Co jeść w pracy na DRUGIE ŚNIADANIE

2018-08-29 10:13

Przynosisz do pracy drugie śniadanie z domu? Nie? To źle. Przez wiele godzin nie możesz być z pustym żołądkiem! Zamiast jeść byle co, weź ze sobą zdrową przekąskę - kanapkę, krojone warzywa lub owoce polane naturalnym jogurtem.

Co jeść w pracy na DRUGIE ŚNIADANIE
Autor: Thinkstockphotos.com Przynosisz do pracy drugie śniadanie z domu?

Spis treści

  1. Co jeść na drugie śniadanie?

Ten niewielki posiłek ma nam dostarczyć 5-10 proc. całodziennego zapotrzebowania kalorycznego. Jego głównym zadaniem jest zaopatrzenie organizmu w energię w przerwie pomiędzy pierwszym śniadaniem a obiadem.

Co jeść na drugie śniadanie?

W składzie drugiego śniadania powinny znaleźć się produkty zawierające węglowodany (cukry). Pełnoziarniste płatki zbożowe i pieczywo dostarczają węglowodanów złożonych, z których glukoza jest uwalniana wolniej, w mniejszych ilościach, przez dłuższy czas. Wartościowym źródłem cukrów prostych są natomiast świeże i suszone owoce. Jako słodki, a jednocześnie wyjątkowo odżywczy dodatek do drugiego śniadania można wykorzystać miód.

Produkty węglowodanowe podawane do drugiego śniadania warto łączyć z produktami białkowymi takimi jak przetwory mleczne, sojowe, jaja, wędliny i ryby. Taki posiłek dostarczy składników budulcowych. Dobrze, aby w drugim śniadaniu znalazły się produkty bogate w składniki regulujące i ochronne, a więc orzechy, pestki, nasiona. Wzbogacają one dietę w witaminy z grupy B, witaminę E, potas, żelazo, wapń i magnez. Są również źródłem niezbędnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy. Przygotowując posiłek, można sięgnąć po kiełki i zarodki pszenne. Cennym dodatkiem są warzywa. Warto wykorzystać je, przygotowując kanapki, pasty twarogowe albo podać je w formie świeżych soków. Coraz szersza sklepowa oferta surowych przekąsek warzywnych sprawia, że mogą z nich skorzystać również osoby, którym brakuje czasu na przygotowanie drugiego śniadania w domu.

Czytaj też: Fit lunch boxy: 7 przepisów na dietetyczny lunch do pracy

To ci się przyda

6 prostych pomysłów na drugie śniadanie

  • jogurt naturalny, batonik musli z orzechami, jabłko
  • twarożek ziarnisty z miodem, pestkami słonecznika i zarodkami pszennymi, owoce sezonowe
  • kanapka z pastą jajeczno-twarogową i kiełkami, sok marchewkowy lub dwie świeże marchewki
  • krojone warzywa z jogurtem, wafle ryżowe lub pełnoziarniste pieczywo chrupkie
  • kromka pieczywa pełnoziarnistego z masłem orzechowym i miodem, banan
  • krojone owoce polane jogurtem z dodatkiem otrąb, miodu i orzechów

miesięcznik "Zdrowie"

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE