Piloxing nie tylko na odchudzanie. Efekty treningu piloxing [WIDEO]

2018-06-15 10:18

Piloxing to połączenie pilatesu na stojąco, boksu i tańca. Ten nowy trend w fitnessie pokochały już Amerykanki, w tym gwiazdy Hollywood. Być może dlatego, że, jak przekonuje autorka treningu - Viveca Jensen - piloxing pozwala zadbać nie tylko o ciało, lecz także o sferę duchową, gdyż daje wewnętrzną siłę i poczucie kobiecości. Na czym polega piloxing i jakie są efekty ćwiczeń?

Piloxing nie tylko na odchudzanie. Efekty treningu piloxing [VIDEO]
Autor: thinkstockphotos.com Piloxing pomoże ci schudnąć, wymodelować sylwetkę i zyskać pewność siebie.

Spis treści

 1. Trenerka piloxingu opowiada, na jakie partie ciała działa trening:
 2. Piloxing - dla kogo jest przeznaczony trening?
 3. Piloxing - na czym polega?
 4. Piloxing - jak trenować?
 5. Piloxing - efekty

Piloxing to połączenie pilatesu na stojąco, boksu i tańca, czyli zestawów ćwiczeń, które różnią się od siebie diametralnie. Jak jednak przekonuje autorka piloxingu, szwedzka instruktorka fitness i jednocześnie tancerka i trenerka boksu - Viveca Jensen - w tym szaleństwie jest metoda.

Boks, taniec i ćwiczenia pilates, wykonywane jedno po drugim i bez przerwy, pomagają nie tylko "wyrzeźbić" piękne ciało, lecz także wzmacniają psychicznie, dają wewnętrzną siłę i poczucie kobiecości. Nic więc dziwnego, że piloxing pokochały gwiazdy Hollywood, takie jak Hilary Duff, Vanessa Hudgens czy Kirsten Dunst.

Sprawdź też: Pole dance, czyli taniec na rurze - jak wyglądają takie zajęcia?

Trenerka piloxingu opowiada, na jakie partie ciała działa trening:

źródło: X-news/ Dzień Dobry TVN

Piloxing - dla kogo jest przeznaczony trening?

Mimo że piloxing jest intensywnym treningiem, Viveca Jensen zapewnia, że jest on przeznaczony dla każdej kobiety – nawet tej, która nie ćwiczyła od dłuższego czasu i w związku z tym poziom jej kondycji może nie być zadowalający.

Piloxing - na czym polega?

Piloxing to trening interwałowy, którego celem jest wprowadzenie organizmu na wysokie obroty, a następnie stopniowe jego wyciszenie, dzięki czemu metabolizm maksymalnie przyśpiesza, a zbędny tłuszczyk jest spalany także po zakończeniu ćwiczeń.

Trening piloxing zaczyna się od intensywnych ćwiczeń, podczas których wykonuje się ciosy bokserskie (tzw. boksowanie z cieniem), które pobudzają krążenie krwi i podnoszą temperaturę mięśni. Następnie przechodzi się do tańca, który łączy się z łagodnymi figurami pilatesu.

Czytaj też:

Trening bokserski w domu - ćwiczenia dla początkujących

7 ćwiczeń z workiem bokserskim dla kobiet

Dzięki takiemu połączeniu w trakcie godzinnego treningu można spalić od 500 do nawet 900 kcal i jednocześnie doskonale się bawić. Piloxing to bardzo dynamiczny trening, który wymaga pełnego zaangażowania. W związku z tym podczas ćwiczeń bardzo ważna jest koncentracja na oddechu. Dzięki temu trening jest efektywniejszy.

Sprawdź: Porady, jak ubrać się na fitness

Piloxing - jak trenować?

Warto ćwiczyć na bosaka - to pomoże poczuć się bardziej stabilnie i zmusi nogi do większej pracy. Piloxing najlepiej trenować 3-4 razy w tygodniu, po 30 minut dziennie - tyle wystarczy, żeby zmobilizować ciało do spalania tłuszczu, a mięśnie do poprawy jędrności.

W ramach rozgrzewki należy przez kilka minut biegać w miejscu, skakać na skakance czy wykonywać pajacyki. Twórczyni piloxingu zaleca, aby podczas ćwiczeń używać specjalnych rękawic z obciążeniem, które wspomagają pracę układu krążenia i modelują ramiona, albo trzymać w dłoniach lekkie hantle (0,5 kg każda). Jeśli nie masz hantli, możesz wykorzystać 0,5 l butelki z wodą. Możesz także ćwiczyć bez nich. Dodatkowo wszystkie ćwiczenia w niskich pozycjach możesz dla wygody wykonywać na macie do jogi, grubym ręczniku lub na dywanie.

Zobacz też: Płaski brzuch w tydzień - dieta i ćwiczenia na 7 dni

Piloxing - efekty

Dzięki temu, że piloxing jest połączeniem boksu, tańca i pilatesu, można:

 • pozbyć się zbędnych kilogramów,
 • "wyrzeźbić" ciało,
 • wzmocnić kręgosłup,
 • poprawić kondycję,
 • uelastycznić mięśnie,
 • nauczyć się, jak poruszać się z gracją, a co za tym idzie - poczuć się pewnie i kobieco,
 • zrelaksować się i odprężyć.