Slavica dance, czyli fitness w rytmie kujawiaka [WIDEO]

2018-06-18 10:43

Slavica dance to nowa forma ćwiczeń podobnych do zumby, która łączy w sobie elementy tańca ludowego i fitness. Ćwiczeniom towarzyszy skoczna muzyka folkowa wzbogacona o nowoczesny bit. Slavica dance pomaga spalić kalorie, modeluje sylwetkę i daje mnóstwo pozytywnej energii.

Slavica dance, czyli fitness w rytmie kujawiaka [WIDEO]
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Slavica dance – jakie daje efekty?
  2. Zobacz wideo z przykładową choreografią slavica dance
  3. Slavica dance – coś więcej niż fitness
  4. Slavica dance a zumba – czym się różnią?
  5. Obejrzyj rozmowę z pomysłodawczynią slavica dance

Slavica dance to forma ćwiczeń wymyślona przez Justynę Bolek. Choreografka postanowiła połączyć klasyczne figury znane z tańca ludowego z elementami ćwiczeń fizycznych. Ten zaskakujący miks, choć wykazuje wiele podobieństw do zumby, jest bliższy polskiej tradycji. Zamiast piosenek latino w tle gra muzyka ludowa, czyli kujawiaki i krakowiaki. Żeby podkreślić fitnessowy charakter zajęć, klasyczne utwory zostały wzbogacone o wyrazisty bit, który pomaga w rytmicznym powtarzaniu kroków.

Slavica dance – jakie daje efekty?

Jak podkreśla Justyna Bolek, slavica dance to typowy „fat burner”, czyli spalacz tłuszczu. Regularny udział w zajęciach pozwala więc wyszczuplić i wymodelować sylwetkę. Z kolei nauka i powtarzanie tanecznych kroków wyrabia koordynację ruchową oraz daje większą świadomość ciała. Poprzez pełne gracji ruchy rąk i zmysłowe gesty uczestniczki zajęć uczą się, jak eksponować swoją kobiecość.

Zobacz wideo z przykładową choreografią slavica dance

Źródło: Dzień Dobry TVN / X-news

Slavica dance – coś więcej niż fitness

Slavica dance to także okazja do świetnej zabawy. W trakcie tańca wykonuje się różnego rodzaju ludowe okrzyki i przytupy w rodzaju „Iiiijaaa!”. Muzyka jest głośna, a tempo żwawe i skoczne. W ten sposób uczestniczki mogą się wykrzyczeć, wyrzucić z siebie nagromadzony stres i uwolnić pozytywną energię.

Czytaj też:

Dancehall - taniec, dzięki któremu pokochasz swoje kształty [opis tańca, kroki]

Pole dance, czyli taniec na rurze - jak wyglądają zajęcia? [WIDEO]

Flamenco - kroki podstawowe tańca

Bungee fitness - na czym polega? Jaka jest cena zajęć?

Slavica dance a zumba – czym się różnią?

Choć oba rodzaje treningów opierają się przede wszystkim na ćwiczeniach kardio, w slavica dance jest więcej elementów fitness. Do układu tanecznego wplecione są kroki charakterystyczne dla aerobiku – step up, wykopy, chasse, krok dostawny itp. Dzięki temu slavica dance angażuje do pracy mięśnie w większym stopniu niż zumba, która skupia się głównie na płynnych ruchach tanecznych. Różnica ta może być istotna dla osób, które od treningu oczekują nie tylko spalania kalorii, ale także modelowania sylwetki.

Sprawdź: Zumba - prosty układ merengue dla początkujących [WIDEO]

W slavica dance jest ponadto więcej skoków i dynamicznych wymachów, a mniej pracy biodrami. To powoduje, że choreografia może być łatwiejsza do opanowania niż w przypadku zumby, w której dominują ruchy wymagające większej elastyczności i gibkości ciała. Nie bez znaczenia jest też podkład muzyczny - jeśli komuś bliższe są polskie kujawiaki i mazurki niż latynoskie rytmy, bez wahania powinien wybrać zajęcia slavica dance.

Obejrzyj rozmowę z pomysłodawczynią slavica dance