Fit Matka Wariatka: kim jest i jakie efekty dają jej ćwiczenia? [WIDEO]

2017-05-15 11:18

Fit Matka Wariatka, czyli Joanna Kajstura, to jedna z najpopularniejszych trenerek personalnych w Polsce. Prowadzi transmisje online z proponowanymi przez siebie ćwiczeniami, wydała także książkę. Fit Matka Wariatka podkreśla jednak, że wiele ją różni od Ewy Chodakowskiej czy Anny Lewandowskiej. Przeczytaj, na czym ta różnica polega, jakie ćwiczenia proponuje Fit Matka Wariatka i jakie są ich efekty!

Fit Matka Wariatka: kim jest i jakie efekty dają jej ćwiczenia?
Autor: YouTube/FitMatkaWariatka Fit Matka Wariatka zdobywa fanki nie tylko skutecznością swoich treningów, ale i naturalnością i bezpośredniością.

Spis treści

 1. Fit Matka Wariatka: ćwiczenia
 2. Trening Fit Matki Wariatki na płaski brzuch
 3. Efekty ćwiczeń z Fit Matką Wariatką

Fit Matka Wariatka, czyli Joanna Kajstura, jak zaznacza, bardzo szanuje najbardziej znane polskie trenerki personalne i uważa je za niemałe szczęściary z aksamitną skórą pozbawioną cellulitu. Twierdzi też jednak, że jest od nich zupełnie inna: na potreningowym selfie wygląda jak "podeptana sałata", na śniadanie je po prostu kanapkę z serem, a gdy musi wstać o 5 rano, nawet nie myśli o zrobieniu idealnego makijażu.

Jeszcze kilka lat temu Fit Matka Wariatka potrafiła przesiedzieć osiem godzin przy komputerze, a aktywność fizyczna była jej obca. To się zmieniło, gdy pewnego dnia postanowiła kupić sobie nową parę spodni: mówi, że własne odbicie w lustrze (zwłaszcza zbyt duże uda i solidna warstwa "pomarańczowej skórki") tak ją przeraziły, że nie było żadnego odkładania na jutro – ćwiczenia rozpoczęła od razu. Tak się im poświęciła, że skończyła kursy instruktora fitnessu i instruktora sportów siłowych, bo "siłownia jest jej numerem jeden". Joanna Kajstura jest również autorką książki "Cały ten burdel. Nieporadnik Fit Matki Wariatki".

Fit Matka Wariatka chce pomóc w odzyskaniu nie tylko dobrej figury, ale przede wszystkim pewności siebie i wiary we własne możliwości kobietom (choć nie tylko, bo ćwiczą z nią również panowie) bez względu na wiek. Przede wszystkim tym, które na co dzień biegają z domu do szkoły czy pracy i odwrotnie i nie mają czasu na gotowanie wymyślnych dań czy ćwiczenia na siłowni. Fit Matka Wariatka jest kobietą, jakich w Polsce wiele: zabiegana, jeszcze niedawno poświęcająca czas głównie pracy lub rodzinie, jeszcze "z figurą bez ułamka z idealnej sylwetki". Fit Matka Wariatka filmy ze swoimi ćwiczeniami kręci u siebie w domu, dlatego często możemy w ich tle podziwiać chodzącego po meblach w kuchni kota czy spodziewać się przerwy w treningu, gdy pies Joanny postanowi usiąść jej na kolanach.

Czytaj również: Skalpel 2 Ewy Chodakowskiej - na czym polega trening i jakie są jego efekty?

Fit Matka Wariatka: ćwiczenia

Bez wątpienia ćwiczeniowa oferta proponowana przez Fit Matkę Wariatkę jest szeroka: na filmach zobaczymy Joannę trenującą z osobami otyłymi, niepełnosprawnymi czy z seniorami, dzielnie dotrzymującymi jej kroku. W niektórych filmach z Fit Matką Wariatką ćwiczy też przyjaciel jej męża – 120-kilogramowy Tadeusz, który z treningu na trening daje z siebie coraz więcej. Jednak większość swoich ćwiczeń Fit Matka Wariatka kieruje do kobiet chcących wysmuklić swoją sylwetkę. Mamy więc trening na redukcję tkanki tłuszczowej, ćwiczenia na brzuch i pośladki, na szczupłe uda.

1. Przykładowe ćwiczenia Fit Matki Wariatki na płaski brzuch:

 • deska bokiem,
 • brzuszki typu rowerek,
 • podpór na kolanach ze zginaniem jednej nogi i wymachami w górę,
 • pompka z pozycji deski na rękach,
 • unoszenie grzbietu.

2. Przykładowe ćwiczenia Fit Matki Wariatki na jędrne pośladki:

 • wypady,
 • przysiad pulsacyjny,
 • wznosy bioder z wyprostowaną kończyną dolną,
 • wyrzuty nóg w klęku podpartym,
 • wznosy nóg w podporze przodem na przedramionach.

3. Przykładowe ćwiczenia Fit Matki Wariatki na smukłe uda:

 • przysiad z wyskokiem,
 • wypady nóg z przeskokiem,
 • burpees,
 • wymachy nóg w tył,
 • wykroki.

Trening Fit Matki Wariatki na płaski brzuch

Obejrzyj film, na którym Fit Matka Wariatka prezentuje ćwiczenia na płaski brzuch!

To ci się przyda

Dieta Fit Matki Wariatki

Fit Matka Wariatka, podobnie jak inne trenerki, podkreśla, że ćwiczeniom musi towarzyszyć właściwa dieta. Dietą nazywa jednak racjonalne odżywianie, a nie przestrzeganie konkretnych wytycznych. Zdaniem Fit Matki Wariatki najlepiej zadziała spożywanie 3-5 małych posiłków dziennie z produktów ogólnodostępnych, nie specjalnie sprowadzanych nasion czy owoców. Jedzenie nie ma jednak służyć obżeraniu się, a zachowaniu zdrowia, dlatego jeśli pozwolisz sobie na hamburgera, to lepiej jednego niż sześć i tylko raz w tygodniu.

Efekty ćwiczeń z Fit Matką Wariatką

Fit Matka Wariatka podkreśla, że jeśli np. proponuje 10-minutowy trening na brzuch, nie trzeba go całego wykonywać od razu (choć zawsze należy wykonać rozgrzewkę i rozciąganie). Co więcej – każdy może ćwiczyć w swoim tempie, co widać też na jej filmach, gdzie dwie osoby ćwiczą na tyle, na ile dają radę.

Fanki Fit Matki Wariatki podkreślają jednak, że wykonywanie z nią wszystkich proponowanych ćwiczeń jest wymagające i przynosi oczekiwane efekty: redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, smuklejsze uda i łydki, bardziej płaski brzuch oraz jędrniejsze pośladki.