Sukces Ewy Chodakowskiej - na czym polega trening Sukces i jakie są jego efekty?

2017-06-30 13:00

Sukces Ewy Chodakowskiej to jedna z płyt z ćwiczeniami w dorobku najbardziej znanej polskiej trenerki. Jak zaznaczają ćwiczące z nią kobiety, Sukces to trening zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Każda z osób chcących ćwiczyć z Chodakowską może bowiem wybrać sobie jedną z trzech części treningu bądź wykonać je wszystkie. Przeczytaj, na czym polega Sukces Ewy Chodakowskiej i jakie dzięki niemu osiągniesz efekty!

Sukces Ewy Chodakowskiej - na czym polega trening i jakie są jego efekty?
Autor: YouTube/EwaChodakowska Trening Sukces Ewy Chodakowskiej osoby początkujące powinny zacząć od części poświęconej udom i pośladkom, a osoby zaawansowane - od HIT cardio.

Spis treści

  1. Sukces Ewy Chodakowskiej - na czym polega?
  2. Co cię czeka podczas trenowania Sukcesu Chodakowskiej?
  3. Sukces Ewy Chodakowskiej: efekty

Sukces Ewy Chodakowskiej to, jak mówi sama trenerka, "program ćwiczeniowy dla każdego". Dodaje ona również, że dzięki tej płycie każda osoba, która chce trenować, ale twierdzi, że nie ma na to czasu, już nie będzie mogła mieć takiej wymówki. Dlaczego?

Sukces składa się z trzech różnych treningów. Pierwszy to intensywny trening HIT cardio dla zaawansowanych, drugi zawiera ćwiczenia kształtujące uda i pośladki, a trzeci wzmacnia mięśnie brzucha i dolną część grzbietu. Każdy z treningów trwa 15 minut i stanowi odrębną całość, więc możemy samodzielnie wybrać, czy chcemy ćwiczyć 15, czy 30 czy 45 minut. W programie nie zabrakło również rozgrzewki i stretchingu.

Czytaj także: Trening fitness w domu - opisy najlepszych trenerek

Sukces Ewy Chodakowskiej - na czym polega?

1. Rozgrzewka

Na początek trenerka prezentuje rozgrzewkę, która jest bardzo podobna do rozgrzewek proponowanych przez nią również w innych programach – dynamiczna i szybka. Choć zaczyna się od marszu, szybko przechodzi się do biegów i podskoków, prowadzących do błyskawicznego rozgrzania mięśni. Rozgrzewka trwa około 5 minut.

2. HIT cardio

Pierwszym treningiem na płycie Sukces Ewy Chodakowskiej jest HIT cardio. Jeśli jesteś osobą początkującą, lepiej zacznij od treningu numer dwa, a do HIT cardio wróć, gdy zbudujesz lepszą kondycję. HIT cardio to bardzo intensywny program dla zaawansowanych. Jak mówi sama trenerka: "Wiem, że to istne szaleństwo, ale sama o to prosiłaś!". Na trening HIT cardio składają się 3 serie po 10 ćwiczeń, ćwiczenia trwają po 30 sekund każde i nie ma między nimi ani sekundy przerwy. Jeśli odczuwamy tempo ćwiczeń prezentowane przez Ewę Chodakowską jako za szybkie, możemy je wykonywać w miarę swoich możliwości – nie jest ważna liczba wykonanych powtórzeń, a raczej ich precyzja i niepoddawanie się. W HIT cardio ćwiczymy skoki, podpory, burpees, przysiady, wypady, pajacyki, boksowanie. Dziewczyny trenujące Sukces Ewy Chodakowskiej podkreślają, że to jeden z jej najbardziej intensywnych treningów.

Co cię czeka podczas trenowania Sukcesu Chodakowskiej?

Obejrzyj trailer treningu!

3. Stop cellulit (trening na uda i pośladki)

Kolejny trening – na uda i pośladki, przeprowadzany na macie bez obciążania stawów, jest mniej intensywny niż HIT cardio, nie oznacza to jednak, że nie należy do wymagających. W tej części Sukcesu Ewy Chodakowskiej również wykonujemy 10 trwających 30 sekund ćwiczeń w 3 seriach i też nie mamy ani chwili na odpoczynek.

Cały trening wykonujemy na macie: najpierw w leżeniu bokiem, następnie w klęku podpartym. Podczas ćwiczeń szczególnie intensywnie pracują pośladki (które "palą" jeszcze długo po treningu) i nogi, ale również mięśnie głębokie brzucha i mięśnie grzbietu.

4. Płaski brzuch

Tę część Sukcesu Ewy Chodakowskiej jej fanki określają jako najłatwiejszą. Tym razem trenerka proponuje 5 ćwiczeń trwających po 30 sekund, które mamy wykonać w 2 seriach.  Najpierw ćwiczymy w leżeniu na plecach, następnie w leżeniu na brzuchu, w podporze i na koniec znów w leżeniu na plecach – najwięcej jest różnych kombinacji brzuszków i planków (deski). Ćwiczymy przede wszystkim mięśnie proste i skośne brzucha, nieco mniej zaangażowany jest grzbiet.

Czytaj również: Proste ćwiczenia na płaski brzuch

5. Stretching

Na koniec Sukcesu Ewy Chodakowskiej trzeba się jeszcze porozciągać, stąd 5-minutowy stretching. Ćwiczące według tego programu osoby zauważają jednak, że rozciąganie po tak intensywnym treningu mogłoby trwać dłużej – około 10-15 minut.

Sukces Ewy Chodakowskiej: efekty

Dzięki regularnemu trenowaniu z Sukcesem Ewy Chodakowskiej uzyskasz jędrne pośladki bez cellulitu, wzmocnisz swoje mięśnie i zredukujesz tkankę tłuszczową. Pozbędziesz się także "oponki". Ćwiczące z Ewą dziewczyny zaznaczają, że z Sukcesem (całym programem treningowym, nie jego poszczególnymi częściami) tracą około 4 kg w ciągu miesiąca.

Sukces powinien się spodobać zwłaszcza, choć nie tylko, miłośniczkom dwóch innych programów Ewy – Skalpela i Bikini.