Pij po kolacji, żeby mieć płaski brzuch rano. Efekty mogą cię zaskoczyć

2023-12-03 16:03

Czasem bywa tak, że rano się budzimy i czujemy, że brzuch jest wzdęty i wygląda jak balon. Co zrobić, aby pozbyć się tego nieprzyjemnego uczucia? Pij ten zdrowy i wartościowy napój wieczorem, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Dietetycy pochwalają ten nawyk, ale zwracają szczególną uwagę na coś jeszcze.

Pij po kolacji, żeby mieć płaski brzuch rano. Efekty mogą cię zaskoczyć
Autor: Getty Images Pij po kolacji, żeby mieć płaski brzuch rano. Efekty mogą cię zaskoczyć

Malutkie nasiona lnu, znane jako siemię lniane, kryją w sobie wiele właściwości prozdrowotnych. Okrzyknięte zostały mianem "superfoods" tzw. super żywności ze względu na zawartość wielu cennych związków. Wyglądają dość niepozornie, ale w środku mają same dobroci dla zdrowia. Przede wszystkim zasobne są w m.in. lignany (fitoestogeny), flanowoidy, błonnik rozpuszczalny (ok. 30 proc.) i nierozpuszczalny (ok. 60-80 proc.) oraz kwasy tłuszczowe omega-3, które poprawiają pracę serca, mózgu czy narząd wzroku.

Cudowne SIEMIĘ LNIANE - do picia, na włosy i skórę, zamiast jajka

Zdrowy napój na odchudzanie. Pij wieczorem lub rano

Włączając siemię lniane do jadłospisu sprawisz, że proces odchudzania stanie się łatwiejszy. Portal Medical News Today przytoczył badania, w których odkryto, że dzięki wysokiej zawartości błonnika może tłumić napady wilczego głodu. Pozostawia on uczucie sytości na dłużej, przez co ogranicza też chęć podjadania między posiłkami. Co więcej, te niewielkie, płaskie, brązowe nasiona lnu mają pozytywy wpływ na poprawę glikemii i zmniejszenie poziomu insuliny. To z kolei może być bardzo pomocne w kontrolowaniu wagi.

Siemię lniane jest sprzymierzeńcem w walce z nadwagą i otyłością. Na bazie nasion lnu można przygotować pożywny i syty napój, który sprzyja odchudzaniu poprzez usprawnienie procesu przemiany materii i. Najlepiej pić go wieczorem lub z samego rana na czczo. Przygotowanie tej mikstury trwa dosłownie chwilę.

Jak zrobić siemię lniane do picia?

Do kubka lub szklanki należy wsypać świeżo zmielone nasiona lnu. Następnie zalać je gorącą wodą, odstawić na godzinę, a po tym czasie odcedzić. Voila – zdrowy i wartościowy napój jest gotowy do picia.

Jeśli chcesz uporać się ze zbędnymi kilogramami, to picie samego siemienia lnianego, to jednak za mało. Dietetycy wskazują, że należy dbać przede wszystkim o zdrową i prawidłowo zbilansowaną dietę, dzienną dawkę ruchu (co najmniej 150 tygodniowo) oraz higienę snu. Z jadłospisu należy wyeliminować produkty wysokoprzetworzone, czyli tzw. "puste kalorie" oraz napoje słodzone. Niesamowicie ważne jest dostarczanie organizmowi płynów podczas odchudzania.