Bokwa fitness – licz, literuj i ćwicz! [TRENING NA WIDEO]

2015-07-07 16:57

Bokwa to trening fitness inny niż wszystkie. Stanowi połączenie żywiołowego tańca w rytm najnowszych hitów z treningiem kardio. Żeby ćwiczyć, nie musisz znać choreografii – kroki opierają się na kształtach liter i cyfr, dzięki czemu są łatwe do zapamiętania. Bokwa poprawia koordynację ruchową, odchudza i daje mnóstwo pozytywnej energii. Nieważne ile masz lat i czy umiesz tańczyć – każdy może ćwiczyć bokwę! Chcesz spróbować? Obejrzyj trening na wideo.

Bokwa fitness – licz, literuj i ćwicz! [TRENING NA WIDEO]
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Bokwa – na czym polega?
  2. Bokwa – efekty treningu
  3. Zobacz wideo z przykładowym treningiem bokwa z instruktorem

Źródło: Studio Active / TVN Meteo Active/ X-news

Twórcą bokwa fitness jest Paul Mavie, znany instruktor zajęć grupowych z Los Angeles. Idea zajęć jest podobna jak w przypadku zumby – duża grupa osób w tym samym czasie wykonuje energetyczny taniec, dobrze się przy tym bawiąc i spalając kalorie. Bokwa ma jednak tę przewagę nad popularną zumbą, że nie trzeba wkładać wiele wysiłku w zapamiętanie choreografii. Dzięki temu bokwę można ćwiczyć nawet samodzielnie, bez wskazówek instruktora.

Bokwa – na czym polega?

Uczestnicy zajęć bokwy „rysują” na parkiecie za pomocą swoich kroków kształty liter i cyfr. W tle grają najpopularniejsze hity grane na całym świecie. Odwzorowywanie prostych znaków powoduje, że trening jest niezwykle intuicyjny, a nauka kroków przebiega bardzo szybko.

W zajęciach mogą uczestniczyć wszyscy, niezależnie od wieku czy umiejętności tanecznych. Bokwa może być świetnym treningiem zarówno dla kilkuletniego dziecka, jak i 70-latka. Nie trzeba mieć żelaznej kondycji – wystarczy umiarkowana sprawność fizyczna, otwartość i chęć do zabawy. Jak mówi Paul Mavie: „Jeśli potrafisz się ruszać i znasz alfabet, to bokwa jest dla ciebie!”.

Bokwa – efekty treningu

Podstawową zaletą bokwy jest duży zastrzyk pozytywnej energii, który daje trening w grupie. Wielu uczestników zajęć przyznaje, że bokwa stała się ich uzależnieniem. Dzięki rytmicznej muzyce i motywacji, jaką dostarczają ludzie wokół, można zapomnieć o trudach wysiłku i zupełnie zatracić się w tańcu.

Bokwa może być ponadto świetną alternatywą dla zwykłych ćwiczeń kardio. Jeden trening to możliwość spalenia nawet 1200 kcal! Z kolei różnorodne ruchy rąk i tułowia towarzyszące tanecznym krokom pomagają wysmuklić i uelastycznić ciało, a także poprawić koordynację i balans.

Czytaj też: Bungee fitness - na czym polega? Jaka jest cena zajęć?

Zobacz wideo z przykładowym treningiem bokwa z instruktorem