Dieta 3D chili. Na czym polega dieta 3D chili? Dlaczego dieta 3D chili jest skuteczna?

2014-02-11 7:31

Dieta 3D chili nie jest oparta na głodówce i nie wymaga od nas liczenia kalorii. Jest zróżnicowana i bogata w niezbędne składniki odżywcze. Podczas stosowania diety 3D chilli możemy sięgnąć po czekoladę i schudnąć nawet 12 kilogramów. Wszystko dzięki przyprawom przyśpieszającym proces przemiany materii. Odkryj, na czym polega dieta 3D chili.

Dieta 3D chili.
Autor: Photos.com Dieta 3D chili.

Spis treści

  1. Dieta 3D chili. Na czym polega dieta 3D chili?
  2. Dieta 3D chili - przyprawy czerwone
  3. Dieta 3D chili - przyprawy żółte
  4. Dieta 3D chili - przyprawy zielone
  5. Dieta 3D chili. Załącznik do diety
  6. Dieta 3D chili nie dla każdego

Dieta 3D chili. Na czym polega dieta 3D chili?

Dieta 3D chili to dieta, której podstawę stanowią przyprawy w 3 kolorach: żółtym, czerwonym i zielonym. Cały sekret diety 3D chili polega na dobraniu odpowiedniej ilości przypraw i połączeniu ich z właściwymi składnikami jadłospisu. Po odpowiednim połączeniu przyprawy te stanowią trójwymiarowy system spalania kalorii.

Choć w diecie 3D chili główną rolę odgrywa papryczka chili, to niezbędne są także przyprawy zielone i żółte. Występowanie tylko jednej przyprawy mogłoby doprowadzić do uodpornienia się organizmu na nią, a w konsekwencji zatrzymanie metabolizmu i spowolnienie procesu spalania tłuszczu.

Dieta 3D chili - przyprawy czerwone

Do przypraw czerwonych zaliczamy: chili, paprykę ostrą, paprykę słodką, paprykę peperoni, curry i pieprz czarny. Zawarta w nich kapsaicyna (a w pieprzu - piperyna) przyspiesza proces przemiany materii, a tym samym spalanie tłuszczu. Czerwone przyprawy są więc obowiązkowym składnikiem kolacji, ponieważ dzięki kapsaicynie możemy spalać zbędne kalorie już podczas jedzenia.

Dieta 3D chili - przyprawy żółte

Przyprawy żółte to imbir, cynamon i kardamon. Głównym zadaniem tych przypraw jest stymulacja pracy układu pokarmowego. Żółte przyprawy ułatwiają trawienie i pobudzają do produkcji soków żołądkowych, dlatego dietetycy zalecają, aby przyprawiać nimi zupy i drugie dania. Ponadto żółte przyprawy hamują apetyt i zapobiegają podjadaniu niezdrowych przekąsek.

Dieta 3D chili - przyprawy zielone

Do przypraw zielonych zaliczamy bazylię, oregano, szałwię, tymianek i miętę. Zielone przyprawy działają kojąco na żołądek, łagodnie regulują jego pracę oraz zmniejszają niestrawność. W związku z tym zielonymi przyprawami powinniśmy doprawiać każde śniadanie. Zielone przyprawy łagodnie przygotują nasz żołądek do dalszej części dnia.

Dieta 3D chili. Załącznik do diety

Dieta 3D chili nie wymaga od nas wielu wyrzeczeń, jednak podczas jej stosowania powinniśmy przestrzegać dwóch ważnych zasad: spać 8 godzin i zjadać każde śniadanie. Niedostateczna ilość snu sprawia, że tempo przemiany materii znacznie spada. Kiedy jesteśmy niewyspane, z naszych komórek jest uwalniana grelina – hormon odpowiedzialny za wzrost apetytu. Dlatego 8 godzin snu z pewnością pozwoli ci cieszyć się smukłą sylwetką. Nie zapominaj także o zjedzeniu śniadania. W ciągu dnia twój mózg podejmuje bardzo duży wysiłek, w związku z tym potrzebuje porannego zastrzyku energii w postaci glukozy.

Dieta 3D chili nie dla każdego

Dieta 3D chili nie jest dla każdego. Jeśli chorujesz na wrzody żołądka lub jakąkolwiek inną chorobę związaną z układem pokarmowym, skonsultuj się z lekarzem i spytaj go, czy możesz stosować dietę 3D chili. To samo zalecenie dotyczy osób cierpiących na nadciśnienie.