5 powodów, dla których warto ćwiczyć zumbę

2018-10-01 10:36

Zumbowanie to już nie tylko moda. Dla wielu fanów zumby, taneczny trening kilka razy w tygodniu, to podstawa dobrego samopoczucia. Poznaj 5 powodów, dla których naprawdę warto ćwiczyć zumbę.

5 powodów, dla których warto ćwiczyć zumbę
Autor: Getty Images Zumba daje zastrzyk pozytywnej energii i pomaga schudnąć.

Spis treści

  1. Zaleta zumby 1: szybkie odchudzanie
  2. Zaleta zumby nr 2: poprawa metabolizmu i kondycji
  3. Zaleta zumby nr 3: taniec i ćwiczenia
  4. Zaleta zumby nr 4: czas płynie szybciej
  5. Zaleta zumby nr 5: odstresowuje

Zaleta zumby 1: szybkie odchudzanie

Zumba to jeden z lepszych sposobów na zrzucenie nadmiaru kilogramów. Odchudzanie odbywa się w ruchu, więc ciało się równocześnie ujędrnia, a cellulit redukuje do minimum. Podczas jednej sesji można spalić nawet do 500-700 kcal. Najwięcej kalorii spala się na zumbie toning, czyli z dodatkowymi ciężarkami. Bardzo dobre efekty odchudzające przynosi też trening Strong by Zumba.

Dzięki temu, że pierwsze efekty widoczne są już po kilku godzinach zajęć, to motywacja do treningów zwiększa się z każdym tygodniem.

Zaleta zumby nr 2: poprawa metabolizmu i kondycji

Ćwicząc zumbę, poprawia się wytrzymałość. Oddech robi się głębszy, a organizm jest lepiej dotleniony. W praktyce oznacza to, że z upływem czasu można ćwiczyć dłużej i intensywniej. Łatwiej też zacząć uprawianie innych sportów, które do tej pory wydawały się zbyt wymagające. Oprócz tego, dzięki zumbie poprawia się gospodarka hormonalna organizmu i przyspiesza metabolizm (tłuszcz w kontakcie z tlenem zamienia się w energię, którą spalasz na zajęciach).

Zaleta zumby nr 3: taniec i ćwiczenia

Treningi łączące taniec i aerobik zwiększają świadomość ciała. Ruchy stają się bardziej płynne i seksowne, a ty patrząc w lustro zaczynasz się sobie coraz bardziej podobać i czujesz się pewniej w kontaktach z innymi ludźmi.

Ćwicząc zumbę nie izolujesz poszczególnych partii mięśni - tak samo intensywnie trenuje ciało. Wzmacniają się więc także te mięśnie, które często zaniedbuje się podczas treningu na siłowni, np. partie odpowiadające za prawidłową postawę i wzmocnienie kręgosłupa.

Czytaj też: Jakie korzyści daje taniec i które zajęcia taneczne wybrać?

Zaleta zumby nr 4: czas płynie szybciej

Kobiety często narzekają na ćwiczenia na siłowni, bo powtarzanie po kilkadziesiąt razy tego samego ćwiczenia jest po prostu nudne. Na zajęciach zumby jest różnorodnie i bardzo dynamicznie, dlatego czas mija w mgnieniu oka.

Zaleta zumby nr 5: odstresowuje

Niektórzy twierdzą, że godzina na zumbie działa tak, jak sesja u psychoanalityka. Zumba na tyle angażuje nie tylko ciało, ale i zajmuje wszystkie myśli, bo musisz się cały czas skupiać, żeby nadążyć za instruktorem i nowym układem, że przestajesz myśleć o problemach i całkowicie się relaksujesz.