6-minutowy trening dla zapracowanych [WIDEO]

2018-01-10 7:50

Trening dla zapracowanych to szybki i prosty sposób na utrzymanie ciała w dobrej kondycji, nawet jeśli masz mało czasu na ćwiczenia. Trening trwa tylko 6 minut i nadaje się nawet dla zupełnie początkujących osób. Już teraz włącz wideo i zacznij ćwiczyć razem z instruktorką fitnessu - Martą Romanowską!

6-minutowy trening dla zapracowanych [WIDEO]
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

 1. Trening dla zapracowanych - zasady
 2. Zobacz na wideo 6-minutowy trening dla zapracowanych
 3. Trening dla zapracowanych - ćwiczenia
 4. Marsz
 5. V-step
 6. Kolano do boku
 7. Mambo przód i mambo tył
 8. Step up
 9. Podwójny step touch
 10. Podwójny step touch i tap w tył
 11. Poznaj przykłady ćwiczeń i treningów, które wykonasz w domu:

Trening dla zapracowanych to prosty i przyjemny sposób na utrzymanie dobrej formy. Jeśli masz problem z wygospodarowaniem czasu na ćwiczenia, wystarczy, że poświęcisz 6 minut dziennie na trening przygotowany przez instruktorkę fitnessu, Martę Romanowską. Regularny wysiłek pozwoli ci zachować sprawność, dotleni organizm i będzie doskonałą formą relaksu po pracowitym dniu.

Czytaj też: 12 sygnałów od organizmu, że czas zacząć ćwiczyć

Trening dla zapracowanych - zasady

Trening został ułożony tak, aby ćwiczenia nie były męczące, a jednocześnie aktywowały do pracy wszystkie najważniejsze partie mięśniowe: nogi, ramiona, brzuch i plecy. Osoby, które dotychczas nie uprawiały żadnych sportów mogą wykonać cały trening bez obaw, że pojawią się u nich bolesne zakwasy. Bardziej zaawansowani mogą potraktować go jako rozgrzewkę lub wstęp do trudniejszych ćwiczeń.

Najlepsze efekty uzyskasz trenując codziennie. Jeśli czujesz się na siłach, możesz zrobić jednego dnia 2-3 treningi. Pamiętaj, aby płynnie przechodzić od jednego do drugiego ćwiczenia bez robienia przerw. Ważne, aby ruszać się rytmicznie i dynamicznie. Cały czas trzymaj proste plecy i napinaj mięśnie brzucha.

Zobacz na wideo 6-minutowy trening dla zapracowanych

Trening dla zapracowanych

Trening dla zapracowanych - ćwiczenia

Trening składa się z kilku podstawowych kroków aerobowych, które przeplatają się ze sobą jak w układzie choreograficznym.

Marsz

Marsz w miejscu wykonuj pomiędzy ćwiczeniami, aby zachować wysokie tętno. Wysoko podnoś kolana. Nie zapominaj o pracy ramion: z wdechem unoś ręce nad głowę, z wydechem opuszczaj i splataj przed sobą. Ćwicz za każdym razem ok. 20 sekund.

V-step

Złącz stopy, a dłonie oprzyj na biodrach. Wysuń kolejno prawą i lewą nogę do przodu po skosie - tak, aby kroki układały się w literę "V". Następnie znowu złącz obie stopy. Gdy robisz kroki do przodu uginaj lekko kolana. Wykonuj przez 15 sekund.

Kolano do boku

Przez chwilę maszeruj, a następnie wykonaj unoszenie kolan do boków: przenieś ciężar ciała na lewą nogę, prawą ugnij w kolanie i unieś 4 razy po skosie w kierunku lewego biodra.

Mambo przód i mambo tył

Jedną nogą maszeruj w miejscu, drugą wykonaj krok do przodu, do tyłu i znowu do przodu. Zakończ ćwiczenie marszem.

Sprawdź: 8 najczęściej popełnianych błędów, które spowalniają redukcję tłuszczu

Step up

Stań w rozkroku, przenieś ciężar na jedną nogę, a drugą wysuń do tyłu opierając stopę na czubkach palców. Analogiczny ruch zrób na drugą nogę. Jednocześnie wykonuj krążenia ramionami do tyłu.

Podwójny step touch

Step touch, czyli inaczej krok dostawny. Oprzyj dłonie na biodrach. Lewą nogą wykonaj krok w bok, dostaw prawą nogę, jeszcze raz zrób krok w lewo i ponownie dostaw drugą nogę. Akcentuj każdy krok uginając lekko kolana. Powróć w ten sam sposób - robiąc dwa kroki w prawo i dostawiając za każdym razem lewą nogę.

Podwójny step touch i tap w tył

Step touch z małą modyfikacją - po wykonaniu dwóch kroków w bok zamiast dostawić jedną nogę do drugiej, wysuń ją po skosie do tyłu (jest to tak zwany tap w tył).