Pij co dnia zamiast kawy i herbaty. Kilogramy zaczną spadać bez wysiłku
Droga do szczupłej i zdrowej sylwetki wcale nie musi oznaczać dziesiątek wyrzeczeń. Już małe zmiany w codziennej diecie sprawią, że dostarczysz organizmowi składników wspierających proces odchudzania. Dziś zachęcamy, abyś jedną kawę w ciągu dnia wymienił na szklankę zdrowego napoju. Zobacz, co dzięki temu zyskasz.
Jeśli chcesz zrzucić parę kilogramów, musisz skupić się na metabolizmie. Sposób odżywiania ma nie tylko wpływ na wzrost wagi, ale także na spadek masy ciała. Okazuje się, że picie kefiru zamiast kawy czy herbaty może pomóc w uzyskaniu szczupłej sylwetki.
Czy kefir pomaga schudnąć?
Jeśli chcesz pozbyć się nadwagi, lub zależy ci na tym, aby zniknęły boczki, w pierwszej kolejności zmień dotychczasowe nawyki żywieniowe. Ograniczenie spożycia węglowodanów na rzecz większej ilości białka sprawi, że w krótkim czasie zauważysz różnicę.
Pomocny będzie kefir. Sięgając po niego, dostarczysz organizmowi naturalnych probiotyków i zwalczysz chęć podjadania. Ponadto ten popularny napój spożywany zwłaszcza na kaca ma wiele cennych składników takich jak:
- witaminy z grupy B,
- kwas foliowy,
- niacyna,
- witaminę C, D, E oraz K,
- fosfor,
- potas,
- magnez,
- sód,
- żelazo,
- miedź,
- cynk,
- mangan,
- molibden.
Dzięki czemu odżywisz niemal wszystkie komórki ciała. Ponadto kefir działa wyciszająco i wspiera układ nerwowy, co jest szczególnie cenną cechą w zbieganym świecie. Pijąc go w pracy, redukujesz zachcianki na słodkie i zatrzymujesz uczucie sytości na dłużej.
Kefir - czy jest zdrowy? Jakie ma właściwości?
W publikacji naukowej Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku autorka, Lucyna Ostrowska wskazała kefir jako jeden z produktów zalecanych osobom borykającym się z otyłością.
Włączyła go jako składnik śniadania, czy podwieczorku. Dzięki czemu pacjent miał szansę pozbyć się nadmiernej tuszy przy pomocy diety. Zdaniem lekarzy kefirowa dieta odchudzająca nie tylko przyspiesza metabolizm, ale także oczyszcza ciało z toksyn.
Zdaniem naukowców z Turcji oraz Stanów Zjednoczonych mikrobiologiczna aktywność kefiru sprawia, że z pozoru prosty składnik żywieniowy ma szerokie zastosowanie w prewencji medycznej. Włączenie go do diety wspiera organizm w walce z następującymi problemami:
- występowaniem objawów nietolerancji laktozy,
- obniżoną odpornością,
- wysokim poziomem cholesterolu.
Ponadto kefir wykazuje właściwości antymutagenne i przeciwnowotworowe. Warto jednak pamiętać, że poza piciem tego typu nabiału zaleca się stosowanie diety lekkostrawnej opartej na chudym mięsie, rybach, płatkach owsianych, a także warzywach i owocach.