Muzyka do zumby: 5 najlepszych piosenek do zumby

2017-05-01 10:00

Muzyka do zumby powinna być równie temperamentna i charakterna, co sama zumba. W końcu dzięki odpowiednim piosenkom masz jeszcze więcej energii do tańca. Zapoznaj się z przygotowaną przez nas listą 5 najlepszych piosenek do zumby!

Muzyka do zumby: 5 najlepszych piosenek do zumby
Autor: thinkstockphotos.com Muzyka do zumby to nieodłączny element treningów.

Spis treści

  1. Muzyka do zumby - najlepsze piosenki

Muzyka do zumby jest nieodłącznym elementem tego tańca z elementami fitnessu. Ba, bez piosenek do zumby żaden trening nie miałby racji bytu. Zumba, która została opracowana w latach 90. XX wieku przez Kolumbijczyka Alberto Pereza stanowi połączenie wielu różnych stylów tanecznych: salsy, samby, mambo, hip-hopu, a nawet... sztuk walki. W zumbie chodzi o to, by podczas tańca, który wielu osobom kojarzy się z przyjemną, a przede wszystkim swobodną i nieograniczoną aktywnością, "przemycić" elementy aerobiku i ćwiczeń siłowych. Im lepiej dobrana, bardziej pobudzająca muzyka do zumby, tym sam trening jest efektywniejszy.

Zapoznaj się z listą 5 piosenek do zumby, które sprawdzą się najlepiej w trakcie energetycznych ćwiczeń!

Muzyka do zumby - najlepsze piosenki

1. Piosenki do zumby: "Pégate" Ricky Martin

Któż z nas nie pamięta Rickiego Martina i jego hitu "Livin’ la Vida Loca"? I choć o artyście w Polsce w ostatnich latach jest trochę ciszej, nie zapominają o nim... osoby tańczące zumbę. W Internecie drugim po frazie "Ricky Martina Pégate" najpopularniejszym sformułowaniem związanym z piosenką jest właśnie "Pégate” zumba". W końcu Ricky sam w piosence śpiewa, że "jak mówiła moja matka, taniec naprawia wszystko".

2. Piosenki do zumby: “Sexy and I know it” LMFAO

Hit LMFAO z 2011 roku zadebiutował na 2. miejscu Billboard Hot 100 i na szczycie Top YouTube 100. Dwóch muzyków tworzących zespół w teledysku do utworu szaleje na klubowych parkietach, ale nie ma w tym nic dziwnego – dźwięki „Sexy and I know it” same porywają do rytmicznego poruszania (nie tylko) pupą. O popularności połączenia tego utworu z treningami zumby świadczy m. in. ilość dostępnych w internecie filmów, na których adeptki (i rzadziej adepci) zumby ćwiczą właśnie do jego rytmu.

3. Piosenki do zumby: "Waka Waka" Shakira

Shakira, podobnie jak pomysłodawca zumby, pochodzi z Kolumbii, a oprócz tego faktu bez wątpienia łączy ich nieposkromiony temperament. Wiele piosenek z repertuaru wokalistki można wykorzystać podczas treningu zumby (np. "La Bicicleta", "La La La"), my wybraliśmy hymn Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010. Dlaczego? Kiedy go słuchasz, nogi same rwą się do ruchu, czego dowodzi też teledysk do utworu, w którym pełni spontaniczności tańczą młodzi, starzy, dzieci.

4. Piosenki do zumby: "Talk that talk" Rihanna (ft. Jay Z)

Współpraca Rihanny i Jaya Z zaczęła się od pierwszego wielkiego hitu piosenkarki – piosenki "Umbrella". "Talk That Talk" to równie udany utwór, który porwie cię do tańca. Przy tej muzyce do zumby na pewno stracisz kalorie, a po godzinie treningu możesz ich mieć nawet o 450 mniej.

5. Piosenki do zumby: "Shake Senora" Pitbull

Pomysłodawca zumby opracował ją przez przypadek – pewnego dnia zapomniał wziąć na prowadzony przez siebie aerobic kasety, zaczął więc improwizować z latynoskimi piosenkami, które miał pod ręką. Jednym z latynoskich twórców jest Pitbull - "Shake Senora" to piosenka, której nawet tekst mówi o tym, by poruszać swoim ciałem. Spróbujcie!

A jaka muzyka do zumby towarzyszy waszym treningom? Napiszcie w komentarzach!