Szklanka na czczo co dzień rano, a efekty będą szokujące. Nietypowa woda sprzyja odchudzaniu
Wiosna to doskonały moment, żeby zacząć więcej się ruszać i zdrowiej odżywiać. Wiosenna aura sprzyja też detoksykacji i oczyszczeniu organizmu. Poznaj naturalny sposób na zadbanie o organizm i przy okazji pozbycie się zbędnego tłuszczyku, którego nadmiar mógł odłożyć się zimą. Wystarczy prosty napój każdego ranka, a poczujesz, jak odżyjesz.
Napój na odchudzanie i wzmocnienie organizmu
Napój zwany wodą owsianą dostarcza organizmowi wiele witamin, minerałów, a także sprzyja odchudzaniu. Jak to możliwe? To zasługa tego, co znajdziemy w składzie wody owsianej.
Warto wiedzieć, że jest to napój bogaty w witaminy z grupy B. Ponadto zawiera szereg minerałów, takich jak fosfor, krzem, magnez, potas, wapń i żelazo. Oprócz tego znajdziemy w nim bogactwo błonnika i aminokwasy. A to wciąż nie jest koniec zalet wody owsianej!
Z uwagi na bogactwo minerałów, w tym żelaza, wodę owsianą poleca się zarówno osobom zmagającym się z anemią, jak i osobom w ciąży. Duże ilości żelaza, magnezu i witamin z grupy B wzmacniają organizm i korzystnie działają na układ nerwowy.
To dlatego woda owsiana w zauważalny sposób sprzyja poprawie samopoczucia, zmniejszeniu uczucia stresu. Ponadto zauważono, że woda owsiana pozytywnie działa na układ sercowo-naczyniowy:
- obniża poziom cholesterolu
- zmniejsza ryzyko zachorowania na miażdżycę
- zmniejsza ryzyko rozwoju nadciśnienia
Woda owsiana może również pozytywnie działać na budowę tkanek i kości, wzmacnia też włosy, skórę i paznokcie.
CZYTAJ TEŻ: Dodaj do wody jeden składnik. Efekt: piękna skóra, zdrowe włosy, dobry sen
Woda owsiana na zdrowe trawienie i smukłą sylwetkę
Tym, za co woda owsiana bywa szczególnie ceniona, jest wpływ na zachowanie smukłej sylwetki. Woda owsiana pozytywnie działa na układ pokarmowy. Może też zmniejszać dolegliwości trawienne, uprawniając pracę jelit.
Woda owsiana jest bogata w błonnik, który zmniejsza problem z zaparciami, redukuje wzdęcia, reguluje wypróżnienia. Ponadto duża ilość błonnika działa korzystnie na uprawnienie metabolizmu, zwiększa uczucie sytości w ciągu dnia oraz reguluje wypróżnienia.
W efekcie, spożywając optymalne ilości błonnika, można też zyskać smukłą sylwetkę i pożegnać fałdki „wyhodowane” zimą. Kolejnym plusem napoju owsianego jest niski indeks glikemiczny.
Woda owsiana - jak pić i jak przygotować?
Zaleca się picie wody owsianej rano na czczo. Natomiast nie ma przeciwwskazań przed piciem wody owsianej przez cały dzień zamiast innych napojów czy zwykłej wody.
Jak przygotować wodę owsianą? Przepis na wodę owsianą jest bardzo prosty. Wystarczą płatki owsiane, które po całonocnym moczeniu miksujemy z wodą.
W zależności od preferencji smakowych można dodać miód, cynamon, wanilię, stewię lub inne dodatki. W cieple dni latem wodę owsianą można podawać z kostkami lodu.
Zalecana proporcja podczas przygotowania to szklanka płatków owsianych na 10 szklanek wody. Gotowy produkt można przechowywać w lodówce, ale nie dłużej niż trzy dni.
CZYTAJ TEŻ: Woda miodowa dla zdrowia i urody. Jakie korzyści daje woda miodowa i jak ją przygotować?