Efekty programu Focus T25: spadek wagi, lepsza kondycja i jędrniejsze ciało

2019-05-06 14:55

Najważniejszym efektem programu Focus T25 ma być utrata kilogramów – rekordziści ćwiczący według wskazówek Shauna T zgubili aż 30 kg w 10 tygodni. Ale spadek wagi to nie jedyny efekt tego treningu – po skończeniu obu etapów Focus T25 możesz liczyć na lepszą kondycję, wytrzymałość, poprawę szybkości, gibkości oraz ujędrnienie i wymodelowanie ciała. Sprawdź, ile kalorii spalisz stosując program treningowy Focus T25.

Efekty programu Focus T25: spadek wagi, lepsza kondycja i jędrne ciało
Autor: thinkstockphotos.com Efektem treningów Focus T25 jest m.in. wyszczuplenie oraz wzmocnienie nóg i pośladków.

Spis treści

 1. Efekty Focus T25: utrata tkanki tłuszczowej
 2. Ile kilogramów można schudnąć stosując program treningowy Focus T25?
 3. Efekty Focus T25: spadek obwodów
 4. Efekty Focus T25: smukłe i wymodelowane ciało
 5. Efekty Focus T25: jędrna skóra
 6. Efekty Focus T25: poprawa wydolności
 7. Efekty Focus T25: lepsza zwinność i szybkość

Twórca Focus T25, Shaun T przekonuje, że program ten daje takie same efekty jak codzienne, ponad godzinne sesje na siłowni. Różnica polega jednak na tym, że Focus T25 zajmuje jedynie 25 minut dziennie. Czy tak krótkie treningi wystarczą, aby uzyskać zadowalające efekty? Przykłady ludzi z całego świata, którzy trenowali z Shaunem, pokazują, że tak. W Internecie można znaleźć mnóstwo przykładów spektakularnych metamorfoz – niektórzy potrafili stracić 30 kg w nieco ponad 2 miesiące.

Co możesz zyskać, trenując według programu Focus T25? Przeczytaj o wszystkich efektach, jakie daje ten trening.

Efekty Focus T25: utrata tkanki tłuszczowej

Focus T25 został wymyślony przede wszystkim dla osób, które chcą w szybki sposób spalić nadprogramowe kalorie. Nic więc dziwnego, że trening ten daje rewelacyjne efekty w odchudzaniu. W czym tkwi jego skuteczność? W dużej ilości wysiłku typu kardio (dużo podskoków i bardzo szybkie tempo treningu), który przeplatany jest ćwiczeniami siłowymi z masą własnego ciała. Takie połączenie to najlepsza broń w walce dodatkowymi kilogramami, co potwierdzają najnowsze badania naukowe. Aeroby podkręcają metabolizm w czasie treningu, a ćwiczenia siłowe rozwijają mięśnie, które przyspieszają metabolizm spoczynkowy. W efekcie twój organizm spala tłuszcz nawet wtedy, gdy nie ćwiczysz!

Oto tabela, w której zaznaczono, ile kalorii spalisz wykonując poszczególne treningi z programu Focus T25 Alpha (każdy trwa 25 min):

FOCUS T25 ALPHA osoba o wadze 60 kg osoba o wadze 90 kg
Cardio 218 kcal 327 kcal
Speed 1.0 199 kcal 299 kcal
Total Body Circuit 221 kcal 331 kcal
Ab Intervals 226 kcal 339 kcal
Lower focus 197 kcal 295 kcal

Poniżej wymieniono liczbę kalorii, jaką można spalić na drugim etapie treningów, w fazie Beta:

FOCUS T25 BETA osoba o wadze 60 kg osoba o wadze 90 kg
Core cardio 249 kcal 374 kcal
Speed 2.0 236 kcal 354 kcal

Rip't circuit

215 kcal 323 kcal
Dynamic Core 218 kcal 327 kcal
Upper Focus 236 kcal 354 kcal
To ci się przyda

Ile kilogramów można schudnąć stosując program treningowy Focus T25?

W zależności od twojej wagi wyjściowej, Focus T25 może pomóc ci schudnąć średnio ok. 10-20 kg w ciągu 10 tygodni. Osoby z niewielką nadwagą zwykle gubią 5-10 kg, te z większą – ponad 10 kg.

Takie wyniki można jednak osiągnąć tylko wówczas, gdy ćwiczenia połączy się z dietą. Podopieczni Shauna T, którym udało się schudnąć powyżej 10 kg stosowali jego autorski program żywieniowy (podobny do tego, który trener stworzył specjalnie dla ćwiczących Insanity).

Czytaj też: Dieta INSANITY: propozycje potraw dla osób trenujących z Shaunem T [PRZEPISY]

Efekty Focus T25: spadek obwodów

Focus T25 pozwoli ci wyszczuplić te części ciała, na których odkłada się najwięcej tłuszczu: brzuch, uda, biodra i ramiona. Po zakończeniu obu faz treningu, Alfa oraz Beta, twoja sylwetka stanie się wyraźnie smuklejsza. Oto średnie wyniki, jakie możesz uzyskać:

 • brzuch: - 6-10 cm
 • talia: - 7-10 cm
 • biodra: - 3-6 cm
 • uda: - 3-6 cm

Treningi spowodują też wyszczuplenie ramion, jednak ich obwód może pozostać bez zmian lub zmniejszyć się nieznacznie, ponieważ tłuszcz zostanie zastąpiony mięśniami.

W planie treningowym Focus T25 jeden dzień (sobota) przeznaczony jest na odpoczynek i mierzenie obwodów. Warto zapisywać je w tabeli z podziałem na daty – dzięki temu na bieżąco będziesz śledzić swoje postępy. Obserwowanie, jak twoje ciało się zmienia, doda ci jeszcze więcej motywacji.

Efekty Focus T25: smukłe i wymodelowane ciało

Ten efekt Focus T25 na pewno docenią kobiety – bo trening z Shaunem T wysmukla, ale jednocześnie podkreśla seksowne kobiece kształty. Talia staje się szczuplejsza, ramiona silne i jędrne (ale nie rozbudowane), uda oraz łydki zyskują ładny, lekko zarysowany kształt. Ale najwięcej zyskują pośladki – ponieważ Focus T25 bazuje na wielu przysiadach, po 10 tygodniach pupa staje się uniesiona i bardziej krągła. Ponadto znika cellulit i trzęsąca się „galaretka”.

Zobacz też: Trening na idealną figurę - 12 ćwiczeń wyszczuplających i ujędrniających ciało

Efekty Focus T25: jędrna skóra

Codzienny, 25-minutowy trening kardio działa na skórę jak naturalny lifting. Dzięki intensywnemu wysiłkowi organizm jest lepiej dotleniony, a organizm dostaje bodziec do zwiększonej produkcji kolagenu – białka, które sprzyja regeneracji skóry, zapewnia jej prawidłowy poziom nawilżenia i czyni ją elastyczniejszą. Dzięki temu nawet po utracie znacznej ilości tkanki tłuszczowej, twoje ciało pozostanie jędrne i sprężyste.

Efekty Focus T25: poprawa wydolności

Focus T25 to przede wszystkim bardzo intensywny trening kardio – już po pierwszych kilku ćwiczeniach puls bardzo przyspiesza i utrzymuje się na takim samym, wysokim poziomie przez ponad 20 minut. Tak duży wysiłek dotlenia organizm i poprawia pracę układu krążenia. Z treningu na trening serce staje się silniejsze, jest w stanie pompować więcej krwi, a to z kolei przekłada się na coraz lepszą kondycję. Po kilku tygodniach ćwiczeń na pewno poczujesz, że wolniej się męczysz i masz więcej energii.

Efekty Focus T25: lepsza zwinność i szybkość

Ćwiczenia prezentowane przez Shauna T ułożone są w sekwencje płynnie następujących po sobie ruchów. Aby wykonać wszystkie prawidłowo, trzeba wykazać się skupieniem i stale kontrolować swoje ciało – tym bardziej, że tempo ćwiczeń jest zawrotne, a czasu na odpoczynek prawie nie ma.

Taka metoda treningu daje jednak świetne efekty – poprawia zwinność, szybkość oraz koordynację ruchową. Ciało uczy się błyskawicznej reakcji, co przekłada się na zwiększenie szybkości ruchów, lepszą gibkość oraz elastyczność.