Modne zajęcia fitness. Jakie są najpopularniejsze zajęcia fitness?

2019-01-04 13:30

Modne zajęcia fitness to głównie ćwiczenia odchudzające, przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Z kolei zadaniem popularnych treningów wzmacniających jest poprawa kondycji i wydolności organizmu. Zastanawiasz się, które zajęcia fitness wybrać? Dowiedz się więcej na temat trendów w fitnessie i wybierz te zajęcia, które ci najbardziej odpowiadają.

Modne zajęcia fitness
Autor: Getty Images Zajęcia fitness odpowiednie dla osób, które chcą schudnąć, to np. HIIT czy fat burning.

Spis treści

 1. Modne zajęcia fitness wzmacniające ciało
 2. Popularne odchudzające zajęcia fitness
 3. Modne treningi rozciągające
 4. Modne zajęcia taneczne

Modne zajęcia fitness wzmacniające ciało

 • Aeroboxing to połączenie intensywnego aerobiku z elementami technik sztuk walki: boksu lub kick-boxingu. Celem aeroboxingu jest budowanie naszej sprawności fizycznej.
 • Fitball to ćwiczenie, podczas którego wykorzystuje się dużą piłkę rehabilitacyjną. Celem treningu jest wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych i poprawa koordynacji ruchowej.
 • ABS to trening skupiający się na wzmacnianiu i rzeźbieniu mięśni brzucha.
 • Tabata – to interwałowy metaboliczny trening, na który składają się ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała. Celem tabaty jest zwiększenie wydolności i wytrzymałości organizmu.
 • Air joga (aerial joga, aerojoga) – to odmiana jogi z wykorzystaniem chusty. Łączy elementy tradycyjnej jogi, akrobatyki i pilatesu. Air joga wzmacnia ciało i relaksuje.
 • Piloxing – nietypowe połączenie pilatesu na stojąco, boksu i tańca. Jest to intensywny trening interwałowy z wyciszającymi elementami. Piloxing pozwala nie tylko na wyrzeźbienie ciała, lecz także wzmocnienie kondycji psychicznej.
 • Ćwiczenia z rollerem - dzięki ćwiczeniom z wykorzystaniem rolki, można wzmocnić mięśnie głębokie i poprawić postawę ciała. Wykonywanie ćwiczeń można także wzbogacić masażem, do którego rolki są przeznaczone. Ćwiczenia z rollerem mogą być zarówno formą rozgrzewki lub treningu właściwego, jak i formą relaksu i regeneracji po treningu.

Popularne odchudzające zajęcia fitness

 • ABT (abdominal, buttocks thighs) to seria energicznych ćwiczeń, dzięki którym wyszczuplimy 3 najbardziej problematyczne części kobiecego ciała. Dzięki ćwiczeniom ABT nasz brzuch będzie płaski, pośladki jędrniejsze, a uda szczuplejsze.
 • Fat burning (spalanie tłuszczu) to zestaw prostych i średnio intensywnych ćwiczeń, które pomogą ci zgubić nawet 1 kilogram tygodniowo.
 • Step to trening fitness, który polega na energicznym wchodzeniu na specjalną platformę do ćwiczeń, przy pomocy odpowiedniej techniki. Dzięki ćwiczeniu step redukujemy tkankę tłuszczową i wzmacniamy dolne partie mięśniowe.
 • Fitness jumping polega na bardzo intensywnym skakaniu na trampolinie fitnessowej. Dzięki temu szybko spalimy zbędną tkankę tłuszczową i wymodelujemy sylwetkę.
 • Strong by Zumba – w odróżnieniu od tradycyjnej zumby, łączy intensywne ćwiczenia kardio i siłowe z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała. Oprócz dużej ilości spalonych kalorii, strong by zumba pozwala na wzmocnienie i wymodelowanie sylwetki.
 • Bungee fitness – to połączenie fitnessu z dobrą zabawą. Uczestnicy zajęć przypięci są do specjalnych lin, dzięki którym można unosić się nad ziemią. Ćwiczenia angażują mięśnie całego ciała i nie wyglądają jak typowy fitness, tylko taniec.
 • Trenign HIIT (Hight Intensity Internal Training) – to trening interwałowy o wysokiej intensywności. Pozwala spalić tkankę tłuszczową i jednocześnie wzmocnić mięśnie. Trening HIIT polega na wykonywaniu krótkich i intensywnych ćwiczeń anaerobowych przeplatanych umiarkowanymi ćwiczeniami kardio.
 • Trening GRIT – to intensywny trening interwałowy trwający 30 minut. Polega na wykorzystaniu maksymalnych możliwości fizycznych organizmu. Pozwala na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie kondycji.

Czytaj też: Bungee fitness - na czym polega? Jaka jest cena zajęć?

Modne treningi rozciągające

 • Stretching polega na stopniowym rozciąganiu całego ciała. Tego rodzaju ćwiczenie fitness zwiększa elastyczność i gibkość ciała oraz dotlenia organizm.
 • Pilates to zestaw ćwiczeń fitness, na który składają się elementy jogi, baletu i ćwiczeń siłowych. Dzięki niemu odzyskamy wewnętrzną równowagę i uporamy się ze stresem.

Modne zajęcia taneczne

 • Pole dance – to ćwiczenia siłowe połączone z akrobatyką i stretchingiem. Polegają na wykonywaniu różnego rodzaju figur przy rurze. Oprócz pięknych efektów wizualnych treningu, pole dance wzmacnia mięśnie ciała i poprawia sposób poruszania się.
 • High Heels – czyli taniec w szpilkach. Dzięki niemu można poznać techniki poprawnego chodzenia w szpilkach oraz nauczyć się zmysłowych ruchów w rytmie muzyki. High Heels wzmacnia ciało i kondycję, tym samym dodając pewności siebie i seksapilu.
 • Sexy dance – to nie tylko nauka tańca i wzmocnienie kondycji. Na zajęciach sexy dance można się nauczyć pewności siebie, wdzięku i poruszania się z gracją.salsa solo – są zajęciami dla miłośników gorących rytmów. Różnią się od tradycyjnej salsy tym, że nie tańczy się w parach, tylko samodzielnie.
 • Kizomba – to zajęcia taneczne, na których nie spali się aż tylu kalorii, co na zumbie. Kizomba jest znacznie bardziej spokojna. Dzięki temu jest doskonałą formą relaksu.
 • Bachata – jest tańcem, który wymaga otwartości na partnera i pobudza zmysły. Pozwala na uelastycznienie ruchów, wzmocnienie kondycji i poznanie swojego ciała.