Michelle Lewin - ćwiczenia i dieta wenezuelskiej gwiazdy fitness

2017-10-25 9:32

Michelle Lewin to gwiazda fitness, która bije rekordy popularności na Instagramie. Tysiące kobiet na świecie chce wyglądać jak ona, mieć tę samą wagę i wymiary. Jaki jest sekret idealnej sylwetki Michelle Lewin? Ćwiczenia z ciężarami! Dowiedz się, jak Michelle osiągnęła sukces i poznaj jej wzrost, wagę oraz zasady diety.

Michelle Lewin - ćwiczenia i dieta wenezuelskiej gwiazdy fitness
Autor: YouTube/NEVER GIV UP

Spis treści

  1. Michelle Lewin i historia jej sukcesu
  2. Waga i wzrost Michelle Lewin
  3. Ćwiczenia Michelle Lewin
  4. Obejrzyj na wideo ćwiczenia Michelle Lewine na mięśnie brzucha:
  5. Dieta Michelle Lewin

Michell Lewin to modelka i instruktorka fitness mieszkająca w USA. Z pochodzenia jest Wenezuelką. Jej konta na portalach społecznościowych - Instagramie, Youtube, Facebooku - obserwuje ok. 10 milionów osób, a popularność trenerki wciąż rośnie. To właśnie ćwiczenia Michelle Lewin zagwarantowały jej obecny sukces. Ma ciało uznawane za jedno z najbardziej seksownych na świecie. Natomiast wśród jej antyfanów krąży wiele opinii na temat tego, że dieta Miechell Lewin jest tak rygorystyczna, iż przeciętny człowiek może jedynie podziwiać fitnesskę, lecz nie jest w stanie jej naśladować. Sprawdź, jakie ćwiczenia Michelle Lewin poleca swoim fanom.

Michelle Lewin i historia jej sukcesu

Można stwierdzić, że Michelle Lewin jest żywym przykładem tak zwanego american dream. Jako dziecko nie żyła w najlepszych warunkach. Wychowywała ją wyłącznie mama, przez co często w domu brakowało pieniędzy.

Michelle Lewin będąc nastolatką miała filigranową sylwetkę i długo walczyła z niedowagą. W wieku 17 lat ważyła tylko 39 kg. Było to przyczyną wielu jej kompleksów w okresie dojrzewania. Być może pośrednio wspomnienia tamtych chwil wpływają na fakt, że do dziś twierdzi, iż jej ciało nie jest idealne i najprawdopodobniej nigdy takie nie będzie (pomimo wielu godzin spędzonych na siłowni i milionów fanów na całym świecie, którzy marzą o jej sylwetce).

Na trening pierwszy raz zabrała ją mama i to dzięki niej Michelle Lewin odkryła swoją pasję. Od tamtej pory sale siłowni stały się jej drugim domem. Początkowo próbowała swoich sił w modelingu, m.in. w Barcelonie, Nowym Yorku oraz w Mediolanie, ale wszędzie otrzymywała informacje zwrotną, że jest zbyt niska, aby cokolwiek osiągnąć w tej branży (Michelle Lewin nie ma nawet 170 cm wzrostu). Dopiero, gdy zamieszkała w Stanach jej kariera nabrała tempa. W 2016 roku pierwszy raz odwiedziła Polskę i gościła na okładce czasopisma Ewy Chodakowskiej.

Warto wiedzieć

Waga i wzrost Michelle Lewin

Fani trenerki są zwykle najbardziej ciekawi, jaki jest wzrost i waga Michelle Lewin. Jej wymiary mogą zaskakiwać. Na zdjęciach wydaje się kobietą o bardzo rozbudowanym ciele z mocnym zarysem mięśni brzucha i nóg. Poziom tkanki tłuszczowej u Michelle Lewin jest znacznie niższy niż u przeciętnych kobiet. Ma ona 163 centymetry wzrostu i aktualnie waży 53 kg. W jej zdjęciach uwagę przykuwa obfity biust modelki. Jak sama stwierdza nie wstydzi się tego, że podjęła decyzję wszczepienia implantów piersi.

Wymiary Michelle Lewin:

  • biust - 92 cm
  • talia - 64 cm
  • biodra - 92 cm

Ćwiczenia Michelle Lewin

Michelle Lewin już od kilku lat nie ćwiczy tylko i wyłącznie ze względu pasję i z chęci dzielenia się swoimi zainteresowaniami - obecnie jej działalność stanowi główne źródło dochodu rodziny. Startuje w różnego rodzaju zawodach fitness. Na swoim koncie ma również tytuł Miss pośladków Brazylii. Jimmy Lewin jest jej mężem, trenerem i menadżerem jednocześnie.

Czytaj też: Bungee fitness - na czym polega? Jaka jest cena zajęć?

Przykładowe ćwiczenia Michelle Lewin dla średniozaawansowanych, poza podnoszeniem ciężarów, które często publikuje w swoich filmikach w social mediach to, np.:

plank (deska) – czyli podpór przodem na przedramionach. W takiej pozycji wytrzymujemy jak najdłużej. Można wykonywać deskę w kilku powtórzeniach po kilkadziesiąt sekund. To dobre ćwiczenie izometryczne, które modeluje brzuch, uda i pośladki. Ważną kwestią jest to, aby nie opuszczać bioder i nie podnosić ich zbyt mocno do góry. W tej pozycji barki powinny być zawsze centralnie nad łokciami.

wypady i wykroki – są to ćwiczenia modelujące nogi i pośladki. Nie należą do najłatwiejszych zwłaszcza, gdy podczas ich wykonywania wykorzystywane są dodatkowo hantle, które mają jeszcze mocniej pobudzić mięśnie do pracy. Wykroki polegają na wysunięciu jednej nogi do przodu, ugięciu jej w kolanie i przeniesieniu na tę stronę ciężaru ciała. Podczas bezpiecznego treningu z wypadami najważniejsze są stawy kolanowe. Nigdy nie powinny one przekraczać linii palców u stóp. Podczas wykroków zawsze należy mieć ściągnięte łopatki i nie pochylać się do przodu. W ćwiczeniu chodzi o to, by jak najmocniej zapracowały mięśnie dolnych partii ciała. Obciążenie powinno być indywidualnie dobrane w zależności od poziomu zaawansowania w treningach. To ćwiczenie powinno być wykonywane naprzemienne na prawą i lewą nogę tak, aby budowanie mięśni było symetryczne. Najlepiej wykroki wykonywać w seriach po kilkanaście powtórzeń, między którymi można wprowadzić ok. 30 sekund przerwy na wypicie wody.

Czytaj też: "Skalpel Wyzwanie" - jakie efekty daje nowa odsłona najpopularniejszego treningu Ewy Chodakowskiej?

Obejrzyj na wideo ćwiczenia Michelle Lewine na mięśnie brzucha:

brzuszki – tego typu klasyczne ćwiczenia Michelle Lewin również wykorzystuje podczas swoich treningów. Często pokazuje, jak wykonywać je na wiele sposobów i z różnymi rekwizytami, aby przyczyniły się do efektu tzw. kaloryfera. Jeśli natomiast masz problemy zdrowotne związane z kręgosłupem upewnij się, że te ćwiczenia są odpowiednie również dla ciebie.

pompki – przy tym ćwiczeniu wykorzystywana jest wyłącznie masa własnego ciała. Dłonie powinny być oparte na ziemi z palcami skierowanymi do przodu. Ich rozstawienie także powinno być szersze niż rozstawienie barków. Ćwiczenie polega na tym, aby oprzeć ciężar ciała na dłoniach i palcach stóp układając się w pozycji leżącej. Głowa klasycznie stanowi przedłużenie kręgosłupa. Nie należy zadzierać jej do góry. Jeśli pierwszy raz wykonujesz pompki możesz sobie ułatwić to ćwiczenia rozstawiając nogi nieco szerzej niż położenie bioder. Z czasem, gdy nabierzesz wprawy, a twoje ręce staną się silniejsze nie będzie to konieczne. Ciało powinno być ustawione w linii prostej i wtedy można rozpocząć unoszenie się i opadanie poprzez zginanie i prostowanie rąk w łokciach.

burpees – ćwiczenie to angażuje do pracy wszystkie mięśnie ciała i mocno przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej. Łączy w sobie elementy treningu siłowego i aerobowego. Na jedną sekwencję ćwiczenia burpees wchodzą w skład 4 elementy: przysiad, deska, pompka i wyskok - dlatego tak intensywnie angażują one do pracy całe ciało. Pozycją wyjściową do rozpoczęcia tego treningu jest prosta postawa, po czym rytmiczne ruchy w rytm muzyki - melodia pomaga utrzymywać odpowiednie tempo ćwiczeń.

Dieta Michelle Lewin

Dieta Michelle Lewin składa się z 7 zbilansowanych posiłków każdego dnia. Poranek to czas na owsiankę z owocami. Każde kolejne danie obfituje w białka pochodzenia zwierzęcego, np. chude mięso. Podwieczorek zazwyczaj ma postać szejka proteinowego.

Michelle Lewin unika w swojej diecie węglowodanów. Prowadzi tzw. ,,czystą dietę”, czyli nie pozwala sobie na jedzenie fast-foodów. Dzięki temu jeszcze łatwiej zbudować jej tkankę mięśniową oraz wyrzeźbić ciało.