Moda na CATERING DIETETYCZNY. Czy gotowe zestawy dań to skuteczna metoda odchudzania?

2013-04-17 15:19

Catering dietetyczny to specjalnie przygotowany zestaw dietetycznych posiłków, które są dostarczane do twojego domu lub pracy. Dieta w formie kateringu jest komponowana w zależności od indywidualnych oczekiwań klienta. Z tego typu usług mogą korzystać nie tylko osoby odchudzające się, lecz także alergicy, wegetarianie i osoby zmagające się z cukrzycą. Sprawdź, na czym polega coraz modniejszy catering dietetyczny.

Moda na CATERING DIETETYCZNY. Czy gotowe zestawy dań to skuteczna metoda odchudzania?
Autor: Photos.com Moda na CATERING DIETETYCZNY. Czy gotowe zestawy dań to skuteczna metoda odchudzania?

Na czym polega catering dietetyczny?

Catering dietetyczny jest to zestaw posiłków tworzony przez specjalistów w dziedzinie żywienia w oparciu o indywidualne potrzeby i oczekiwania klienta. Zanim gotowa dieta dotrze do drzwi klienta, dietetycy przeprowadzają z nami wywiad, podczas którego dowiadują się m.in. o jego preferencjach smakowych i chorobach (np. cukrzycy). W oparciu o te informacje zostaje ułożony zestaw 5 dietetycznych posiłków, które codziennie, o wybranej przez klienta porze, docierają do jego domu lub pracy. Catering dietetyczny jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na liczenie kalorii czy przygotowywanie pełnowartościowych posiłków.

Catering dietetyczny - dla kogo?

Z usług dietetyka może skorzystać każdy, kto pragnie schudnąć lub po prostu zacząć się zdrowo odżywiać. Specjalista w dziedzinie żywienia może pomóc także:

  • osobom cierpiącym na alergię pokarmową,
  • diabetykom,
  • osobom zmagających się z miażdżycą i nadciśnieniem,
  • wegetarianom,
  • osobom cierpiącym na chorobę wrzodową żołądka,
  • kobietom zmagającym się z cellulitem.

Dieta w formie cateringu, czyli jaka?

Osoby, które zdecydują się na catering dietetyczny mogą wybierać między dobrze znanymi dietami, takimi jak diety odchudzające (1000, 1200 lub 1500 kcal), diety przeciwnowotworowe i przeciwcholesterolowe czy diety wysokobiałkowe. W ofertach można znaleźć także:

  • diety w treningu wydolnościowym i siłowym,
  • diety nadbudowujące masę mięśniową,
  • diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących.

Wiele firm oferuje także diety, których celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn, wzmocnienie odporności oraz poprawa kondycji skóry, włosów i paznokci.

Gotowe zestawy dań dietetycznych - koszty

Cena za jeden dzień dostawy 5 posiłków wynosi od 50 do 70 zł (przy zamówieniu tygodniowym). Jeśli zdecydujemy się miesięczny catering dietetyczny, cena za dzień dostawy może być niższa średnio o 4 złote. Zestaw 5 posiłków obejmuje śniadanie, obiad, kolację i dwie przekąski. Z całego zestawu najbardziej kosztowny jest obiad (ok. 20 zł). Niewiele mniej możemy zapłacić za śniadanie i kolację (ok. 15 zł). Najtańsze z całego zestawu są przekąski na II śniadanie i podwieczorek. Ich cena waha się w granicach 5-10 zł.