręcz baśniowych potraw z afrodyzjaków znaleźć można przepis na "pieczony ogon krokodyla w delikatnym sosie z cebulek orchidei i fiołków". Możesz miec co prawda problem ze zdobyciem tak egzotycznych produktow, ale... Dostępna jednak jest np. dziczyzna (i mowa tu nie tylko o jądrach byków uwielbianych w Hiszpanii) i podroby (w kogucich grzebieniach rozsmakowują się Węgrzy). Tradycyjna pieczeń w ziołowym sosie lub gęsty gulasz zachwycą nawet najwybredniejsze podniebienie.

Nie potrafię gotować...

Dla tych, którzy mocniej czują się w innych dziedzinach niż gotowanie, polecam wyjście do restauracji. Może być to sushi - ono też znajduje wśród potraw, które działają pobudzająco. Ciekawe propozycje kulinarne oferuje kuchnia orientalna lub inspirowana dalekowschodnimi specjałami. Fanów fuzji smaków powinny zachwycić tajskie sosy, uwalniające kolejne efekty smakowe na zasadzie podobnej do aromatów wyczuwanych w prawdziwych perfumach.

Ile zjeść, żeby nie popsuć reszty wieczoru?

Posiłek nie może być zbyt obfity. Nawet lekkostrawne potrawy w zbyt dużej ilości mogą sprawić poważane kłopoty żołądkowe. Kolacja powinna składać się z kilku części, ale wielkość porcji powinna być poważnie przemyślana. Uczucie ociężałości może spowodować niepożądaną senność, a przecież wieczór poświęcony kobiecej wyjątkowości mógłby trwać dalej.