Skalpel 2 Ewy Chodakowskiej: na czym polega trening i jakie są jego efekty?

2017-07-25 15:49

Skalpel 2 Ewy Chodakowskiej to zestaw ćwiczeń, który znalazł się na pierwszej autorskiej płycie znanej trenerki. Fanki nazywają Skalpel 2 "treningiem z krzesłem", ponieważ stanowi ono niezbędny element tego programu ćwiczeniowego. Przeczytaj, na czym polega Skalpel 2 i jakie przynosi efekty!

Skalpel 2 Ewy Chodakowskiej: na czym polega trening i jakie są jego efekty?
Autor: Materiały prasowe Skalpel 2 Ewy Chodakowskiej to, w ocenie jej fanek, jeden z najlżejszych programów ćwiczeniowych proponowanych przez trenerkę.

Spis treści

  1. Skalpel 2 Ewy Chodakowskiej: na czym polega?
  2. Rozgrzewka z Ewą Chodakowską
  3. Efekty Skalpela 2

Skalpel 2 Ewy Chodakowskiej to trening mniej znany niż pierwsza wersja Skalpela, o której sama trenerka mówi, że już od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród jej fanek. Oba programy treningowe mają na celu wysmuklenie sylwetki, jednak prezentowane w nich ćwiczenia różnią się od siebie – Skalpel 2 opiera się bowiem na ćwiczeniach z krzesłem.

Skalpel 2 zawiera przede wszystkim ćwiczenia modelujące sylwetkę.

Skalpel 2 jest treningiem zarówno dla początkujących, średnio zaawansowanych, jak i tych, którzy ćwiczą od bardzo dawna. Jego zadanie to wyszczuplenie i wysmuklenie sylwetki, a także wzmocnienie mięśni. W Skalpelu 2 Ewa Chodakowska prezentuje ćwiczenia o wysokiej intensywności, jednak łatwe do wykonania. Cały trening, włącznie z rozgrzewką, trwa około 30 minut. Każdemu ćwiczeniu towarzyszy licznik informujący o tym, ile wykonaliśmy już powtórzeń.

Skalpel 2 Ewy Chodakowskiej: na czym polega?

Intro

Jeszcze zanim Ewa przystąpi do ćwiczeń, kieruje do swoich fanek kilka motywacyjnych słów. Przede wszystkim podkreśla, by potraktować Skalpel 2 jako formę relaksu.

Rozgrzewka

Skalpel 2 rozpoczyna rozgrzewka, którą ćwiczące z Chodakowską dziewczyny oceniają jako spokojną i mało męczącą. Trwa 4,5 minuty, składają się na nią m.in. trucht w miejscu, wymachy, krążenia nóg i ramion.

Trening właściwy

Skalpel 2 składa się z 3 serii, a w każdej z nich wykonujemy po 3 lub 4 ćwiczenia (3 wtedy, gdy w konkretnym ćwiczeniu musimy zmienić stronę), które powtarzamy 15 razy.

Pierwsza seria

Pierwszą serię fani Skalpela 2 określają jako najłatwiejszą – zwłaszcza osobom zaawansowanym w ćwiczeniach ma ona nie sprawiać żadnych problemów. Jak w każdej z rund, w tej również znajdziemy modyfikacje znanych ćwiczeń, które wykonujemy z krzesłem, w tej m.in. czekają na nas przysiady i planki.

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, ćwicz co najmniej 3 razy w tygodniu.

Druga seria

Druga seria Skalpela 2 jest zdecydowanie trudniejsza, zaczyna się od ćwiczenia uważanego przez fanki Chodakowskiej za najbardziej wymagające w całym programie – przysiadu na jednej nodze z siadaniem na krześle. Później mamy kolejną wersję deski i kolejne ćwiczenie na brzuch.

Trzecia seria

W trzeciej serii znajdziemy często wykorzystywane przez trenerkę wykroki, a oprócz nich brzuszki i bardzo wymagające pompki na krześle.

Po trzech seriach ćwiczeń czeka na nas rozciąganie. Do Skalpela 2 Ewa Chodakowska dołączyła również krótki film z backstage’u – możemy więc zobaczyć, jak wyglądało przygotowywanie wideo.

Sprawdź też: Kick fit - na czym polega nowy trening Ewy Chodakowskiej?

Rozgrzewka z Ewą Chodakowską

Przygotuj się do ćwiczeń razem z trenerką!

Efekty Skalpela 2

Jakich efektów można się spodziewać po ćwiczeniu Skalpela 2? Przede wszystkim lepszej kondycji i smuklejszej sylwetki – zwłaszcza szczuplejszego brzucha i nóg. Nogi, podobnie jak i ręce, stają się również bardziej wyrzeźbione. Jak zaznacza sama Chodakowska, "po 10 treningach poczujesz różnicę, po 15 ją zobaczysz, a po 20 będziesz mieć nowe ciało". Fanki trenerki, które ćwiczyły 5 razy w tygodniu w ciągu 3 tygodni schudły około 3,5 kg.

Kobiety wykonujące ćwiczenia ze Skalpela 2 oceniają trening jako łatwy, zwłaszcza w porównaniu z innymi programami Chodakowskiej.

Warto wiedzieć

Skalpel 2 ukazał się na jednej płycie z innym programem Ewy Chodakowskiej – Szok Trening. Te ćwiczenia przeznaczone są dla osób zaawansowanych i średnio zaawansowanych, a są ułożone tak, by spalały jak najwięcej kalorii i przyspieszały metabolizm. Szok Trening składa się z trzech części: pierwsza nastawiona jest na spalanie, druga na ćwiczenia brzucha i grzbietu, a trzecia skupia się na udach i pośladkach. Każda z rund trwa 4 minuty, a cały trening - 30 minut.

Pomiędzy ćwiczeniami nie ma przerw, odpocząć możemy jedynie między seriami. W Szok Treningu znajdziemy takie ćwiczenia jak: skręty tułowia, wykroki, podskoki, pompki na kolanach, przysiady, planki.

Fanki Ewy Chodakowskiej oceniają Szok Trening jako bardziej wymagający niż Skalpel 2.