Ewa Chodakowska: HOT BODY - zasady i efekty treningu

2019-05-07 13:42

Hot Body Ewy Chodakowskiej to kolejny już program w dorobku znanej trenerki, która tym razem chce pomóc Polkom wymodelować ciało, zredukować cellulit, poprawić kondycję, ale przede wszystkim spalić jak największą liczbę kalorii dzięki zaproponowanym ćwiczeniom. Przeczytaj, na czym polega trening Hot Body Ewy Chodakowskiej i poznaj jego efekty.

Hot Body Ewy Chodakowskiej: zasady i efekty treningu
Autor: YouTube/EwaChodakowska Trening Hot Body Ewy Chodakowskiej nastawiony jest przede wszystkim na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej.

Spis treści

  1. Hot Body Ewy Chodakowskiej - zasady
  2. Efekty Hot Body
  3. Hot Body Ewy Chodakowskiej krok po kroku
  4. Dla kogo polecany jest trening Hot Body?

Dzięki programowi Hot Body Ewy Chodakowskiej kobiety zyskują kolejną szansę, by uzyskać sylwetkę, jaką prezentują liczne fanki trenerki na zdjęciach przedstawiających ich metamorfozy. Tym razem Chodakowska skupia się właśnie na modelowaniu ciała - by jak najlepiej prezentowało się w bieliźnie czy w bikini. Dlatego program Hot Body stanowi połączenie ćwiczeń aerobowych z ćwiczeniami wzmacniającymi. Osoby, które trenowały z Ewą już wcześniej i znają jej poprzednie programy podkreślają, że Hot Body to jeden z najbardziej wymagających zestawów ćwiczeń opracowanych przez trenerkę. Jak w przypadku wszystkich swoich treningów, Chodakowska zauważa, że Hot Body przyniesie lepsze efekty, jeśli będzie mu towarzyszyć zbilansowane odżywianie, bo "70% sukcesu to dieta, a 30% - ćwiczenia".

Hot Body Ewy Chodakowskiej - zasady

Program Hot Body został podzielony na trzy części: pierwsza to "Motywacja", w której Ewa dopinguje nas do ćwiczeń, druga - "Wskazówki", mające pomóc nam uzyskać jak najlepsze efekty treningów. Trzecią - właściwą część stanowi już sam trening Hot Body. Składa się na niego aż 10 rund, w każdej z nich znajdziemy po 3 ćwiczenia - wszystkie należy powtórzyć po dwa razy. Co więcej, między kolejnymi rundami nie przewidziano przerwy, a podczas wykonywania każdej aktywności w prawym górnym rogu ekranu zobaczymy licznik, odmierzający czas do jej końca. Jak w przypadku innych programów Ewy Chodakowskiej, tak i tym razem trenerka nie podaje konkretnej liczby powtórzeń ćwiczenia (choć mamy wykorzystać maksimum swoich możliwości) - wykonujemy je w określonym czasie, tym razem na każde z nich mamy 30 sekund. Cały trening trwa 45 minut.

Jako że trening Hot Body należy do tych bardziej intensywnych w dorobku Ewy Chodakowskiej, ona sama już na okładce płyty zaznacza, że nie trzeba wykonywać całości od razu, można powrócić do przerwanego treningu następnego dnia. Co więcej, prezentowane ćwiczenia podzielone są na wersje dla początkujących i zaawansowanych. Jak zapewnia trenerka, efekty Hot Body widać już po 10-ciu treningach.

Warto wiedzieć

Efekty Hot Body

Hot Body jest jednym z najintensywniejszych i, według samych ćwiczących, najbardziej efektywnych programów treningowych Ewy Chodakowskiej. Ewa obiecuje, że Hot Body błyskawicznie spali tkankę tłuszczową i rzeczywiście - trenujące z nią kobiety podczas tych 45 minut spalają nawet 600-750 kcal, błyskawicznie zmniejsza się też ich obwód w udach i w talii. Dzięki Hot Body zyskujesz szczuplejszą sylwetkę bez cellulitu i słynnych "boczków", za to z jędrnymi pośladkami i wymodelowanymi ramionami. Osoby ćwiczące według tego programu treningowego potwierdzają również, że efekty widać już po 10-ciu treningach.

Jako że Hot Body to połączenie ćwiczeń wzmacniających i aerobowych, całe ciało staje się silniejsze, po tak intensywnej dawce aktywności poprawia się również wytrzymałość i kondycja. Hot Body to zdecydowanie bardziej wymagający program treningowy niż Ekstra Figura czy Rewolucja, za to porównywalny z Turbo Spalaniem czy Bikini.

Czytaj też: Przepisy na KOKTAJLE ODCHUDZAJĄCE Ewy Chodakowskiej [do 300 kcal]

Hot Body Ewy Chodakowskiej krok po kroku

Rozgrzewka

Nie mogło jej zabraknąć w programie treningowym. Rozgrzewka trwa około 6 minut, a składają się na nią m. in.: bieg w miejscu, wykroki, wyskoki, pajacyki, przysiady.

Runda pierwsza

Na początek Hot Body Ewa Chodakowska proponuje pajacyki, przysiady z rękami nad głową, wyskokiem i mocno spiętymi pośladkami, a także przyciąganie kolan do brody w podporze.

Runda druga

W drugiej rundzie tempo treningu zdecydowanie przyspiesza, Ewa wykonuje burpees z przysiadami, przeskoki, podpór bokiem. Dobór ćwiczeń w tej rundzie przypomina ten z Turbo Spalania.

Czytaj też: Anna Lewandowska - co je i jak ćwiczy? Sekrety wyglądu Ani Lewandowskiej

Runda trzecia

Tym razem jest trochę wolniej, ale nie mniej wymagająco: przeskoki z jednej strony na drugą, podpór na przedramionach, kombinacje planka (deski) sprawiają, że zdecydowanie czujesz, że masz mięśnie.

Runda czwarta

W rundzie czwartej znów musimy się naskakać, a to za sprawą wypadów z pajacykiem, pompek z rotacją i wypadów ze wznosem kolana.

Runda piąta

Tym razem kolej na podpór na dłoniach, półprzysiad z przeskokiem i przysiad z przeskokiem 90 stopni, dominują więc ćwiczenia na dolne partie ciała.

Czytaj też: "Kick fit" Ewy Chodakowskiej - na czym polega i jakie faje efekty?

Warto wiedzieć

Dla kogo polecany jest trening Hot Body?

Hot Body bazuje głównie na ćwiczeniach typu kardio, które spalają tłuszcz. Jest to więc dobry wybór dla kobiet, które przede wszystkim chcą schudnąć kilka kilogramów. Jeśli bardziej zależy ci na wymodelowaniu ciała, podkreśleniu kobiecych kształtów, wybierz Skalpel albo Ekstra figurę, które zawierają więcej ćwiczeń siłowych.

Runda szósta

Szósta runda Hot Body określana jest przez osoby ćwiczące z trenerką jako jedna z najcięższych. Do wykonania mamy sumo squat z wyskokiem i podniesieniem nogi, podpór ze ściągnięciem kolana do brzucha i przeskok obunóż przez matę.

Runda siódma

W rundzie siódmej czeka na nas dźwignia z unoszeniem rąk i nóg, podskoki i kolejne ćwiczenia w podporze.

Runda ósma

Kolejna intensywna runda, wypełniona przeskokami do przysiadu, ćwiczeniem w podporze i... sprintem. Nawet po Ewie Chodakowskiej widać, że ta część Hot Body zdecydowanie należy do bardziej wymagających.

Runda dziewiąta

W rundzie dziewiątej tempo w ogóle nie spada - pojawiają się podpory z zejściem do łokci, przeskoki w bok do przysiadu i sprint do przodu i do tyłu.

Runda dziesiąta

Na koniec Hot Body Ewa Chodakowska proponuje wykrok do tyłu i uniesienie nogi zakrocznej, kombinacje pompek i szybki bieg z unoszeniem kolan.

Rozciąganie

To już klasyczny stretching - rozciąganie trwa około 5 minut.