Odchudzające śniadanie? Połącz te składniki, a zapomnisz o boczkach

2023-10-25 10:23

Rano liczy się każda dodatkowa minuta snu więc najchętniej na śniadanie zjadamy coś, co można szybko przygotować. Kanapki lub jajecznica potrafią się znudzić. Jeśli na dodatek chcesz zrzucić kilka kilogramów rozpocznij dzień od zupełnie innego posiłku. Zrobisz go w kilka minut.

Odchudzające śniadanie? Połącz te składniki, a zapomnisz o boczkach
Autor: Fot. Getty Images

Odchudzanie bywa trudne zwłaszcza jeśli mamy sporo obowiązków i brakuje nam czasu na przyrządzanie zdrowych posiłków. Wtedy najchętniej sięgamy po coś szybkiego, ale nie koniecznie wartościowego i pomagającego zrzucić kilka kilogramów. Mamy wyjątkowo prosty przepis na fit śniadanie.

Cudowne SIEMIĘ LNIANE - do picia, na włosy i skórę, zamiast jajka

Co na śniadanie gdy pomysłów brak? Połącz dwa składniki

Poranki często są pełne chaosu zwłaszcza kiedy cała rodzinka spieszy się do szkoły lub pracy. W takich sytuacjach najprościej jest zrobić jedno duże śniadanie i po sprawie. Realia jednak bywają zupełnie inne, a grymaszące dzieciaki niekoniecznie sięgną po to co ich rodzice. 

Jeśli mimo to nie chcemy się poddawać i zależy nam na tym, aby w końcu schudnąć warto zacząć właśnie od śniadania. Zrobimy je szybciej niż kanapki, dzięki czemu nie musimy rezygnować ze swojej diety.

Składniki:

  • 250 ml kefiru,
  • 2 łyżki mielonego złocistego siemienia lnianego.

Wlewamy kefir do miseczki, wsypujemy siemię lniane, mieszamy i gotowe. Mogłoby się wydawać, że tego typu posiłek nie jest zbyt sycący. Nic bardziej mylnego. Połączenie tych dwóch składników to świetny sposób na odchudzanie i zwalczanie pokus sięgania po przekąski.

Pomysł na śniadanie pełne zdrowia. Jak działa kefir i siemię lniane?

Podczas odchudzania warto już na wstępnie ograniczyć spożycie węglowodanów na rzecz większej ilości białka i błonnika. Kefir jest zalecany zarówno przez lekarzy jak i dietetyków, jako żywność, która skutecznie wspomaga walkę z nadwagą i otyłością.

Niepozorny napój to istna bomba witaminowa oraz silny probiotyk. Takie połączenie pozwala poprawić stan mikrobiomu i przyspieszyć perystaltykę jelit. Dzięki temu znikają uciążliwe dolegliwości układu pokarmowego takie jak wzdęcia czy zaparcia.

Kefir zawiera także dużą dawkę różnorodnych minerałów, dzięki czemu odżywiamy cały organizm i pozwalamy się mu wyciszyć, ponieważ składniki napoju koją także układ nerwowy. W kontekście odchudzania bardzo ważne jest to, że kefir zatrzymuje uczucie sytości na dłużej i redukuje chęć sięgania po słodycze, czy słone przekąski.

Siemię lniane natomiast jest źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 oraz dwóch rodzajów błonnika. Jego rozpuszczalna frakcja odpowiada za lepką konsystencję. Dostając się do jelit, wiąże treści pokarmowe, przedłużając uczucie sytości.

Natomiast nierozpuszczalny błonnik poprzez wiązanie wody zwiększa objętość mas kałowych i przyspiesza perystaltykę jelit. Dzięki temu znika problem zaparć i łatwiej zrzucić kilka kilogramów.