To śniadanie przyspiesza odchudzanie. Koniecznie dodaj ulubione owoce
Chcąc zrzucić kilka zbędnych kilogramów nie musisz przechodzić na dietę, która pozbawi cię przyjemności z jedzenia. Pierwszym krokiem jest przyspieszenie metabolizmu, dlatego zamiast kanapek przygotuj pyszne śniadanie i ciesz się z poprawy samopoczucia oraz wyglądu.
Odchudzanie nie zawsze jest proste. Nie oznacza to jednak, że nie może być przyjemne. Zmiana porannych nawyków sprawi, że nie tylko pozbędziesz się nadwagi, ale także polubisz nową formę i przestaniesz traktować ją jak dietę. Kluczem jest dobór smacznych składników, które poza zaspokojeniem głodu urozmaicą każdy dzień.
Jak schudnąć z brzucha? Zacznij od śniadania
Otyłość brzuszna to bardzo powszechny problem. Czasem jest nieznaczna, a czasem przekształca się w schorzenie, które może wywołać wiele groźnych chorób. Dlatego bardzo ważna jest zmiana diety. W pierwszej kolejności warto zacząć od śniadania. Pierwszy posiłek wpływa na przemianę materii, która bezpośrednio przyczynia się do nadmiaru kilogramów.
Dobrym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z posiłków opartych na kanapkach z białego pieczywa, parówkach, czy klasycznej wędliny. Zamiast tego dobrze jest zjeść o poranku pyszną i łatwą w przygotowaniu jaglankę. Dobór ulubionych dodatków w postaci owoców lub orzechów urozmaici jej smak i dostarczy cennych właściwości odżywczych.
Kasza jaglana jest lekkostrawna i pozbawiona glutenu dzięki czemu mogą spożywać ją także chorzy na celiakię lub uczuleni na tego rodzaju białko. Niestety ma dość wysoki indeks glikemiczny przez co nie nadaje się do spożycia przez cukrzyków.
Obecny w niej krzem przyspiesza przemianę materii, stąd choć jest dość kaloryczna, warto zjadać ją na śniadanie. Dzięki temu, iż zachowuje uczucie sytości na dłużej ogranicza się również chęć podjadania i sięgania po słodycze.
Jaglanka na odchudzanie. Wybierz ulubione dodatki
Kasza jaglana zalecana jest zwłaszcza osobom, które pracują umysłowo i uczą się, a wszystko za sprawą tego, że tego typu wysiłek ściśle wiąże się z odpowiednim poziomem koncentracji. Zawarta w jaglance witamina E oraz lecytyna świetnie działają na mózg, dlatego śniadanie w tej formie przyda się nie tylko studentom. Sięgając po orzechy również wspomożemy umysł, stąd dobrze jest dodać kilka sztuk do porannego przysmaku.
Warto także wiedzieć, jak gotować kaszę jaglaną aby nie była gorzka. Zanim wrzucimy ją do mleka, w pierwszej kolejności należy wsypać kilka łyżek na sitko z drobnymi oczkami i dokładnie przepłukać ziarna pod bieżącą wodą. Przepis na udaną jaglankę jest prosty. Dodatki zależą wyłącznie od upodobań smakowych.
Składniki:
- 3 łyżki kaszy jaglanej,
- szklanka mleka,
- łyżka masła orzechowego (opcjonalnie),
- jedno jabłko (opcjonalnie),
- szczypta cynamonu (opcjonalnie),
- garść borówek (opcjonalnie),
- banan (opcjonalnie).
Sposób przygotowania:
- Do wysokiego garnka wlej mleko.
- Na sitko wsyp kaszę i dokładnie wypłucz, przełóż do mleka.
- Podgrzewaj na wolnym ogniu, często mieszając.
- Gotuj na minimalnym ogniu przez około 10 minut.
- Po tym czasie zestaw z palnika i odstaw do przestudzenia.
- Za pomocą blendera zmiksuj całość na gładką konsystencję i przelej do miseczki.
- Dodaj masło orzechowe, lub starte jabłko z odrobiną cynamonu.
- Świetnie smakuje również z połączeniem bananów i borówek.