Majówka na wsi - przegląd oferty gospodarstw agroturystycznych. Gdzie pojechać w majówkę?

2013-04-11 13:41

Spędź majówkę na wsi jeśli potrzebujesz spokoju i odpoczynku z dala od innych turystów. Zapewne większą część roku spędzasz w mieście - wykorzystaj wolne dni na pobyt na łonie natury. Skorzystaj z uroków agroturystyki i dowiedz się, jak szeroki wachlarz możliwości oferują najnowocześniejsze gospodarstwa agroturystyczne.

Majówka na wsi - przegląd oferty gospodarstw agroturystycznych. Gdzie pojechać w majówkę?
Autor: thinkstockphotos.com

Oferty gospodarstw turystycznych są różnorodne - od nauki jazdy konnej, przez latanie na paralotniach, po takie czynności jak np. dojenie krów czy odprężające łowienie ryb. Zainteresowaniem cieszy się także paintball i jazda samochodami terenowymi.

Uroki agroturystyki, czyli majówka na wsi

Wybierz gospodarstwo, które oferuje atrakcje bliskie twoim potrzebom. W niektórych regionach wybrać się można na wiosenne grzybobranie. Przy użyciu regionalnych produktów organizowane są sesje tzw. happy cooking, polegające na dobrej zabawie płynącej ze wspólnego gotowania potraw. Organizowane są pikniki i piesze wycieczki śladami leśnych zwierząt. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że do obserwacji i słuchania ptaków wystarczy nieuczęszczany las i stosowanie się do kilku prostych zasad.

Majówka z dziećmi? - szukaj agroturystyki ze zwierzętami

Kontakt ze zwierzętami przyniesie dużo radości zwłaszcza dzieciom, warto więc poszukać gospodarstwa, w którym hodowane są zwierzęta. Wiele z takich miejsc oferuje karmienie kur, kóz czy owiec. Poszukiwania mogą okazać się bardzo zaskakujące, bo wybierać można także spośród kwater turystycznych, w których właściciele hodują strusie lub kucyki.

Wczasy regeneracyjne na wsi

Z dala od hałasu i pośpiechu łatwiej zregenerować siły. Miłośnicy krajobrazów mogą wybrać się na wycieczkę pieszą, rowerową, albo podziwiać widoki na spływie kajakowym, które cieszą się coraz większą popularnością.

Warto poszukać gospodarstwa, które specjalizuje się w konkretnym typie wypoczynku. Jeśli chcemy się zregenerować lepiej wybrać miejsce oferujące sauny, nordic walking, siłownię, basen letni, medytacje czy światłoterapię. Koniecznie trzeba zapytać, czy dieta dostosowana jest do potrzeb organizmu po dużym wysiłku fizycznym.

Kuracje wiosenne

Na wiosnę proponowana jest np. dieta oczyszczająca. Wśród bogatej oferty znaleźć można gospodarstwa proponujące oczyszczanie organizmu sokiem brzozowym. O tej porze roku z drzew pozyskuje się sok brzozowy, albo tzw. wodę brzozową, której działanie reguluje przemianę materii i zapobiega tworzeniu się kamieni moczowych.