Stepper: plan treningowy, który pomoże ci schudnąć

2021-12-03 11:20

Jak ćwiczyć na stepperze, żeby schudnąć? Nasz plan treningowy na stepper sprawi, że w krótkim czasie spalisz zbędną tkankę tłuszczową, a dodatkowo wysmuklisz uda i pośladki. Dowiedz się, jak prawidłowo ćwiczyć na stepperze, aby szybko stracić na wadze.

Stepper
Autor: Getty Images

Spis treści

 1. Zasady treningu na stepperze
 2. Jak powinien wyglądać trening na stepperze?
 3. Stepper - plan treningowy dla początkujących
 4. Stepper – jak ćwiczyć?

Plan treningowy na stepper pomoże schudnąć i wzmocnić dolne partie ciała. Dzięki stałemu rozkładowi ćwiczeń będzie ci łatwiej zachować regularność treningów, a wysiłek będzie skuteczniejszy. Już po dwóch tygodniach zauważysz widoczne gołym okiem efekty - uda staną się szczuplejsze, łydki wyrzeźbione, a pupa jędrniejsza i bardziej uniesiona.

W formie 24 jakie badania wykonać, gdy nie możesz schudnąć

Zanim przystąpisz do ćwiczeń, zapoznaj się z podstawowymi zasadami treningu na stepperze. Nawet małe błędy mogą obniżyć efektywność twojego wysiłku.

Zasady treningu na stepperze

Wydawałoby się, że ćwiczenia na stepperze są proste i każdy potrafi wykonywać je prawidłowo. To tylko część prawdy. Wiele osób popełnia szereg błędów podczas treningu, przez co traci dużo energii i wolniej osiąga pożądane efekty.

Upewnij się, że w trakcie ćwiczeń stosujesz się do poniższych zasad:

 • Utrzymuj stały puls. Podczas ćwiczeń na stepperze powinnaś utrzymywać stale wysoki puls – to pobudza metabolizm i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Dlatego w czasie treningu nie zwalniaj tempa.

Zobacz, jak obliczyć właściwy puls do ćwiczeń spalających tłuszcz

 • Głęboko oddychaj. Podczas każdego rodzaju aktywności ważne jest, by prawidłowo oddychać: równo i głęboko. Niedotleniony organizm szybciej się męczy, a co za tym idzie – efekty ćwiczeń są słabsze.
 • Rozgrzej się. Ćwiczenia na stepperze powinny być poprzedzone przynajmniej 5-minutową rozgrzewką. Nawet jeśli nie masz w planach wyczerpującego treningu, przed wejściem na stepper przez chwilę biegnij w miejscu, zrób kilka pajacyków i przysiadów.
 • Pamiętaj o prawidłowej postawie. Ćwicząc na stepperze powinnaś zachowywać wyprostowaną sylwetkę, mieć ściągnięte łopatki i cały czas napięte mięśnie brzucha.

Zobacz: Te ćwiczenia oduczą cię garbienia się

  Jak powinien wyglądać trening na stepperze?

  Każdy trening na stepperze, niezależnie od tego, czy jest wykonywany przez osobę początkującą czy zaawansowaną, powinien składać się z trzech części:

  1. rozgrzewki – koniecznej, aby zminimalizować ryzyko kontuzji i przygotować organizm do wysiłku
  2. treningu właściwego
  3. fazy odprężenia – polegającej na lekkich ćwiczeniach rozciągających, aby rozluźnić mięśnie nóg. Powinna trwać 5-10 minut.
  Polecamy
  jesz co lubisz sport

  Autor: Time S.A

  Nie pozwól, by Twój trening poszedł na marne. Wybierz dietę Dla Aktywnych od JeszCoLubisz, innowacyjnego systemu dietetycznego Poradnika Zdrowie. Ciesz się menu dobranym do Twoich indywidualnych potrzeb i uprawianego sportu. Wysmuklij sylwetkę i utrzymaj efekt na dłużej.

  Stepper - plan treningowy dla początkujących

  Przez pierwsze 2 tygodnie ćwicz 20 minut dziennie minimum 3 razy w tygodniu. Zaczynaj od powolnych ruchów, następnie przyspieszaj, aż osiągniesz optymalne dla siebie tempo wysiłku. Nie powinno być zbyt szybkie, bo zanim minie 20 minut, możesz się zmęczyć i nie dotrwać do końca ćwiczenia.

  Z kolei zbyt wolne tempo nie spowoduje spalania tłuszczu. Ćwicz więc tak, aby mieć stale wysoki puls i czuć pracę mięśni. Po dwóch tygodniach możesz wydłużyć czas treningu do 30 minut. Lepsze efekty w odchudzaniu uzyskasz, jeśli będziesz ćwiczyć co drugi dzień.

  Warto systematycznie przestawiać pokrętło urządzenia na większe obciążenie, aby utrzymać stały poziom wysiłku. Można również wydłużać czas treningu co tydzień o 5 minut.

  Stepper – jak ćwiczyć?

  Jeśli zależy ci na wzmocnieniu przedniej części ud, stosuj głębsze ruchy. Przy krótszych ruchach ujędrnisz mięśnie pośladków i wyrzeźbisz łydki. Tylną część ud i pośladki wytrenujesz ćwicząc w lekkim odchyleniu do tyłu, tak jak przy schodzeniu ze schodów.

  Pamiętaj, że najlepsze rezultaty osiągniesz ćwicząc regularnie co 2-3 dni. Dłuższe przerwy i brak regularności nie zapewnią ci wymarzonych rezultatów.

  Jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii? [WIDEO]

  Sonda
  Jak tam z motywacją do ćwiczeń?