Clint Eastwood zachwyca formą od lat. Dwa produkty wyrzucił z diety

2023-07-05 11:40

Clint Eastwood to jeden z najsłynniejszych aktorów, który przez lata zachwycał widzów po obu stronach kamery. Media donoszą, że znany aktor i reżyser powoli szykuje się do emerytury. 93-latek mimo upływu lat cieszy się dobrym zdrowiem. Okazuje się, że sekret jego formy leży w diecie.

Clint Eastwood zachwyca formą od lat. Dwa produkty wyrzucił z diety
Autor: JORDAN STRAUSS/INVISION/AP Clint Eastwood zachwyca formą od lat. Dwa produkty wyrzucił z diety

Clint Eastwood planował być sportowcem. Kariera sportową początkowo stawiał na pierwszym miejscu. Pasjonował się lekkoatletyką, a aktorstwo traktował jako pracę dorywczą. Choć sport był dla niego zawsze niezwykle istotny, to nawyki żywieniowe są kluczem jego świetnej formy, którą cieszy się od wielu lat.

Sekretem formy Clinta Eastwooda jest dieta

Znany aktor na świetną formę po dziewięćdziesiątce pracował kilkadziesiąt lat. Przez ten czas starał się utrzymywać regularną rutynę ćwiczeń. Ale przede wszystkim skupiał się na swojej diecie.

To właśnie dobre nawyki żywieniowe pozwoliły zachować zdrowie przez długie lata. Są równie restrykcyjne, jak skuteczne. Lekarz Eastwooda w jednym wywiadów zdradził, że aktor pilnuje swojej diety.

Clint stosował dietę niskotłuszczową, bogatą w białko. Zawsze także zwracał uwagę na poziom cholesterolu. Reżyser miał świadomość, jak jest to ważne, ponieważ jego ojciec zmarł w młodym wieku z powodu choroby sercowo-naczyniowej.

Kontrola poziomu cholesterolu

Jak ognia unika alkoholu i cukru

Aktorowi udało się utrzymać dobre zdrowie przez lata także dzięki unikaniu dodatkowego cukru w diecie. Jeden z jego synów wyznał w wywiadzie, że Clint nie jada dla przyjemności. - Je łososia i ryż brązowy na śniadanie – wyjaśnił.

- Trzymaj się z dala od węglowodanów, zwłaszcza obfitych deserów. Trzymaj wagę w łazience. Odpowiednio odpoczywaj. Staraj się być optymistą. Jedz owoce i surowe warzywa – radzi Clint Eastwood.

93-latek w jednym z wywiadów zdradził również, że unika alkoholu w nadmiarze i to samo poleca innym. Alkohol jest niezwykle szkodliwy dla organizmu, a nowe badania wykazały, że zwiększa ryzyko 61 chorób. - Przyjmuj witaminy. Pomiń napoje pełne cukrów – zaleca znany aktor.