Dieta zasadowa - kolacja w diecie zasadowej, przepisy na kolację

2013-04-24 13:16

Dieta zasadowa (alkaliczna) polega na wykluczeniu z naszego jadłospisu produktów zakwaszających ciało. Tylko w ten sposób wyrównamy pH naszego organizmu i pozbędziemy się stale towarzyszącego uczucia zmęczenia. Jak powinna wyglądać kolacja według diety zasadowej? Przepisy.

Dieta zasadowa - kolacja w diecie zasadowej, przepisy na kolację
Autor: Photos.com Dieta zasadowa - kolacja w diecie zasadowej, przepisy na kolację

Kolacja według diety zasadowej odkwasi nasz organizm i sprawi, że na drugi dzień obudzimy się wypoczęci i pełni energii do działania.

Idealna kolacja wg diety zasadowej

Pomysł na kolację wg diety zasadowej 1

Sałatka z grejpfruta, czarnych oliwek i małej różowej cebuli. Można doprawić łyżką octu balsamicznego oraz garścią bazylii i pietruszki. Jeśli odstrasza cię gorycz grejpfruta, możesz przygotować sałatkę z pomarańczy z dodatkiem cebuli dymki, sałaty lodowej i szczypiorku. Całość należy doprawić łyżką oliwy z oliwek.

Pomysł na kolację wg diety zasadowej 2

Orzeźwiający, alkaliczny chłodnik z cukinii, ogórka, jogurtu naturalnego i łyżki pestek słonecznika. Całość można ozdobić listkami mięty.

Pomysł na kolację wg diety zasadowej 3

Pomidory nadziewane farszem z komosy ryżowej, szczyptą kolendry, garścią posiekanej bazylii i łyżką octu balsamicznego. Całość ozdabiamy natką pietruszki.

To ci się przyda

Pamiętaj! Ostatni posiłek w ciągu dnia powinien dostarczyć tylko 20 procent energii. W związku z tym kolacja powinna być lekkostrawna i spożywana w małych porcjach, żeby nie obciążyła naszego żołądka. Aby uniknąć problemów ze snem, kolację jemy 2 godziny przed położeniem się do łóżka.