Jen Selter - królowa pośladków. Najlepsze ćwiczenia Jen na krągłe pośladki

2017-06-29 14:05

Jen Selter to trenerka fitness i gwiazda mediów społecznościowych, która wyspecjalizowała się w ćwiczeniach na pośladki. Sama Jen może pochwalić się krągłą i jędrną pupą bez cellulitu, której zazdroszczą jej miliony fanek na świecie. Jaki jest sekret treningów Jen Selter? Poznaj najlepsze ćwiczenia na pośladki, które poleca trenerka.

Jen Selter - królowa pośladków. Najlepsze ćwiczenia Jen na krągłe pośladki
Autor: YouTube/Jen Selter Workout

Spis treści

  1. Jen Selter – od czarnej owcy do gwiazdy fitness
  2. Ćwiczenia Jen Selter na pośladki – TOP 3
  3. 1. Trening na schodach
  4. 2. Ćwiczenia z krzesłem
  5. 3. Przysiady z pulsowaniem
  6. Obejrzyj trening Jen Selter na pośladki:
  7. Dieta Jen Selter

Chcesz mieć wystające, krągłe pośladki? Wypróbuj ćwiczenia Jen Selter! To specjalistka od jędrnej pupy. Swoimi ponętnymi kształtami chwali się na instagramie, gdzie śledzi ją ponad 11 milionów fanów. Choć osiągnęła gigantyczny sukces w mediach społecznościowych, początki jej kariery nie były wcale proste.

Jen Selter – od czarnej owcy do gwiazdy fitness

Jako nastolatka Jen miała wiele kompleksów i nie lubiła swojego wyglądu – uważała, że jest za chuda i ma za duży nos. Sytuację pogarszał fakt, że przez długi czas była obiektem drwin wśród rówieśników ze szkoły. Bardzo dotykały ją szczególnie złośliwe komentarze koleżanek pod zdjęciami, które wstawiała na Facebooku. Dziś Jen uznaje to za paradoks – media społecznościowe, które najpierw chciały ją zniszczyć, później przyczyniły się do jej spektakularnego sukcesu.

Czytaj również: Sukces Ewy Chodakowskiej - na czym polega trening Sukces i jakie są jego efekty?

Kariera Jen Selter zaczęła się, gdy objęła stanowisko recepcjonistki w klubie fitness. Korzystając z dostępnych urządzeń, każdego dnia z mozołem pracowała nad swoim ciałem. Szczególnie upodobała sobie ćwiczenia na pośladki – to dlatego, że od razu wiele osób zaczęło zwracać na nie uwagę.

Wkrótce Jen założyła konto na Instagramie i zaczęła wrzucać swoje zdjęcia do sieci. Było to w 2012 roku – trafiła na dobry moment, ponieważ wówczas prowadzenie fit instagramów nie było jeszcze tak modne. Jej profil szybko zdobył popularność i zaczął przykuwać uwagę reklamodawców. Oferowane przez nich kwoty były tak atrakcyjne, że Jen Selter rzuciła posadę recepcjonistki i zajęła się tylko publikowaniem zdjęć w mediach społecznościowych. Dziś ma aż 7 kont, a każde z nich śledzą miliony obserwujących.

Ćwiczenia Jen Selter na pośladki – TOP 3

Jen Selter słynie z pełnych, okrągłych pośladków, które są w 100% naturalne – choć na pierwszy rzut oka można mieć wątpliwości. Wiele osób, które współpracowały z nią przy sesjach zdjęciowych potwierdza jednak, że pupa Jen to efekt ciężkiej pracy, a nie zabiegów medycyny estetycznej.

Jen Selter ćwiczy 5 razy w tygodniu. W każdym treningu łączy ćwiczenia na schodach z siłowymi. Jeden trening nie zajmuje jej więcej niż godzinę.

Jaki sekret kryje się za idealnym wyglądem pośladków Jen Selter? Ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia! Oto 3 najlepsze, które poleca trenerka:

1. Trening na schodach

To podstawa treningu Jen na pośladki. Wchodzenie po schodach łączy w sobie dwa rodzaje wysiłku: kardio i siłowy, dzięki czemu jednocześnie spalamy tłuszcz, likwidujemy cellulit i modelujemy mięśnie pośladkowe. Jen Selter ćwiczy na specjalnej maszynie zwanej stairmaster, ale ty możesz zrobić taki sam trening w domu czy na powietrzu. Tutaj znajdziesz gotowy plan: Trening na schodach - zalety, zasady i plan treningowy

2. Ćwiczenia z krzesłem

Nie musisz chodzić na siłownię, aby wyrzeźbić pośladki. Jen Selter poleca ćwiczyć z pomocą krzesła – ten niepozorny domowy sprzęt daje mnóstwo możliwości!

Jen Selter zdradza swój patent na gładką i jędrną skórę pośladków – wciera w nie olejek kokosowy.

Podstawowe ćwiczenie polega na tym, by stanąć przodem do oparcia krzesła, oprzeć na nim dłonie, lekko się pochylić i zrobić mocny wykop nogą do tyłu. Noga ma pozostawać wyprostowana. W momencie gdy stopa jest wysoko, napnij dodatkowo mięśnie pośladków. Ćwicz na przemian, raz jedna, raz druga noga w 3 seriach po 20 powtórzeń. Możesz też stanąć bokiem do oparcia krzesła i unosić wyprostowaną nogę do boku (pamiętaj o zrobieniu ćwiczenia na obie strony). By ćwiczenie było bardziej intensywne, przywiąż do kostek dodatkowe obciążenie.

Czytaj też: HIP THRUST - najskuteczniejsze ćwiczenie na pośladki. Jak zrobić hip thrust?

3. Przysiady z pulsowaniem

Aby tradycyjny przysiad był jeszcze bardziej skuteczny, ustaw stopy szerzej niż barki, palce stóp skieruj na zewnątrz i w momencie gdy zejdziesz na dół zostań przez chwilę w tej pozycji i pulsuj lekko góra-dół. Powinnaś poczuć zdecydowanie mocniejszą pracę pupy i mięśni ud.

Czytaj też: Ćwiczenia powiększające pośladki w 3 tygodnie [opisy ćwiczeń i plan treningowy]

Obejrzyj trening Jen Selter na pośladki:

Dieta Jen Selter

Dla optymalnych efektów ćwiczeń na pośladki, konieczne jest zdrowe odżywianie. Jen Selter radzi z całą stanowczością, by zupełnie zrezygnować z fast foodów. Jak twierdzi trenerka, takie jedzenie ją obrzydza. A poza tym, przez dużą zawartość soli i tłuszczów trans, przyczynia się do powstawania cellulitu.

Czytaj też: Dietetyczny fast food - przepisy na burgery, pizzę i chipsy do 300 kcal

Jen zwykle na śniadanie je owsiankę na mleku z owocami, a w ciągu dnia stawia na morskie ryby (np. pod postacią sushi), które bogate są w kwasy omega-3 zapewniające jędrność skóry. Na obiad wybiera soczysty stek – choć kaloryczny, przy codziennych treningach stanowi najlepsze źródło łatwo przyswajalnego białka, które potrzebne jest do budowy mięśni, także pośladkowych. Co ważne, Jen radzi pić 4 litry dziennie wody oraz unikać alkoholu.