W mig pozbędziesz się wzdęć i gazów. Dodaj plasterek do wody lub herbaty
Nada wyrazisty smak każdemu daniu. Ale to nie jedyna jego zaleta. Warto docenić go ze względu na liczne korzyści zdrowotne. Jedną z nich jest pozbycie się wzdęć i gazów, a wystarczy zaledwie plasterek.
Imbir wpływa korzystanie na motorykę przewodu pokarmowego, wspomaga trawienie i może zapewnić ulgę, gdy męczą nudności. Lecz korzyści płynących z dodawania go do diety, jest znacznie więcej.
Pozwoli pozbyć się wzdęć i gazów
Imbir to roślina, która może łagodzić różnego rodzaju problemy żołądkowe takie jak niestrawność. Pasuje do wielu dań, ale warto dodać go do wody lub ulubionej herbaty. Dlaczego? Ponieważ może zmniejszać produkcje gazów w jelitach.
Każda osoba mające tego typu problemy wie, jak trudno z nimi funkcjonować. Należy pamiętać o cennych, naturalnych właściwościach tej rośliny. A na sklepowych półkach dostępna jest np. w formie sproszkowanej lub jako świeży korzeń imbiru.
Działa przeciwzapalnie i pomaga walczyć z nudnościami
Imbir sprawdzi się u pacjentów onkologicznych, którzy poddawani są chemioterapii. Może łagodzić u nich skutki uboczne terapii takie jak nudności. Tę roślinę doceniają także kobiety w ciąży. Jako niefarmacuetyczny środek na nudności, stosowały go kobiety od pokoleń.
Przyprawa ta jest również źródłem przeciwutleniaczy. Ma także działanie przeciwzapalne. - Imbir zawiera ponad 400 naturalnych związków, a niektóre z nich działają przeciwzapalnie. Dalsze badania pomogą nam ustalić, czy jedzenie imbiru ma jakikolwiek wpływ na stany takie jak reumatoidalne zapalenie stawów lub zapalenie dróg oddechowych – wskazuje dietetyczka kliniczna Emma Slattery.
Jeśli przyjmujesz te leki, uważaj z imbirem
Dietetyczka podkreśla, że imbir jest bezpieczny dla większości ludzi, ale niektórzy powinni uważać. - Wyższe dawki, takie jak te w suplementach, mogą zwiększać ryzyko krwawienia. Badania nie są rozstrzygające, ale osoby stosujące terapię przeciwzakrzepową (leki rozrzedzające krew, takie jak warfaryna, aspiryna i inne), powinni zachować ostrożność – mówi Slattery.
- W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących imbiru lub innych składników żywności oraz ich wpływu na zdrowie, dietetyk kliniczny może udzielić informacji i wskazówek – podkreśla ekspertka.