Który trening Ewy Chodakowskiej wybrać? Kalorie, efekty [PRZEGLĄD]

2019-05-20 11:41

Zastanawiasz się, który trening Ewy Chodakowskiej wybrać? Który najlepiej spala tłuszcz i pomaga w schudnięciu? Zobacz przegląd najbardziej skutecznych treningów Ewy Chodakowskiej z podziałem na odchudzające i modelujące sylwetkę.

Który trening Ewy Chodakowskiej wybrać? Kalorie, efekty [PRZEGLĄD]
Autor: YouTube

Spis treści

  1. Który trening Ewy Chodakowskiej spala najwięcej kalorii?
  2. Który trening Ewy Chodakowskiej najlepiej modeluje i wzmacnia?

Który trening Ewy Chodakowskiej spala najwięcej kalorii i daje najszybsze efekty? Takie pytanie często zadają sobie początkujące dziewczyny, które chcą razem z Ewą zawalczyć o szczupłą sylwetkę. Wybór jest trudny, bo trenerka do tej pory wydała co najmniej kilkanaście zestawów ćwiczeń i w teorii każdy ma ujędrniać, odchudzać, modelować, wzmacniać… No właśnie, ale który trening Chodakowskiej wybrać na początek?

Warto dobrze się nad tym zastanowić, ponieważ niektóre programy mogą okazać się pułapką – np. legendarny już Skalpel wcale nie da ci szybkich efektów w odchudzaniu. A najnowsze HOT BODY przeznaczone jest raczej zaawansowanych niż początkujących adeptek fitnessu.

Dzięki temu artykułowi dowiesz się, który trening Ewy Chodakowskiej wybrać w zależności od swojego poziomu zaawansowania i celu, który sobie obrałaś.

Który trening Ewy Chodakowskiej spala najwięcej kalorii?

Na pewno jesteś ciekawa, który trening Chodakowskiej najlepiej spala tłuszcz? Otóż nie jest to wcale Skalpel! Żeby schudnąć, wybierz Turbo spalanie lub Killer. Dlaczego?

Oba zestawy ćwiczeń oparte są na interwałach. Nie ma skuteczniejszej metody treningowej, która dawałaby lepsze efekty w utracie kilogramów. Ponadto, oba programy trwają po 45 minut, co pozwala na uruchomienie przemian energetycznych potrzebnych do spalania tkanki tłuszczowej.

Między Turbo spalaniem a Killerem jest jednak różnica: ten drugi jest bardziej intensywny, a co za tym idzie, trudniejszy do wykonania. Jeśli więc zastanawiasz się, który trening Ewy Chodakowskiej wybrać na początek – zacznij od Turbo spalania. Efekty będą podobne (oba zestawy pozwalają stracić od 400 do 600 kcal), ale łatwiej będzie ci utrzymać tempo ćwiczeń.

Sprawdź: 8 błędów, które spowalniają redukcję tłuszczu

Średniozaawansowane i zaawansowane dziewczyny mogą przejść do Killera, ale dobrym wyborem będzie również Sukces. Ten trening składa się z 3 bloków ćwiczeniowych, z których pierwszy to bardzo intensywny trening HIT (nazwa wywodzi się od jego angielskiej nazwy HIIT - High Intensity Interval Training). HIT nastawiony jest typowo na przyspieszenie metabolizmu i utratę kalorii. Dziewczyny ćwiczące Sukces twierdzą, że wykonując ten program 3 razy w tygodniu można zgubić 4 kilogramy w ciągu miesiąca.

Podsumowując, aby schudnąć, wybierz:

  • Turbo spalanie (dla początkujących),
  • Killer (dla bardziej zaawansowanych),
  • Sukces (dla bardziej zaawansowanych).

Który trening Ewy Chodakowskiej najlepiej modeluje i wzmacnia?

Skalpel, jak sama nazwa wskazuje, działa na ciało niczym chirurgiczne narzędzie albo dłuto rzeźbiarza: ujędrnia, nadaje kształt, modeluje. Wbrew pozorom nie jest więc najskuteczniejszym treningiem Ewy Chodakowskiej spalającym kalorie. Ćwiczenia składające się na Skalpel są mało intensywne i mają raczej charakter statyczny. Bardzo dobrze angażują wszystkie mięśnie, dzięki czemu ciało staje się zgrabniejsze, a krągłości bardziej zarysowane. Nie powodują jednak spalania tkanki tłuszczowej w takim stopniu jak Killer czy Sukces.

Podobnie kolejne odsłony treningu – Skalpel 2 i Skalpel Wyzwanie – również lepiej nadają się do modelowania ciała, niż do odchudzania. Różnią się jednak stopniem trudności. Dla początkujących lepszym wyborem będzie klasyczny Skalpel, natomiast jego reedycje są przeznaczone dla zaawansowanych kobiet.

W przypadku początkujących dobrze sprawdzi się też Ekstra figura, program nazywany „pogromcą cellulitu”. Świetnie modeluje nogi i podnosi pośladki.

Podsumowując, aby wymodelować sylwetkę wybierz:

  • Skalpel (dla początkujących),
  • Ekstra figura (dla początkujących),
  • Skalpel 2,
  • Skalpel Wyzwanie (oba dla zaawansowanych).

Zobacz też: Wyzwanie Mel B - harmonogram ćwiczeń na 30 dni

To ci się przyda

Odchudzanie i modelowanie jednocześnie - wypróbuj te treningi

Ewa Chodakowska pomyślała też o tych dziewczynach, które chcą jednocześnie uzyskać szczupłą, jak i ładnie zarysowaną sylwetkę. Taki efekt pomoże ci uzyskać trening Rewolucja oraz HOT BODY.

HOT BODY reklamowany jest hasłem: modelowanie & max spalanie. W czasie jednej sesji spalisz nawet 600 kcal oraz ujędrnisz kluczowe partie ciała, takie jak brzuch, uda i pośladki. Jednak uwaga: to dość trudny zestaw ćwiczeń, wymaga dobrze opanowanej techniki i mocnych mięśni stabilizujących.

Rewolucja z kolei podzielona została na 5 segmentów, z których każdy poświęcony został innej partii ciała. W treningu ćwiczenia kardio przeplatają się ze wzmacniającymi. Można zrobić cały trening za jednym zamachem (wtedy trwa 50 min) lub podzielić go na mniejsze partie po 10 min. Z tego względu Rewolucja będzie odpowiednim programem dla osób początkujących.