Insanity a odchudzanie – ile można schudnąć dzięki intensywnym ćwiczeniom insanity?

2014-11-14 12:28

Insanity daje znakomite efekty odchudzające, szczególnie w połączeniu z odpowiednią dietą. Dzięki swojej intensywności i bardzo szybkiemu tempu ćwiczeń, trening pozwala na utratę nawet 1000 kcal w godzinę. Do tego insanity pomaga wymodelować sylwetkę, zwalcza cellulit i ujędrnia ciało.

Insanity a odchudzanie – ile można schudnąć dzięki intensywnym ćwiczeniom insanity?
Autor: thinkstockphotos.com Trenując insanity można spalić aż 9 razy więcej kalorii, niż na treningu cardio.

Spis treści

  1. Insanity – efekty odchudzania po dwóch miesiącach
  2. Jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii? [WIDEO]
  3. Insanity - jak zwiększyć efekty odchudzania?

Dlaczego insanity daje tak dobre efekty w odchudzaniu? Skuteczność treningu wynika ze zmian intensywności ćwiczeń i zastosowaniu odwróconych interwałów. W insanity faza intensywnego wysiłku trwa dłużej niż podczas zwykłego treningu interwałowego, natomiast przerwy na odpoczynek są krótsze. Taka forma ćwiczeń znacznie obciąża mięśnie, ale jednocześnie sprawia, że proces spalania tkanki tłuszczowej utrzymuje się nawet do 20 godzin po treningu – i to niezależnie od tego, czy ruszamy się, czy odpoczywamy. Dzieje się tak, ponieważ organizm korzysta ze zgromadzonych zapasów tłuszczu, aby zregenerować nadwyrężone mięśnie. W efekcie po półgodzinnym treningu insanity można spalić aż 9 razy więcej kalorii odpoczywając niż podczas umiarkowanych ćwiczeń cardio.

Insanity – efekty odchudzania po dwóch miesiącach

Po 9 tygodniach ekstremalnego treningu insanity obwód w talii, biodrach i udach może zmniejszyć się do 10 cm. Łącznie, we wszystkich obwodach (także w ramionach, kolanach i łydkach), można zgubić do kilkudziesięciu centymetrów. Przy odpowiedniej motywacji i żelaznej konsekwencji, w czasie godzinnego treningu organizm jest w stanie spalić 1000 kcal.

Dodatkowe efekty ćwiczeń insanity, które szczególne docenią kobiety chcące wysmuklić swoje ciało, to widoczna redukcja cellulitu, ujędrnienie skóry i lekkie zarysowanie mięśni. Trening pomaga ponadto unieść biust i pośladki, a także odchudzić brzuch.

Jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii? [WIDEO]

Insanity - jak zwiększyć efekty odchudzania?

Należy pamiętać, że insanity nie jest typowym programem odchudzającym, dlatego najlepsze efekty daje w połączeniu z odpowiednią dietą. Brak zmiany w nawykach żywieniowych w połączeniu z ekstremalnym wysiłkiem może skutkować zwiększonym apetytem, szczególnie na słodycze. Jest to naturalna reakcja organizmu związana z utratą znacznej ilości energii w krótkim czasie.

Aby nie zaprzepaścić pozytywnych efektów treningu i wspomóc proces spalania tkanki tłuszczowej, konieczne jest wdrożenie diety odchudzającej. Ważne jest, by nie była zbyt rygorystyczna i dostarczała optymalną ilość składników odżywczych potrzebnych do regeneracji organizmu.

Ważne

Trening insanity przeznaczony jest dla osób o dobrej kondycji fizycznej, które zdały specjalny FIT TEST. Ze względu na s mordercze tempo, insanity w dużym stopniu obciąża układ krążenia i nadwyręża kolana, dlatego nie jest polecany osobom z dużą nadwagą i problemami sercowymi.

Jeśli walczysz otyłością lub znaczną nadwagą, ten trening może okazać się dla ciebie zbyt wyczerpujący. Zamiast insanity wybierz spokojniejszy rodzaj ćwiczeń odchudzających, np. trening tabata, aquaaerobik lub zumbę.