Neurochirurg ma 82 lata i startuje w triathlonach. Zdradza 6 zasad długowieczności

2023-12-15 17:27

Dr Joseph Maroon w USA jest dobrze znany nie tylko fanom futbolu amerykańskiego i drużyny Pittsburgh Steelers. Wiele osób zazdrości 82 -latkowi kondycji i zdrowia. Neurochirurg konsultujący zawodników właśnie zdradził swój przepis na znakomitą formę.

Neurochirurg ma 82 lata i startuje w triathlonach. Zdradza 6 zasad długowieczności
Autor: GettyImages/Twitter.com @DrJosephMaroon

"Moim celem jest umrzeć młodo, tak późno, jak tylko się da" - to motto 82-letniego lekarza, który nie dość, że jest aktywny zawodowo, to ma kondycję. której mógłby mu pozazdrościć niejeden trzydziestolatek. Dr Joseph Maroon z powodzeniem startuje w triathlonach. Przyznaje, że jako czterdziestolatek przeszedł załamanie nerwowe po śmierci ojca. "Udało mu się wyjść na prostą, bo pokochałem sport". Aktywność fizyczna to jednak nie wszystko. Lekarz ma swój przepis na długie, dobre życie.

Dożyli ponad 100 lat. Ciotka Olbrychskiego i znany ksiądz. Niezapomniani

1. Dieta śródziemnomorska

Według lekarza, że nikt nie wymyślił jeszcze lepszej diety niż śródziemnomorska. Sam również trzyma się jej zasad. W jego menu dominują warzywa, owoce, ryby i chude mięso.

2. Regularna aktywność fizyczna

Równie ważne jak dieta jest utrzymywanie organizmu w dobrej kondycji. Dr Maroon uważa, że jednym z najlepszych sportów jest bieganie, ale liczy się każda forma aktywności, także spacery. Neurochirurg zaleca, by codziennie poświęcić na ćwiczenia godzinę.

3. Rezygnacja z używek

Kiedy to specjalista neurochirurg podkreśla, że papierosy i alkohol rujnują zarówno kondycję fizyczną, jak i sprawność intelektualną, warto mu uwierzyć. Sam zupełnie wyeliminował wszelkie używki i jest żywym dowodem, że to ma sens.

4. Kontrolowanie stresu

Stresu nie da się zupełnie wyeliminować, ale powinniśmy robić wszystko, by go ograniczać. każdy powinien szukać własnych sposobów na rozładowywanie napięcia. Przepis rzutkiego osiemdziesięciolatka to medytacja i aktywność fizyczna.

5. Odpowiednio długi, spokojny sen

Niedobór snu zawsze odbija się niekorzystnie na zdrowiu i może prowadzić do rozwoju wielu chorób, nie tylko neurologicznych, ale też układu krążenia, oddechowego, a nawet sprzyjać otyłości. Dr Maroon stara się sypiać ok. 6,5-7,5 godzin dziennie.

6. Suplementy diety

Neurochirurg przyznaje, że uzupełnia dietę za pomocą suplementacji. Przyjmuje kwasy omega-3 i magnez. Wierzy, że to po części zapewnia mu znakomitą kondycję mózgu.

Czytaj także:

Ten magnez najlepiej się wchłania, ale nie jest dla każdego. Jak wybrać odpowiedni suplement?

95-letni kardiolog zdradza sekret długowieczności. Można się zdziwić