Dieta na cellulit. Skuteczna dieta antycellulitowa. Co jeść, by pozbyć się cellulitu?
Dieta na cellulit jest smaczna i skuteczna. Dietetycy przekonują, że w trakcie stosowania diety antycellulitowej wcale nie musisz rezygnować ze wszystkich smakołyków. Sprawdź, co jeść, by pozbyć się cellulitu.
Spis treści
Dieta antycellulitowa - poznaj wroga
Cellulit to przerośnięta tkanka tłuszczowa, która powstała w wyniku nieprawidłowego krążenia krwi i złego przepływu limfy. Zbędny tłuszczyk, zamiast zostać usunięty z organizmu, zostaje spłaszczony i, nie mając innego wyjścia, kieruje się ku górze, tworząc na naszej skórze nieestetyczne wgłębienia i grudki.
Jak pozbyć się cellulitu [WIDEO]
Cellulit - dieta 1400 kalorii pogromcą cellulitu
U kobiet z nadwagą pomarańczowa skórka wygląda znacznie gorzej niż u szczupłych pań. Wszystkiemu jest winny nadmiar tkanki tłuszczowej. W takiej sytuacji najlepiej zastosować dietę 1400 kalorii, dzięki której w ciągu tygodnia możesz stracić 0,25 cm w obwodzie uda. Aby przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, należy zwiększyć spożycie sprzężonego kwasu linolowego (CLA), który skutecznie poprawia metabolizm.
Dieta na cellulit - woda na pierwszym miejscu
Usuwanie nadmiaru płynów z komórek tłuszczowych znacząco zmniejsza widoczność cellulitu. W związku z tym z codziennej diety należy wyeliminować sól, która zatrzymuje wodę w organizmie i sprzyja powstawaniu opuchlizny. Ponadto w jadłospisie powinny dominować produkty moczopędne, takie jak żurawina, arbuz, seler, koper, pietruszka i szparagi. Kobiety walczące z cellulitem powinny pić tylko niegazowaną wodę mineralną, napoje dietetyczne i herbaty ziołowe. Jeśli twój organizm nie radzi sobie z usuwaniem zbędnych płynów i toksyn z organizmu, codziennie pij jedną filiżankę naparu z mniszka lekarskiego lub herbaty z kopru.
Dieta antycellulitowa, czyli klin klinem
Klin klinem. Tę zasadę można zastosować także w walce z cellulitem, ponieważ tłuszczyk w postaci skórki pomarańczowej można zwalczać nienasyconymi kwasami tłuszczowymi omega-3, omega-6 i omega-9. Te zdrowe tłuszcze nawilżają i wygładzają skórę, ponieważ dzięki nim płyny pozostają w komórkach skóry, a nie w komórkach tłuszczowych, co skutecznie zapobiega tworzeniu się nieestetycznych fałdek. W związku z tym orzechy, nasiona, oliwki i tłuste ryby są ważnymi elementami antycellulitowej diety.
Dieta antycellulitowa - dieta antyestrogenowa
Dieta antycellulitowa powinna być bogata w naturalne fitoestrogeny (estrogeny roślinne), które równoważą poziom estrogenów. Te damskie hormony są bowiem intensywnie zaangażowane w proces powstawania cellulitu, ponieważ uruchamiają produkcję komórek tłuszczowych i zatrzymują płyny w organizmie. Dlatego w codziennej diecie nie powinno zabraknąć siemienia lnianego, które zawiera modulatory hormonów - lignany, obniżające poziom estrogenów. Estrogeny roślinne zawierają także brokuły, kalafior, kapusta i brukselka.
Witamina B
Witaminy z grupy B są odpowiedzialne za przemianę materii oraz za proces przyswajania przez organizm składników odżywczych, także tych odpowiedzialnych za redukcję cellulitu. Brak witaminy B w organizmie może doprowadzić do zmniejszenia absorpcji tych dobroczynnych składników, dlatego należy regularnie spożywać jajka, drożdże i kiełki zbóż.