Pij zamiast kawy, jeśli chcesz mieć płaski brzuch. 3 napoje, które działają z rana

2023-09-12 14:25

Chcąc mieć płaski brzuch i skutecznie schudnąć, warto zastanowić się, co pić by schudnąć oraz jak mieć płaski brzuch. Rozpoczęcie dnia w odpowiedni sposób może cię wesprzeć lub przeszkodzić w twoich dążeniach. Unikaj słodzonych i gazowanych napojów, a twoje jelita odetchną z ulgą. Co więc pić zamiast nich?

Pij zamiast kawy, jeśli chcesz mieć płaski brzuch. 3 napoje, które działają z rana
Autor: Getty Image

Powszechnie wiadomo, że niektóre napoje mogą pokrzyżować plany dotyczące płaskiego brzucha lub utraty nadmiernych kilogramów. Rozpoczęcie dnia od odpowiedniego płynu może być kluczem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak duży wpływ na naszą wagę i wygląd brzucha mają spożywane co rano pokarmy i napoje. Które napoje są najlepsze do picia każdego ranka w celu zwalczania wzdęć, poprawy zdrowia jelit i zrzucenia kilogramów? Na to pytanie odpowiada trener zdrowia, Joanna Wen na łamach shefins.com.

Poradnik Zdrowie - Kasze - rodzaje i właściwości

Herbata imbirowa

Jeśli szukasz kojącego ciepłego napoju, chcesz przywrócić równowagę swojej flory bakteryjnej jelit, albo obie te rzeczy, przygotowanie herbaty imbirowej to jeden z najlepszych sposobów. Ten napój obfituje w korzyści, zwłaszcza jeśli chodzi o trawienie. Wen wyjaśnia, że te korzyści wynikają głównie z aktywnego związku o nazwie gingerol, który "pomaga w problemach żołądkowo-jelitowych i redukuje wzdęcia".

Oprócz wspomagania trawienia, herbata imbirowa może pomóc Ci osiągnąć cele związane z utratą wagi na kilka innych sposobów. - Wykazano, że imbir reguluje hormony i zmniejsza uczucie głodu, co może pomóc w odchudzaniu - wyjaśnia Wen. - Co więcej, jest po prostu pyszny - dodaje.

Herbata miętowa

Herbata miętowa to kolejny napój, który może łagodzić twój układ trawienny i pomóc w walce ze wzdęciami. - Herbata miętowa jest znana z relaksującego działania na mięśnie wyściełające ściany żołądka i jelit, co łagodzi gazy i wzdęcia oraz wspomaga trawienie - wyjaśnia Wen.

Herbata miętowa może również wspomagać utratę wagi, hamując apetyt, zmniejszając uczucie głodu, a nawet przyspieszając metabolizm. Podsumowując, to doskonały wybór dla twojego ogólnego zdrowia

Woda z cytryną

Jeśli herbata nie jest dla Ciebie, rozważ picie prostej wody z cytryną. Ten napój może również promować zdrowe trawienie i utratę wagi, dzięki właściwościom cytryny korzystnym dla jelit. Zarówno zawartość witaminy C, jak i kwasowość tego owocu pomagają stymulować trawienie i zmniejszać wzdęcia.

Dodatkowo Wen zwraca uwagę, że woda z cytryną może pomóc Ci osiągnąć cele związane z utratą wagi, redukując apetyt. Mówi, że jest to dzięki błonnikowi pektynowemu. Oczywiście, woda jest zawsze jednym z najlepszych napojów dla twojego zdrowia, a dodanie cytryny to doskonały wybór.

Jeśli marzysz o płaskim brzuchu, warto zwrócić uwagę na to, co pijesz. Wybierając zdrowe napoje, takie jak herbata imbirowa, herbata miętowa czy woda z cytryną, możesz przyspieszyć proces odchudzania i cieszyć się lepszym samopoczuciem. Unikaj słodzonych i gazowanych napojów, a zamiast tego postaw na naturalne i zdrowe alternatywy. Pamiętaj, że to, jak zaczynasz swój dzień, może albo ci pomóc, albo zaszkodzić w dążeniu do idealnej sylwetki.