4-minutowy intensywny trening z Ewą Chodakowską [WIDEO]

2017-04-20 14:10

4-minutowy trening z Ewą Chodakowską może zmęczyć tak samo mocno, jak wysiłek na siłowni! Myślisz, że należy ćwiczyć co najmniej pół godziny, żeby zacząć spalać tłuszcz i uzyskać płaski brzuch? Ewa Chodakowska przekonuje, że 4-minutowy intensywny trening to dobra metoda na start. Obejrzyj wideo i przekonaj się, co proponuje jedna z najlepszych trenerek fitness!

4-minutowy intensywny trening z Ewą Chodakowską [VIDEO]
Autor: Dzień Dobry TVN / x-news 4-minutowy intensywny trening z Ewą Chodakowską [VIDEO]

Spis treści

 1. Zalety 4-minutowego treningu Ewy Chodakowskiej
 2. Jak ćwiczyć z Ewą Chodakowską?
 3. Zobacz wideo z 4-minutowym treningiem Ewy Chodakowskiej
 4. Jak często ćwiczyć z Ewą Chodakowską?
 5. 4 minuty to dla ciebie za krótko? Dodaj inne ćwiczenia!

Ewa Chodakowska pokazuje 4 ćwiczenia na płaski brzuch i zgrabną sylwetkę. Czas treningu to naprawdę tylko 4 minuty! Włącz filmik, wstań z kanapy i zacznij ćwiczyć razem z Ewą!

Zalety 4-minutowego treningu Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska opracowała trening, na który składa się z 4 prostych ćwiczeń angażujących do pracy wszystkie mięśnie ciała. Poprzez napinanie i dbanie o prawidłową sylwetkę ciało ujędrnia się i wzmacnia. Krótki, ale intensywny trening przyspiesza przemianę materii, zwiększa siłę, koordynację ruchową i pomaga uzyskać szczupłą sylwetkę oraz płaski brzuch.

Prawdą jest, że zaczynamy spalać tłuszcz po 20-30 minutach treningu, dlatego proponowana metoda to propozycja na start. Dzięki niej twój organizm zacznie przyzwyczajać się do codziennej aktywności i z każdym dniem będziesz mogła i chciała ćwiczyć dłużej.

Jak ćwiczyć z Ewą Chodakowską?

A oto plan 4-minutowego treningu:

 1. Ćwiczenia rozpocznij od przysiadu i naprzemiennych wypadów nogi do tyłu. Pamiętaj o tym, by twoje plecy były proste, brzuch napięty, a biodra mocno wysunięte w tył.
 2. Kolejne ćwiczenie, jakie pokazuje Ewa Chodakowska, to deska (plank) na przedramionach ze skrętem bioder i unoszeniem jednej ręki pionowo do góry. Tutaj bardzo mocno pracują mięśnie skośne brzucha.
 3. Trzecie ćwiczenie polega na zrobieniu podporu tyłem w oparciu na dłoniach. Następnie unosimy jedną nogę do góry i odrywamy przeciwległą rękę do podłogi, aby dotknąć stopy w górze. Pracuje całe ciało!
 4. Ostatnie ćwiczenie to ściąganie łopatek i unoszenie nóg w leżeniu na brzuchu. Dzięki temu ruchowi wzmocnisz swoje mięśnie pleców oraz pośladków.

Podczas wykonywania ćwiczeń zwróć uwagę na sylwetkę i naśladuj pozycje, które pokazuje Ewa Chodakowska. Prawidłowo wykonywane ćwiczenia są dużo efektywniejsze!

Zobacz wideo z 4-minutowym treningiem Ewy Chodakowskiej

Źródło: Dzień dobry TVN, X-news

Jak często ćwiczyć z Ewą Chodakowską?

Intensywny trening to dobra metoda dla zapracowanych, których wymówką jest ciągły brak czasu. 4 minuty to tylko 1/15 godziny, w związku z tym każdego dnia z pewnością możesz poświęcić tak krótką chwilę na trening. Ćwicz codziennie razem z Ewą Chodakowską, a na efekty nie będziesz długo czekać!

4 minuty to dla ciebie za krótko? Dodaj inne ćwiczenia!

Jeśli jesteś początkująca, wykonuj 4-minutowy trening Ewy Chodakowskiej codziennie przez tydzień. Dzięki temu przyzwyczaisz swoje mięśnie do wysiłku. Potem możesz stopniowo włączać do swojego planu kolejne ćwiczenia, tym razem na konkretne partie ciała. Przykładowy plan treningowy (w zależności od efektów, jakie chcesz uzyskać) może wyglądać tak:

 1. Rozgrzewka (np. 3-4 minuty truchtu w miejscu, pajacyki, krążenia ramion i bioder)
 2. 4-minutowy trening z Ewą Chodakowską
 3. Ćwiczenia na płaski brzuch lub ćwiczenia na pośladki i uda.
 4. Rozciąganie.

Tak ułożony plan wykonuj 3-4 razy w tygodniu.

Dodatkowo, aby podkręcić tempo spalania tkanki tłuszczowej, w dni wolne od treningu biegaj, ćwicz na rowerku stacjonarnym, stepperze, orbitreku albo skacz na skakance - przez około 30 minut. Ważne, abyś podczas wysiłku utrzymywała dość wysokie tętno (ok. 130 uderzeń na minutę).