ZUMBA: kroki dla początkujących [WIDEO]

2018-12-12 8:53

Zumba to połączenie tańca i fitnessu. Zumba bowiem łączy taneczne kroki do gorących latynoskich rytmów z ruchem typowym dla treningu fitness. Instruktorka zumby pokaże, jak wyglądają kroki dla początkujących. Zobacz, jak krok po kroku tańczy się merengue (jeden z podstawowych układów zumby) i sama zacznij trenować.

ZUMBA: kroki dla początkujących [WIDEO]
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Zobacz na wideo prosty układ zumby krok po kroku
  2. Kroki zumby dla początkujących (merengue)

Kroki zumby wydają ci się bardzo skomplikowane i chociaż chciałabyś spróbować, boisz się, że nie podołasz? Żeby przekonać się, że zumba to rzeczywiście „fitness praktycznie dla każdego” spróbuj nauczyć się prostych kroków merengue z naszym filmem.

Układy zumby opierają się w większości na układach tańców latynoamerykańskich, np. funky, merengue, salsa, reggaeton, taniec brzucha, flamenco, tym samym zumba daje więc możliwość nauki podstawowych kroków z wielu stylów tanecznych.

Czytaj też: Muzyka do zumby - 5 najlepszych piosenek

Żeby zacząć trenować zumbę wystarczy pozytywne nastawienie i trochę wytrwałości, ale zanim zapiszesz się na zajęcia, sprawdź, czy zumba jest dla ciebie. Zaletą zumby jest to, że w trakcie treningu pracuje całe ciało, dlatego umiejętnością, którą należy opanować na początku jest koordynacja ruchów rąk, nóg i bioder. Z Asią ze szkoły Baila Conmigo nauczysz się kroków i ruchów rąk do układu MERENGUE.

Zobacz na wideo prosty układ zumby krok po kroku

Kroki zumby dla początkujących

Kroki zumby dla początkujących (merengue)

1. Zacznij od marszu w miejscu. Nogi podnoś wysoko, ręce zegnij w łokciach i poruszaj nimi rytmicznie. Na przemian odstawiaj na boki lewą i prawą nogę.

2. Lekko ugnij kolana i przenoś ciężar ciała z lewej strony na prawą, delikatnie przeskakując z nogi na nogę i rytmicznie kręcąc biodrami.

3. Squat - nogi rozstaw szeroko, luźne kolana. Napnij brzuch, zepnij pośladki i rób przysiady w rytm muzyki. Zwróć uwagę na to, aby kolana skierowane były na zewnątrz.

Powyżej opisane zostały tylko podstawowe układy nóg w merengue. Na filmie instruktorka pokazuje też ruchy rąk, które należy dodać do każdego kroku.

Kroki już opanowane? Teraz zatańcz cały układ w szybszym tempie i do muzyki!