Ćwiczenia z MEL B. Trening Totally Fit z przykładowymi ćwiczeniami

2014-12-15 13:06

Ćwiczenia z Mel B są skierowane zarówno do osób, które dopiero zdecydowały się na ćwiczenia fitness, jak i do tych, które od kilku lat regularnie rzeźbią swoje ciało. Dzięki treningowi Totally Fit, opracowanego przez Mel B, zgubisz zbędne kilogramy, pozbędziesz się tłuszczu, wysmuklisz i ujędrnisz swoje ciało. Poznaj zasady treningu Totally Fit, by uzyskać figurę, o jakiej zawsze marzyłaś.

Ćwiczenia z Mel B. Zasady treningu Mel B - Totally Fit
Autor: Photos.com Ćwiczenia z Mel B. Zasady treningu Mel B - Totally Fit

Spis treści

  1. Jak rozpocząć trening Totally Fit?
  2. 10 minutowy trening brzucha
  3. 10 minutowy trening ramion
  4. Trening pośladków, nóg i ud
  5. Dieta Mel B, czyli uzupełnienie programu Totally Fit

Ćwiczenia z Mel B to wspaniała alternatywa dla morderczych treningów. Ćwiczenia z byłą Spicetką mają być bowiem połączeniem intensywnego wysiłku fizycznego z zabawą i przyjemnością. - Totally Fit to program dla każdej z Was z "oponkami" - twierdzi Mel B - sprawię, że pozbędziecie się ich, a wasze ciała staną się wreszcie jędrne! I to niezależnie od tego, w jakiej jesteście formie! W taki sposób sama ćwiczę i jestem przekonana, że i wam się spodoba. 28-dniowy program ćwiczeń Totally Fit obejmuje:

Jak rozpocząć trening Totally Fit?

Program Totally Fit należy zacząć od 30-minutowego joggingu. Bieg nie powinien być monotonny, dlatego należy go urozmaicić kilkuminutowym sprintem.

Czytaj też: Ile można schudnąć uprawiając jogging?

10 minutowy trening brzucha

Połóż się na plecach z ugiętymi kolanami i stopami położonymi płasko na podłodze. Ułóż nogi tak, aby prawa kostka spoczywała na lewym kolanie. Połącz palce rąk z boku głowy, za uszami. Następnie spróbuj lewym łokciem dotknąć prawego kolana. Podczas podnoszenia zrób wydech. Teraz powoli obniż ciało do pozycji wyjściowej i zrób wdech. Zrób 10 powtórzeń i zmień nogę. Taką samą liczbę powtórzeń należy wykonać po drugiej stronie. Powtarzaj tę czynność, dopóki nie zrobisz w sumie 100 brzuszków.

Dzięki temu intensywnemu treningowi rozbudujemy:

  • górną i dolną część mięśni prostych brzucha,
  • mięśnie skośne i poprzeczne,
  • mięśnie dolnej części pleców.

Dzięki regularnym ćwiczeniom zwiększymy wydolność naszego organizmu do tego stopnia, że 100 brzuszków wykonamy w czasie krótszym niż dwie minuty - tak, jak Mel B.

Czytaj też: Ćwiczenia na brzuch inne niż brzuszki

10 minutowy trening ramion

Pozycja wyjściowa: stań prosto, trzymając ciężar w obu rękach (mogą to być litrowe butelki wody). Następnie skieruj łokcie tak, aby znajdowały się na wysokości uszu. Ich odległość od siebie powinna być większa niż szerokość barków. Teraz powoli kieruj ciężarki do podbródka. Po wykonaniu ok. 15 powtórzeń opuść ręce do pozycji wyjściowej.

Trening pośladków, nóg i ud

Stań z nogami oddalonymi od siebie na szerokość barków. Podnieś wyprostowane ręce do góry. Wyginając lekko plecy, zrób przysiad (tak, jakbyś siedziała na krześle). Wykonaj od 15 do 20 powtórzeń.

Czytaj też: Ćwiczenia na seksowne pośladki

Dieta Mel B, czyli uzupełnienie programu Totally Fit

Mel B uważa, że należy jeść co dwie godziny - dzięki temu nie jest ciągle głodna. Trenerka wyznaje również zasadę, że jedzenie powinno smakować i wyglądać atrakcyjne tak, aby każdy posiłek był przyjemnością. W związku z tym nie zawsze warto się zmuszać do jedzenia zdrowej żywności. Mel B dzień zaczyna od omleta z białych jaj z dodatkiem płatków owsianych, koktajlu smoothie, oraz jednej kawy. Na obiad zazwyczaj je ryby lub kurczaka z warzywami.

Czytaj też: Zasady diety FITNESSKI