Zumba Toning - co to jest? Jakie efekty daje trening zumby z toning sticks?

2018-07-04 11:34

Zumba Toning, w odróżnieniu od zwykłej zumby, ma na celu nie tylko spalanie kalorii, ale także zwiększenie siły mięśni i ujędrnienie sylwetki. Podczas treningu używa się lekkich ciężarków, czyli toning sticks, które grzechoczą jak latynoskie marakasy. To sprawia, że Zumba Toning jest skutecznym, ale i przyjemnym sposobem na utratę kilogramów i wyrzeźbienie sylwetki.

Zumba Toning - co to jest? Jakie efekty daje trening zumby z toning sticks?
Autor: thinkstockphotos.com Zumba Toning to taniec nieco wolniejszy od tradycyjnej zumby.

Spis treści

  1. Zumba Toning – jak wygląda trening?
  2. Zumba Toning – efekty treningu

Zumba Toning to odmiana popularnej zumby, czyli ćwiczeń fitness wykonywanych w rytmie latynoskiej muzyki. Różnicę między tymi dwoma rodzajami treningów wskazuje już sama nazwa: „toning” oznacza mniej więcej tyle co ujędrnianie, wzmacnianie mięśni ciała. Podczas gdy zwykła zumba skupia się głównie na ćwiczeniach kardio, w Zumbie Toning większy nacisk kładzie się na rzeźbienie sylwetki. Połączenie ćwiczeń siłowych z tańcem daje lepsze rezultaty w odchudzaniu, a jednocześnie poprawia koordynację ruchową i wzmacnia kondycję.

Zumba Toning – jak wygląda trening?

Podczas treningu Zumba Toning wykorzystuje się specjalne, 0,7-kilogramowe ciężarki zwane toning sticks, które pomagają wzmacniać mięśnie ciała, głównie ramion, ud, pośladków i brzucha. Ciężarki są lżejsze niż zwykłe hantle i wypełnione piaskiem, który grzechocze w środku przy każdym ruchu. Trening z wykorzystaniem toning sticks wyrabia poczucie rytmu, zwiększa pracę mięśni i sprawia dużo frajdy.

Czytaj też: Aqua zumba, czyli zumba w wodzie - jak wyglądają zajęcia?

Istotną różnicą między Zumba Toning a zwykłą zumbą jest tempo treningu. Ćwiczenia w Zumbie Toning wykonuje się wolniej, co pozwala na większą precyzyjność ruchów. Utwory są spokojniejsze, ale zachowują swój gorący, latynoski charakter i świetnie motywują do wysiłku oraz wprawiają w dobry nastrój.

Zumba Toning – efekty treningu

Regularne treningi Zumby Toning pozwolą na uzyskanie następujących efektów:

  • zwiększenie efektów odchudzania - podczas Zumba Toning szybciej i skuteczniej spalasz tłuszczu niż podczas samodzielnego treningu siłowego;
  • wyrzeźbiona sylwetka bez nadmiernej rozbudowy mięśni - nie musisz się obawiać, że w wyniku treningów Zumba Toning uzyskasz zbyt atletyczną sylwetkę. Ciało stanie się smuklejsze, wzmocnione i ujędrnione, a jednocześnie zachowasz kobiece kształty;
  • poprawa krążenia, lepsza praca serca i dotlenienie organizmu;
  • zwiększenie koordynacji ruchowej, sprawności i zręczności.

Zumba Toning to ponadto świetna zabawa i sposób na odstresowanie się. Taneczny trening z towarzyszeniem muzyki da ci dużo radości, rozluźni i naładuje pozytywną energią na wiele następnych dni.